مدلسازی فرآیندها با استاندارد BPMN2.0

برگزاری موفقیت آمیز کارگاه مدلسازی فرآیندها با BPMN2.0، توسط آکادمی فراگستر در آبان ۹۶

کارگاه عملی “مدلسازی فرآیندها با استاندارد BPMN2.0” طی روزهای ۷ الی ۹ آبان ۱۳۹۶،  با هدف آشنایی با اهداف و روش‌های مدلسازی، آشنایی با ابزارها و الگوهای مدلسازی، و همچنین مدلسازی فرآیندها با عناصر و نمادهای استاندارد BPMN2.0 در موسسه ماهان توسط آکادمی فراگستر، با حضور مدیران و کارشناسان حوزه‌های برنامه‌ریزی سیستم، سیستم‌ها و روش‌ها، فنآوری اطلاعات، تضمین کیفیت،تحلیل و طراحی و …،  از شرکت‌هایی نظیر خودروسازی کارمانیا، بیمارستان خاتم‌الانبیاء(ص)،شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی،دانشگاه خاتم، سامانه کیش، سوپرپایپ اینترنشنال،گروه صنعتی کراس چرخ،شرکت سیاق و … برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی فراگستر، در روز اول این کارگاه (۷ آبان۹۶) ، با بیان مقدماتی در زمینه مبحث BPMN، تشریح چگونگی مدلسازی استاندارد، ذکر مفاهیم و نمادهای استاندارد BPMN2.0 پرداخته شده و  همچنین مفاهیم ارائه شده در قالب تمرین های مطرحی، توسط فراگیران در نرم افزار Modeler Bizagi مدلسازی شد.

آیا میدانید جایگاه مدلسازی در چرخه عمر فرآیند چیست؟ سوالی که پاسخ آن به تفصیل در روز دوم کارگاه برای فراگیران شرح داده شد، فراگیران را مشتاق کرد تا در این روز از کارگاه عملی، در قالب تیم‌های گروهی، با استفاده از نمادها و مفاهیم عنوان شده در روز اول، به مدلسازی نمونه هایی از فرآیندها با استاندارد BPMN2.0 همراه با پرسش و پاسخ بپردازند.

۹ آبان یعنی روز سوم کارگاه، با بحث و تبادل نظر فراگیران و استاد، برخی از فرآیندهای واقعی که فراگیران در سازمان‌های شاغل، با آنها مواجه هستند به صورت نمادین، مدلسازی شدو به پایان رسید.

طرح مسابقه از مطالب ارائه شده در این کارگاه ۳ روزه برای فراگیران شرکت کننده یکی دیگر از فعالیت های این آکادمی در برگزاری این دوره بوده است. بهترین فرآیند مدلسازی شده به گروهی از شرکت خودروسازی کارمانیا تعلق داشت . گفتنی است به گروه برتر در این مسابقه ۸۰ درصد تخفیف ویژه، جهت حضور در یکی از کلاسهای آموزشی آکادمی فراگستر اختصاص داده شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Got Something To Say: