• راهنمای نرم افزار نصب و بروزرسانی سیستم اتوماسیون اداری فراگستر

راهنمای نرم افزار نصب و بروزرسانی سیستم اتوماسیون اداری فراگستر

شرکت فراگستر در جهت تسهیل و سهولت در نصب و راه اندازی سیستم اتوماسیون اداری و افزایش سرعت و ساده سازی مراحل به روزرسانی نرم افزار اتوماسیون اداری، مطابق روش اجرایی در تمام نرم افزار جهانی اقدام به تولید و ارائه سیستمی نموده است که به راحتی و با طی چند مرحله فرآیند نصب یا به روزرسانی سیستم اتوماسیون اداری را انجام می دهد.
استفاده از این روش کیفیت نصب و استفاده از نرم افزار اتوماسیون اداری را گارانتی می نماید و از اشتباهات سهوی کاربری کاملاً پیشگیری خواهد نمود. در ادامه توجه شما را ره مستند آموزشی این نرم افزار جلب می نماییم.

فایل نصب:

جهت اجرای صحیح نرم افزار وجود دو فایل کنار هم الزامی هستند. این فایلها عبارتند از:

    • فایل setup.exe
    • فایل config.xml

از فایل setup.exe جهت اجرای نرم افزار و شروع فرآیند نصب اتوماسیون استفاده کنید. فرآیند نصب نرم افزار اتوماسیون اداری بوسیله این نرم افزار از 8 مرحله تشکیل شده است که در ادامه به هر یک از این مراحل می پردازیم:

مرحله اول: پذیرش موافقت نامه

پس از اجرای نرم افزار با موافقت نامه و شرایط و ضوابط استفاده از این نرم افزار مواجه می شوید که برای ادامه باید این موافقت نامه را بپذیرید. مطابق شکل با انتخاب گزینه “شرایط و مقررات فوق را می پذیرم” و زدن دکمه “ادامه” می توانید به مرحله بعد بروید.

نرم افزار نصب و بروزرسانی سیستم اتوماسیون اداری فراگستر

مرحله دوم: انتخاب نوع نصب

همانطور که در ابتدای این راهنما توضیح داده شد، نصب نرم افزار اتوماسیون فراگستر در دو حالت قابل انجام است، حالت نخست امکان نصب نسخه جدیدی از نرم افزار و حالت دوم امکان بروزرسانی سیستم اتوماسیون اداری فعلی شما به نسخه جدید. در ادامه بدلیل مشابه بودن هر دو مرحله، تنها به نصب حالت جدید نرم افزار اکتفا می کنیم.

نرم افزار نصب و بروزرسانی سیستم اتوماسیون اداری فراگستر

مرحله سوم: مشخصات سرور و پایگاه داده

سیستم اتوماسیون اداری فراگستر برای اجرای صحیح به دو پایگاه داده جداگانه نیازمند است. پایگاه داده اصلی برای نگهداری اطلاعات اصلی و پایگاه داده فایل جهت ذخیره فایلها و اطلاعات آنها. در این مرحله در باکس سمت راست اطلاعات ارتباط با پایگاه داده اصلی و در باکس سمت چپ در اطلاعات ارتباط با پایگاه داده فایل درخواست می شود. جهت تکمیل این مرحله و ادامه فرآیند نصب، باید اطلاعات پایگاه داده سرور خود طبق راهنمای زیر وارد کنید.

نرم افزار نصب و بروزرسانی سیستم اتوماسیون اداری فراگستر

آدرس سرور:

این فیلد آدرس سروری که پایگاه داده شما بر روی آن نصب می باشد را شامل می شود. درصورتی که پایگاه داده خود را بصورت Local نصب کرده اید تنها کافی است یک نقطه به جای آدرس سرور قرار دهید.

ورود ویندوزی:

درصورت انتخاب این فیلد، فیلدهای نام کاربری و رمز عبور غیر فعال شده و این فرمان به نرم افزار داده می شود که باید توسط نام کاربری و رمز عبور فعلی ویندوز شما به پایگاه داده متصل شود. این امر درصورتی امکان پذیر خواهد بود که این نوع اتصال به پایگاه داده توسط صاحب پایگاه داده مجاز باشد.

نام کاربری و رمز عبور:

درصورتی که از حالت ورود ویندوزی استفاده نمی کنید، باید نام کاربری و رمز عبور یکی از حسابهای کاربری حال حاضر پایگاه داده خود را وارد کنید.

نام پایگاه داده:

دراین قسمت نام پایگاه داده دلخواه خود را وارد کرده(که در این صورت نرم افزار یک پایگاه داده با همین نام برای شما ایجاد خواهد کرد) ویا نام پایگاه داده ساخته شده توسط خود را وارد نمایید.

تنظیمات پیشرفته:

درصورتی که می خواهید آدرس پیشفرض ذخیره پایگاه داده را تغییر دهید، از این گزینه استفاده کنید.

نرم افزار نصب و بروزرسانی سیستم اتوماسیون اداری فراگستر

توجه داشته باشید که:
    1. اگر درحال بروزرسانی نرم افزار خود هستید باید در فیلدهای نام کاربری، رمز عبور و نام پایگاه داده، اطلاعات پایگاه داده ای که در نسخه پیشین از آن استفاده می کرده اید را وارد نمایید.
    1. اگر در حال بروزرسانی نرم افزار خود هستید گزینه تنظیمات پیشرفته را مشاهده نخواهید کرد!

پس از ورود اطلاعات بصورت کامل، دکمه ای با عنوان “بررسی ارتباط” در زیر نام پایگاه داده فعال می شود. می توانید با زدن این دکمه از صحت اتصال به هر یک از پایگاه داده های خود اطمینان حاصل کنید.

نرم افزار نصب و بروزرسانی سیستم اتوماسیون اداری فراگستر

خطا

درصورتی که نام پایگاه داده اصلی و پایگاه داده انتخاب شده برای فایل یکسان باشند با خطای مواجه خواهید شد!

نرم افزار نصب و بروزرسانی سیستم اتوماسیون اداری فراگستر

مرحله چهارم: بررسی تنظیمات و نیازمندی‌های سیستم

پس از ورود صحیح اطلاعات و زدن کلید “ادامه”، صفحه بررسی تنظیمات و نیازمندی های سیستم ظاهر خواهد شد. در این صفحه هر یک از نیازمندی های نرم افزار پیش از نصب بررسی شده و در صورت وجود مشکل در یکی از این نیازمندی ها عملیات نصب متوقف خواهد ماند. درصورت وجود مشکل می توانید پس از رفع آن گزینه “بررسی مجدد” را کلیک کنید تا پس از تایید رفع مشکل، اجازه ادامه فرآیند نصب توسط نرم افزار صادر شود.

نرم افزار نصب و بروزرسانی سیستم اتوماسیون اداری فراگستر

مرحله پنجم: اجرای عملیات نصب

پس از مشخص شدن دارای بودن همه نیازمندی های نصب توسط سرور مقصد، عملیات نصب اجرا خواهد شد. این عملیات بصورت کاملا خودکار انجام شده و پس از اتمام و درصورت موفقیت آمیز بودن آن همه گزینه ها تیک سبز خواهد خورد:

نرم افزار نصب و بروزرسانی سیستم اتوماسیون اداری فراگستر

مرحله ششم: ثبت مشخصات سایت

پس از اتمام ساخت پایگاه داده ها و نیازمندی های آنها، زمان نصب و راه اندازی نرم افزار تحت وب فرا رسیده است. برای انجام این مرحله باید یک سایت در وب سرور ویندوزی یا همان IIS خود ایجاد کرده و از مشخصات آن برای پر کردن اطلاعات این صفحه بهره ببرید. در زیر قسمت های مختلف این مرحله به تفصیل شرح داده شده اند.

نرم افزار نصب و بروزرسانی سیستم اتوماسیون اداری فراگستر

نام سرور:

فیلد نام سرور بصورت کاملا Read Only یا غیرقابل تغییر بوده و توسط نرم افزار تشخیص داده می شود. این فیلد شامل نام سرور IIS شماست. درصورت وجود هرگونه مشکل در تشخیص این نام، به جای علامت تیک سبز، هشداری مبنی بر عدم تشخیص نمایش داده خواهد شد. در صورت وجود مشکل باید آن را حل کرده و سپس بر روی گزینه بررسی ارتباط کلیک کنید تا از رفع مشکل با دیدن علامت تیک سبز مطمئن شوید.

تنظیمات سایت با تعیین اعتبار فرمی و تنظیمات سایت با تعیین اعتبار ویندوزی:

اگر می خواهید جهت استفاده از نرم افزار اتوماسیون اداری خود، کاربران آن توسط فرم لاگین و با استفاده از نام کاربری و رمز عبور مخصوص به خود وارد آن شوند از قسمت “تنظیمات سایت با تعیین اعتبار فرمی” استفاده کنید. اما اگر قصد آن دارید که کاربران اتوماسیون اداری شما برای ورود به سیستم با استفاده از حساب کاربری ویندوزی خود(Active Directory) وارد سیستم شوند از قسمت “تنظیمات سایت با تعیین اعتبار ویندوزی” استفاده کنید. دراین حالت کاربران نیازی به ورود اطلاعات خود جهت استفاده از آن را ندارند و تنها کافی است برای ورود به پنل کاربری خود در سیستم عامل ویندوز خود وارد یا لاگین شده باشند. جهت فعال کردن هر یک از این تنظیمات کافی است از گزینه “انجام تنظیمات” در هر یک از قسمت ها استفاده کنید.

نکته کاربردی

توجه داشته باشید که در قسمت انتخاب نوع تعیین اعتبار سایت، می توانید هر دو نوع تعیین اعتبار را انتخاب کنید. به عنوان مثال می توانید از نوع تعیین اعتبار فرمی برای قراردادن اتوماسیون اداری خود در اینترنت استفاده کنید!

مرحله هفتم: نیازمندیهای سیستم برای نصب نرم افزار تحت وب

همانند مرحله چهارم، این مرحله نیازمندی های سیستم را بررسی می کند اما این بار برای نصب نرم افزار تحت وب.

نرم افزار نصب و بروزرسانی سیستم اتوماسیون اداری فراگستر

مرحله هشتم: نصب نرم افزار تحت وب

پس از بررسی و تایید وجود همه نیازمندی های مورد نیاز جهت نصب نرم افزار تحت وب، وارد مرحله نهایی و نصب این نرم افزار می شویم.

نرم افزار نصب و بروزرسانی سیستم اتوماسیون اداری فراگستر