ضرورت مکانیزه شدن شرکتهای وارداتی

ضرورت مکانیزه شدن شرکتهای وارداتی

شرکت فراگستر در نظر دارد طی سلسله مقالات تخصصی به بحث پیرامون موضوع نرم افزارهای سفارشات خارجی بپردازد. هدف از ارائه اینگونه مقالات، اشاره به اهمیت و دستاوردهای پیاده‌سازی صحیح نرم‌افزارهای حوزه تامین و خرید و بخصوص نرم‌افزارهای مدیریت سفارشات خارجی است. در اولین مقاله محور اصلی بحث در خصوص اهمیت پیاده‌سازی و دلیل نیاز واحدهای تجاری به اینگونه از نرم‌افزارها می‌باشد.

یکی از ارکان اصلی سیستم‌های یکپارچه‌ی اطلاعات مدیریت، نرم افزار سفارشات خارجی می‌باشد که در طراحی آن، ارتباطات مورد نیاز با سایر نرم‌افزارها از جمله نرم‌افزارهای انبار و حسابداری در نظر گرفته شده است.

از ویژگیهای این نرم‌‌افزار می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  • پیگیری دقیق سفارشات در راه
  • امکان ثبت اطلاعات لازم و ضروری در سیستم
  • سهولت پیگیری زمانهای تحویل سفارشات
  • بهبود فرایند انتخاب عرضه کنندگان
  • دسترسی سریع به گزارشات بهنگام و دقیق
  • کنترل فرایندهای مالی خرید در سیستم خرید خارجی
  • محاسبه بهای تمام شده خرید

با توجه به حساسیت اجرای صحیح راهکارهای شایسته‌ی بازرگانی و تامین کالا در مدیریت سفارشات خارجی، اجرای سیاست‌های موسسات تجاری و تولیدی در امر خرید و پاسخ به موقع به درخواست کالا و خدمات مراکز درخواست کننده، مستلزم استقرار نرم‌افزاری کارآمد می‌باشد. نرم‌افزاری که قابلیت دسترسی به اطلاعات روز کالاهای مورد نیاز، مانده‌ی حساب فروشندگان، امتیازات اعطایی به آن‌ها، اولویت‌بندی خرید کالاها و خدمات و… را داشته باشد.

دموی سیستم سفارشات خارجی فراگستر

تدوین سیاست‌های آتی موسسات، به نگرش در عرصه‌ی رقابت و استخراج گزارش‌های لازم از عملیات انجام یافته‌ی خرید وابسته است. بنابراین، سیستم‌های بازرگانی و خرید باید امکان ارایه‌ی گزارش‌های مناسب از زوایای مختلف برای تجزیه و تحلیل اطلاعات را برای مدیران داشته باشد. از دیگر نیازهای اساسی مدیران در این حوزه امکان اعلام و یادآوری به موقع نرم افزار درخصوص سررسیدهای مختلف تعریف شده در حین اجرای یک فرایند تامین می‌باشد.

براین اساس، در نرم افزار مدیریت سفارشات خارجی فراگستر بعنوان بخشی از سیستم یکپارچه‌ی اطلاعات مدیریت، تلاش بر این است ابزار کارآمدی برای بستر سازی و اجرای مناسب سیاست‌های خرید و تامین در سازمان‌ها و موسسات اقتصادی در اختیار مدیران قرار گیرد.

 

در اینجا میتوانید با کارکردها و قابلیتهای نرم‌افزار مدیریت سفارشات خارجی فراگستر، بیشتر آشنا شوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

Got Something To Say: