مهندسی مشتری مداری

حضور فراگستر در همایش کیفیت و بهره وری در صنعت برق

هفتمین همایش کیفیت و بهره وری در صنعت برق ایران از تاریخ ۲۷ لغایت ۲۹ خرداد ماه ۱۳۸۷ در تهران برگزار شد.

حضور شرکت مهندسی پژوهشی فراگستر در این همایش به لحاظ ارائه مقاله ای با موضوع سرآمدی و بهره‌وری مبتنی بر تئوری محدودیت‌ها (TOC) با سخنرانی جناب آقای مهندس هادی شریفی(معاونت توسعه نرم افزار فراگستر) و همچنین جناب آقای مهندس مسعود نجاریان (رئیس هیئت مدیره اندیشه فراگستر) حضوری پررنگ و چشم گیر بود.
در این همایش شرکت URS نیز در همکاری تنگاتنگ و موثر با شرکت مهندسی پژوهشی فراگستر گامی تازه در افق همکاری‌های فیمابین برداشت.

خلاصه ای از مطالب ایراد شده در این همایش به شرح ذیل میباشد:

  • سرآمدی با بهره‌وری مدیریت
  • نگرشی نو در شناخت، طراحی و اجرای نظامهای بهره وری در انرژی

مجله APICS در ماه May 2006 نتایج مطالعه ای را ارائه داده می دهد که حاکی از توان ابزار مدیریتی ای است که ۲۰ برابر از ۶-SIGMA و نزدیک به ۱۰ برابر از LEAN کاراتر است. حال پرسش این است که این ابزار مدیریتی که میتواند در زمان بسیار کوتاه و با هزینه ای کمتر از سایر ابزارهای مدیریتی چنین بازده ای را خلق کند، چیست؟
این ابزار توانمند که جادوی مدیریت در هزاره سوم نیز نام گرفته است TOC یا تئوری محدودیت نام دارد که با برخورداری از توان ساده سازی و مدل شدن به سرعت در خلالهای سالهای دهه ۹۰ و آغاز هزاره سوم با سرعت زیاد گسترش یافت و کشور هایی مانند چین، هند، کره و … در صنایع و خدمات خود به کار گرفته اند که نتایج آن مشخص است. (توان رقابتی و سود آوری بالای شرکتهای چینی، هندی و کره ای)
تئوری محدودیت در صرفه جویی هزینه ها و استفاده موثرتر از هزینه های صورت گرفته برای کسب درآمد و افزایش بهره وری و رونق سازمان ها بسیار کارا عمل میکند، زیرا تمرکز TOC بر ارتقاء بازده برای کسب سود آوری است.
تئوری محدودیت مجموعه ای از مفاهیم، اصول و ابزار طراحی شده؛ برای کمک به اداره بهتر سیستم ها است که تاکید بر اصلی ترین عامل در افزایش خروجی یا بازده خروجی یا بازده کل سیستم دارد و از پذیرش افزایش موضعی راندمان و عملکرد عوامل متعدد درسیستم بدون تاثیر بر خروجی یا بازده کل سیستم ممانعت می کند.
تئوری محدودیت کاربرد های فراوانی در مدیریت انرژی دارد و نگرشی نو در شناخت، طراحی و اجرای نظامهای بهره وری در انرژی محسوب میشود.
این مقاله به کارکرد های تئوری محدودیت در حوزه انرژی در همایش کیفیت و بهره وری در صنعت برق خواهد پرداخت.

حضور فراگستر در همایش کیفیت و بهره وری در صنعت برق

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

Got Something To Say: