این مدل شامل مراحل زیر است:  مدل سازی تجاری جریان اطلاعات در میان کارهای تجاری به شکلی مدلسازی میشود که به سوالات زیر پاسخ دهد.  چه اطلاعاتی برای پیشبرد اهداف تجاری نیاز است؟  چه اطلاعاتی تولید میشوند؟  چه کسانی این اطلاعات را تولید میکنند؟  این اطلاعات به کجا می روند؟  چه کسانی آن را پردازش میکنند؟  مدل سازی داده ای جریان اطلاعاتی به دست آمده در مرحله قبل به صورتی کامل پالایش میشود و اشیا داده ای مورد نیاز از آن استخراج می گردند. صفات هر شی مشخص شده و ارتباط بین اشیا مشخص میگردد.  مدلسازی فرایند پردازش ها و فرایندهای مورد نیاز برای ساخت، اضافه کردن، تغییر، حذف و یا بازیابی اشیاء داده ای تعریف میشوند.  تولید برنامه کاربردی این مدل فرض را به استفاده از تکنیک های تولید نسل چهارم گذاشته است. در این حال به جای نوشتن کد از اشیا و قطعات از قبل آماده شده استفاده میشود و در صورت امکان اجزای قابل استفاده مجددی تولید میگردد. در همه موارد، ابزارهای خودکار برای تسهیل در ساخت نرم افزار به کار گرفته میشوند.  آزمون و چرخش از آنجا که این مدل بر استفاده مجدد از اجزا تاکید دارد و بسیاری از مولفه ها قبلا مورد آزمایش قرار گرفته اند، زمان تست کاهش می یابد، اما در این قسمت باید اجزای جدید و رابط های اجزا مورد تست قرار گیرند.

مدیریت فرآیند بر مبنای مدل فرآیندی RAD

الگوی معرفی شده در BPMS ها بر آمده از الگوی RAD در مهندسی نرم افزار به معنی روش توسعه سریع نرم‌افزار (Rapid application development) میباشد. این الگو مراحل مشخصی برای توسعه فرآیند در BPMS را بیان مینماید که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

ساخت فرایند بوسیله تکنیک MVP

ساخت فرایند بوسیله تکنیک MVP

در روند تولید محصول، مفهومی وجود دارد به نام MVP، MVP به معنای محصول حداقلی قابل حیات (Minimum Viable Product) است و به محصولی گفته می‌شود که حداقل ویژگی­ های محصول قابل ارائه به مشتری را داشته باشد و این محصول سبب رضایت مشتری شود.

bpms2

گام های ساخت فرایند برای تحلیلگران BPMS

بدون تردید بزرگترین مزیت BPMS فراگستررا می­توان به ایجاد بستری مناسب جهت همکاری موثر تحلیلگران با برنامه نویسان دانست. در این مقاله طی تحلیل فرایند مرخصی سعی بر آن داریم که راهنمایی گام به گام و کاربردی به تحلیلگران ارائه دهیم.

phd-diagram

مراحل ترسیم دیاگرام PHD

مهمترین کار قبل از شروع رسم BPMN این است که PHD فرآیندها یا سلسله توالی فرآیندها استخراج شود. PHD مخفف کلمه Process Hierarchy Diagram میباشد که ترتیب فرآیندها یا در واقع سلسله مراتب فعالیت ها را به صورت درختی نمایش میدهد. در ادامه مراحل ترسیم این دیاگرام شرح داده شده است.

تفاوت BPM و ERP در چیست؟

تفاوتهای BPMS و ERP چیست؟

واقعیت این است که تمام ERPها مجهز به BPMS هستند و شما ERPای را پیدا نخواهید کرد که این ابزار را درون خود نداشته باشد تا بتواند فرآیندهای تعریف شده توسط ERP را درون خود سفارشی سازی کند.
اما آن چیزی که تفاوت بین BPMS و ERP را بوجود می‌آورد شامل دو نکته می‌شود: