ورود محصولات متن باز به عرصه BPM

زمان تقریبی مطالعه: ۱ دقیقه

ابزارهای متن‌باز (Open Source) عرصه جدیدی در دنیای فناوری اطلاعات ارائه کرده‌اند و شرکت Intalio که به صورت تخصصی در حوزه مدیریت فرآیند کسب و کار (BPM) فعالیت می‌کند، با خرید شرکت نرم‌افزاری FiveSight Technologies توانسته است محصولات بیشتری در این زمینه روانه بازار کند.

 

 

opensource in BPM

به گزارش فراگستر، شرکت FiveSight که دفتر مرکزی آن در شیکاگو واقع شده است، نخستین ابزار متن‌باز در این حوزه را با نام BPEL 2.0 عرضه کرد تا به نیاز روز افزون سازمان‌ها در زمینه BPM پاسخ دهد.

شرکت Intalio که دفتر مرکزی آن در کالیفرنیا واقع شده است نیز خود را به عنوان “مرکز توسعه ابزارهای متن‌باز برای مدیریت فرآیند کسب و کار” معرفی می‌کند.

“اسماعیل قلیمی”(Ishmael Ghalimi) بنیانگذار و مدیرعامل Intalio توضیح داد که شرکت او یکی از نخستین مراکز جهانی محسوب می‌شود که ابزارهای BPM را وارد عرصه متن‌باز کرده است.

ابزارهای BPM می‌توانند شرایط لازم برای مشاهده و کنترل سیستم را فراهم کنند، امکان درخواست اطلاعات چندمرحله‌ای را فراهم آورند و فضای لازم برای اجرای همزمان چندین برنامه را مهیا کنند.

BPM در اصل به معنی بهره‌برداری و ارتقا فرآیندهای کسب­وکار در همه نقاط سازمان است و هر چیز و هر شخص که در سازمان حضور دارد را نیز تحت پوشش قرار می‌دهد.

او گفت: «شرکت Intalio در سال ۱۹۹۹ در قالب مرکز تولید محصولات متن‌باز فعالیت خود را آغاز کرد و پروژه‌های متن‌باز کارآمد از جمله OpenEJB را ارائه نمود که بعدها به عنوان اساس ارائه Apache Geronimo به کار گرفته شد.»

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

Got Something To Say: