سیستم درخواست انتقال دانشجو در دانشگاه شهید بهشتی

زمان تقریبی مطالعه: ۲ دقیقه

نرم افزار bpms دانشگاه شهید بهشتی– جدیدترین دستاورد فراگستر در حوزه ی BPMS ، راه اندازی سیستم درخواست انتقال دانشجو در دانشگاه شهید بهشتی است. این سامانه و فرمها و فرآیندهای مربوطه توسط کارشناسان فناوری اطلاعات این سازمان تنها طی سه روز ساخته و راه اندازی شده است.  نکته‌ی قابل‌توجه این است که فاصله زمانی بین ساخت این سامانه و آموزش کارشناسان این مجموعه توسط شرکت فراگستر کمتر از یک ماه بوده است!!

فراگستر تجربه­ ی ساخت و اجرای تعداد زیادی از انواع فرآیندهای سازمانی را در رزومه‌ی خود دارد ولی خاص بودن فرآیند مذکور به این دلیل است که امکان دسترسی عمومی بدون نیاز به LOGIN و بدون ورود اطلاعاتی مانند نام کاربری یا رمز عبور میسر خواهد بود. علت این امر هم اضافه شدن قابلیت تولید لینک عمومی توسط شرکت فراگستربه BPMS است.

به عبارت دیگر چنانچه یک فرم در یک فرایند عمومی بوده و سایر مراجعین به پرتال و وب سایت شما از خارج از سازمان باشند، دیگر احتیاجی به ارائه نام کاربری و رمز عبور نخواهند داشت و مستقیم می توانند روی لینک فرم مورد نظر کلیک و فرم تهیه شده توسط BPMS فراگستر را مشاهده و تکمیل نمایند.

بدیهی است در تکمیل این قابلیت کلیه ملاحظات امنیتی رعایت شده است.

راه اندازی فرآیند درخواست انتقال دانشجو در وب سایت دانشگاه شهید بهشتی

نحوه کار به این ترتیب است که کاربران عمومی به شکل خودکار از طریق این سامانه، به فرم­های طراحی‌شده در سیستم BPMS فراگستر دسترسی یافته و پس از تکمیل فرم کد رهگیری تولید می‌گردد. کاربر می‌تواند از طریق این کد، فرآیند و میزان پیشرفت آن را پیگیری نماید.

گفتنی است قرار گرفتن فرم­ها روی پورتال و وب‌سایت دانشگاه بدون نیاز به مباحثی ازجمله وب سروریس و… انجام‌شده است. متقاضیان بدون نیاز به ثبت‌نام، دریافت رمز عبور، لاگین و .. به این سامانه و تکمیل فرم دسترسی می‌یابند.

نکته جالب اینکه دانشگاه شهید بهشتی بیش از یکسال با ابزار یکی از شرکت­های مدعی BPMS تلاش کرده بود.

هم‌اکنون نه‌تنها فراگستر تنها ارائه‌دهنده‌ی BPMS واقعی در ایران است بلکه هرروز برگ زرینی از اجرای موفق پروژه‌ها را به رزومه‌ی خود می‌افزاید و این شروعی بود بر مکانیزه شدن فرایندهای این سازمان.

منتظر خبرهای بعدی از این مشتری فراگستر باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

Got Something To Say: