پیاده سازی موفق BPMS فراگستر در شرکت توزیع برق آذربایجان غربی

پیاده سازی موفق BPMS فراگستر در شرکت توزیع برق ارومیه

بر اساس سیاست‌گذاری‌های کلان کشور و چشم‌انداز ۱۴۰۴ شرکت توزیع برق آذربایجان غربی (ارومیه)، خریداری و راه‌اندازی سیستم مدیریت فرایندهای کسب و کار – BPMS در سال ۱۳۹۴ به‌عنوان یکی از اهداف اصلی مطرح و تصویب شده بود و پیگیری‌های متعددی از طرف مدیریت محترم عامل این شرکت در این خصوص وجود داشت.

در اوایل سال جاری کارشناسان فناوری این شرکت با بررسی‌ چندین راهکار مطرح در زمینه BPMS در ایران، در نهایت BPMS فراگستر را با توجه به قابلیت‌های فراوان فنی و همچنین تجربه پیاده‌سازی آن در حوزه پروژه‌های مشابه در صنعت برق کشور، انتخاب و خریداری کردند. (شاخصهای ارزیابی و انتخاب یک BPMS واقعی را میتوانید رایگان دانلود و بررسی کنید)

به گزارش روابط عمومی فراگستر، بعد از طی مراحل استقرار و آموزش سیستم و همچنین انجام امور مربوط به Project coaching فرآیندهای اولیه موردنظر شرکت توزیع برق ارومیه توسط کارشناسان فناوری، طراحی و عملیات بهره‌برداری از آن‌ها تا انتهای تابستان سال جاری با موفقیت به پایان رسید. با استفاده از این زیرساخت نوین علاوه بر تسهیل و سرعت بخشیدن به فرآیندهای جاری سازمان، صرفه‌جویی قابل ملاحظه‌ای در زمان اجرای فرآیندها حاصل گردید.

پس از این مرحله، بازخورد مثبت ایجادشده از استقرار و استفاده از این فرآیندها، موجب افزایش درخواست ‌واحدهای صفی و ستادی شرکت‌های تابعه، مبنی بر مکانیزاسیون فرآیندهای سازمانی شد و طی هماهنگی‌های انجام گرفته با مدیر پروژه آن شرکت محترم، مقرر گردید با همکاری کارشناسان پشتیبانی فراگستر تعداد بیشتری از فرایندها استانداردسازی، مدلسازی، اجرا  و سپس وارد چرخه استفاده کاربران شود.

طی مدت زمان ذکر شده، فرایندهای صفی و ستادی از قبیل درخواست «تغییر شغل» مربوط به امور منابع انسانی، «کنترل پیک مصرف»، «پیک سائی ترمویژن» و … راه‌اندازی شد و جهت استفاده در اختیار بیش از ۱۱۰۰ کاربر در سطح استان قرار گرفت.

از دستاوردهای مهم این توسعه، علاوه بر ارتقای رضایتمندی حاصل از روان‌سازی کارها و امور جاری شرکت‌ها می‌توان به افزایش کنترل لحظه‌ای مدیران سازمان بر امور کاری واحدها و پایش زمان اجرای کارها در بستر هوش تجاری نرم‌افزار BPMS فراگستر اشاره نمود. در حال حاضر نیز فرآیندهای تعریف‌شده در راستای طرح تکریم ارباب‌رجوع که باعث تسهیل ارتباطات مراجعین و پیگیری بی‌واسطه درخواست‌هاست، در حال طراحی و توسعه است.

در پایان شایسته است از همکاری همه جانبه و مساعدت‌های مدیریت و واحد فناوری اطلاعات شرکت توزیع نیروی برق ارومیه به‌عنوان شریک تجاری فراگستر جهت تسریع در اجرای این پروژه، تشکر کنیم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

Got Something To Say: