سرعت بالا در پردازش داده‌های حجیم با نسخه 64 بیتی BPMS فراگستر

سرعت بالا در پردازش داده‌های حجیم با نسخه ۶۴ بیتی BPMS فراگستر

با توجه به روند پیش رو در خصوص تحولات نرم‌افزاری و سخت افزاری و پیشرفتهای حاصل از آن، شرکت فراگستر نیز همراه با این تغییر، نسخه ۶۴ بیتی نرم‌افزار BPMS خود را به بازار ارائه نمود.

در این مقاله کوتاه قصد داریم به معرفی قابلیتهای نسخه ۶۴ بیتی نرم‌افزار BPMS فراگستر بپردازیم.

ولیکن در ابتدا بهتر است با همدیگر نگاهی به تفاوت ویندوزهای ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی داشته باشیم. چرا که بستر اجرایی نرم‌افزار ۶۴ بیتی BPMS ، یک ویندوز ۶۴ بیتی خواهد بود. بعبارت کلی‌تر امکان اجرای نرم‌افزارهای ۶۴ بیتی و بهره‌برداری کامل از مزایای این نوع معماری تنها در صورتی امکان پذیر است که ویندوز هم از گونه ۶۴ بیتی باشد.

تفاوت نسخه ۶۴ بیتی را با یک مثال شروع می‌کنیم:

یک لوله با قطر ۲ اینچ را در نظر بگیرید: از این لوله در هر دقیقه می‌تواند ۱۰۰ لیتر آب خارج شود. حال اگر فشار آب پشت لوله را کمی افزایش دهیم. ممکن است بتوانیم این مقدار را به ۱۲۰ لیتر هم برسانیم. اما مسلما با وارد کردن فشار بیشتر، هیچگاه مقدار آب خارج شده از ۱۲۰ لیتر بالاتر نخواهد رفت. چون حداکثر ظرفیت خروجی لوله همان ۱۲۰ لیتر است.

حال اگر قطر لوله را ۲۰۰ اینچ در نظر بگیریم، ممکن است این تصور ایجاد شود که چون ظرفیت این لوله بالاتر رفته پس حتما خروجی آب آن هم بیشتر خواهد شد در صورتیکه چنین نیست. چرا که نکته مهم در بالابردن خروجی آب در لوله ۲۰۰ اینچی، مقدار فشار ورودی آن است. یعنی اگر فشار وارد شده به لوله ۲۰۰ اینچی برابر همان فشار وارد شده به لوله ۲ اینچی باشد قطعا بیشتر از همان ۱۲۰ لیتر در دقیقه آب از لوله خارج نمیشود.

بنابراین میتوانیم بگوییم هرچه ظرفیت لوله بیشتر و مقدار فشار وارد شده به آن هم بیشتر باشد، در یک زمان می‌توانیم حجم بسیار بالاتری از آب را بعنوان خروجی داشته باشیم.

 

این مثال ساده بیانگر داستان همان بیت‌ها در معماری ویندوز است. یعنی در یک ویندوز ۶۴ بیتی شما حجم بیشتری از داده را می‌توانید در یک زمان واحد نسبت به نسخه ۳۲ بیتی آن، آدرس‌دهی کنید و در نتیجه سرعت پردازش اطلاعات هم بسیار بسیار بیشتر خواهد بود.

البته ذکر این نکته ضروری است که نمی‌توانیم بگوییم که همیشه نسخه ۶۴ بیتی ویندوز برای ما مناسب است چرا که این انتخاب بستگی به حجم داده‌ها و پردازش آنها دارد. اگر فکر میکنید مصرف شما بیشتر از همان ۱۲۰ لیتر آب در دقیقه‌ای که در مثال فوق به آن اشاره کردیم، است پس به سراغ نسخه ۶۴ بیتی ویندوز بروید.

برخی از تفاوتهای بارز ویندوز ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی

  • در ویندوز ۳۲ بیتی عملا از ۳ گیگا بایت RAM می‌توانید استفاده کنید اما در ساختار ۶۴ بیتی‌، تا ۱۶ ترا بایت حافظه RAM پشتیبانی می‌شود.
  • در معماری ۳۲ بیتی شما حجم کمتری از اطلاعات را می‌توانید نسبت به ۶۴ بیت آدرس‌دهی کنید. این باعث می‌شود که فقط بتوانید تا حد کمتری پردازش اطلاعات را انجام بدهید.
  •  تقریباً اکثر نرم‌افزارهای ۳۲ بیتی روی سیستم عامل ۶۴ بیتی نصب می‌گردد؛ اما برعکس آن ممکن نیست. پس برای استفاده از قدرت سیستم عامل ۶۴ بیتی باید از ورژن ۶۴ بیتی نرم‌افزارها استفاده نمایید.
  • امکان اجرای ویندوزهای ۶۴ بیتی تنها بر روی سیستم‌هایی امکان پذیر بوده که از لحاظ سخت افزاری نیز از معماری ۶۴ بیتی پشتیبانی لازم را به عمل آورند.

مزایای بکارگیری نسخه ۶۴ بیتی BPMS فراگستر چیست؟

  • پردازش سریعتر فرآیندهای بزرگ و حجیم
  • سرعت بسیار بالا در اجرای فرآیندهای سازمانی

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

Got Something To Say: