سخنی با خوانندگان اولین کتاب مرجع فارسی BPMN

سخنی با خوانندگان کتاب BPMN

سلام به همه عزیزان و همراهان همیشگی فراگستر

این پست را  به پاس قدردانی از استقبال بی‌نظیر  شما از خرید کتاب «زبان مدلسازی فرآیندها – BPMN» منتشر میکنیم و همینجا بار دیگر دست گرم دوستی را به سوی همه شما عزیزان دراز میکنیم، چه آنهایی که لطفشان را به ما ابراز کردند و ضمن تماس با ما، از چاپ چنین کتابی اظهار مسرت کردند و چه آنهایی که بر ما منت نهادند و با پیشنهادات و انتقادات سازنده‌شان ما را در رفع نواقص کتاب راهنمایی کردند.

به لطف خداوند متعال تعداد خرید این کتاب _که بعنوان اولین مرجع فارسی BPMN است_ ، روز به روز رو به افزایش است، به نحوی که ما در صدد چاپ دوم از این کتاب برآمده‌ایم و البته که همین امر میطلبد ما نیز جدی‌تر از پیش، در ادامه مسیری که گام برداشته‌ایم، بتوانیم در بهبود مدیریت سازمانها نقش موثرتری داشته باشیم. در همین راستا کتابها و پیشنهادات بهتری در دست انجام داریم که به زودی از طریق همین سایت به علاقمندان این حوزه ارائه خواهیم کرد.

 

هدف از تالیف کتاب BPMN

همانطور که میدانید در چند دهه اخیر، همواره تاکید بر بحث فرایندها و تفکر فرایندگرایی سازمانها مطرح بوده است و بحث فرایندها و مدیریت فرایندها بحث جدیدی نیست. اما صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات تا قبل از ظهور فناوری جدید مدیریت فرایند کسب و کار (که از این پس آن را BPM می‌خوانیم) از ارائه بستر و راه‌حلی جامع و شایسته برای تحلیل، تعریف، اجرا، کنترل، بهسازی و… فرایندهای سازمانی ناتوان بوده است. با ظهور BPM تحقق عملی بسیاری از دیدگاههای آکادمیک مطرح شده در طی این سالها، امکان‌پذیر شد و فناوری اطلاعات و ارتباطات در اینجا نیز نقش استراتژیک (بعنوان یک توانمندساز) و نقش ابزاری خود (ابزارهای مدیریت فرایند کار) را در تحقق این فناوری (BPM) به شایستگی نشان داد.

 

سخنی با خوانندگان اولین کتاب مرجع فارسی BPMN

به گفته مولف این کتاب، برای ورود به حیطه مدیریت فرآیندهای کسب و کار باید از BPMN شروع کرد. حال اینکه BPMN چیست و چرا بعنوان اولین و مهمترین گام برای ورود به بحث مدیریت فرآیند است، همان چیزی است که در کتاب «زبان مدلسازی فرآیندها – BPMN» با ترجمه و تالیف آقای هادی شریفی بطور کامل به آن پرداخته شده است.

در مقدمه این کتاب اشاره شده است که یادگیری BPMN طیف گسترده‌ای از مخاطبان را شامل می‌شود، لذا فقدان منابع فارسی قابل اتکا و نبود کتاب جامعی که بتواند از ابتدا تا مراحل پیشرفته BPMN را بخوبی آموزش دهد همواره یکی از چالشهای مهم علاقمندان به این حوزه بوده است. بطوریکه خلاء وجود چنین کتابی بیش از پیش احساس می‌شد. بنابراین سعی شده است که با تالیف این کتاب گامی هرچند اندک و ناچیز در راه توسعه و بهبود مدیریت سازمانی برداشته شود.

از آنجا که هیچ اثری بی عیب و نقص نیست خوشحال خواهیم شد عزیزانی که این کتاب را مطالعه کردند و یا قصد خرید و مطالعه آن را در آینده دارند، چنانچه پیشنهاد و یا انتقادی در رابطه با محتوای آن دارند در ذیل همین مطلب در بخش دیدگاه‌ها ثبت کنند.

پیشاپیش از راهنمایی‌ها و نقدهای خوانندگان گرامی در جهت ارتقای کیفی این کتاب استقبال می‌کنیم.

برای خرید این کتاب با تخفیف، می‌توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید. 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

Got Something To Say: