یکپارچه سازی با سایر نرم‌افزارها

بطور قطع هر کدام از واحدهای سازمان شما از یک نرم‌افزار جداگانه و مختص خود استفاده می‌کنند. بعنوان مثال واحد منابع انسانی از نرم‌افزارهای حوزه HR، واحد مالی از نرم‌افزارهای حوزه مالی، واحد فروش و بازاریابی از نرم‌‎افزارهای CRM و … استفاده می‌کنند. در این بین نرم‌افزار اتوماسیون کسب و کار به عنوان یک نرم‌افزار گسترده و پرکاربرد در سازمان شناخته می‌شود که این یک فرصت بی نظیر را در اختیار قرار خواهد داد.

اگرچه هرکدام از این نرم‌افزارها به تنهایی برای تیم‌های شما مفید و ارزشمند هستند، اما بدون اتصال آنها به یکدیگر اطلاعات مهمی که می‌توانند به مدیران در تصمیم‌گیری کمک کنند، بین آنها گم می‌شود و بدلیل همین عدم یکپارچگی اطلاعات، مدیران تصمیم‌ساز دید کاملی از وضعیت کل سازمان ندارند و نمی‌توانند به موقع تصمیمات درست را اتخاذ کنند.

سازمان‌های پیشرو چه می‌کنند؟

سازمان‌های پیشرو به جای اینکه وظیفه جابجایی و ارائه اطلاعات به روش‌های سنتی را به کاربران اختصاص دهند به دنبال یکپارچه‌سازی نرم‌افزارها هستند تا باعث شوند نرم‌افزارها با هم ارتباط برقرار کنند و به موقع اطلاعات را بصورت خودکار بین خود انتقال دهند.

نقشه یکپارچگی اتوماسیون کسب و کار فراگستر با سایر نرم افزارهای سازمانی

امکانات حوزه‌ی یکپارچه‌سازی فراگستر با سایر نرم‌افزارها

در ادامه به ۳ نوع امکان ایجاد یکپارچه سازی که در نرم‌افزار اتوماسیون کسب و کار فراگستر طراحی گردیده است، می پردازیم:

یکپارچه سازی اطلاعات پایه (Sync اطلاعات ساختاری سازمانی/ سمت / پرسنل)

یک نمونه پرکاربرد از ایجاد یکپارچگی برای سازمان‌هایی که اطلاعات حوزه منابع انسانی خود را در نرم‌افزارهای HR مکانیزه نموده‌اند، ایجاد یکپارچگی در سطح اطلاعات مرتبط با ساختار سازمانی، اطلاعات سمت‌ها و اطلاعات پرسنلی بین نرم افزار اتوماسیون و منابع انسانی می‌باشد.

با ایجاد این یکپارچگی، مدیریت متمرکز تعریف ساختار سازمانی و اطلاعات پرسنلی صرفاً در نرم‌افزار حوزه HR انجام خواهد شد و یکپارچه‌ساز اطلاعات پایه اتوماسیون کسب و کار فراگستر در کمترین زمان، تعریف یا تغییر اطلاعات چارت سازمانی، سمت‌های سازمانی و اطلاعات پرسنل را در نرم‌افزار اتوماسیون کسب و کار اعمال خواهد نمود.

برای پیاده‌سازی این سرویس عملاً سازمان درگیر کار پیچیده‌ای نخواهد شد و صرفاً لازم است اطلاعات حوزه چارت سازمانی، سمت‌های سازمانی و اطلاعات پرسنلی را در قالب نماهای پیش فرض (View) در پایگاه داده ایجاد نماید.

یکپارچه‌ساز اطلاعات پایه اتوماسیون کسب و کار فراگستر، در قالب یک سرویس نرم‌افزاری وظیفه Sync اطلاعات در نرم‌افزار اتوماسیون را بر عهده خواهد داشت.

Sync اطلاعات پایه سازمانی (چارت و پرسنل)

استفاده از APIهای آماده فراگستر توسط سایر نرم‌افزارها

اگر نرم‌افزار اتوماسیون کسب و کار فراگستر در سازمان شما استقرار یافته است شما به کتابخانه APIهای آماده فراگستر دسترسی خواهید داشت. در این کتابخانه تمام سرویس‌های نرم‌افزاری که در طی سالیان، مورد نیاز سازمان‌های بهره‌بردار بوده است در قالب Restful API آماده بهره برداری شده است.
از طریق APIهای آماده فراگستر می‌توانید پس از اعتبارسنجی از سرویس‌های متنوعی در حوزه‌های ایجاد مکاتبات و اسناد از سایر نرم‌افزارها، دریافت اطلاعات، استفاده از سرویس‌های اطلاع‌رسانی پیامکی و پست الکترونیک و… استفاده نمایید.

کتابخانه API فراگستر شامل محتواهای آموزشی متنوعی در قالب مستند راهنمای فنی، مثال‌هایی از استفاده از سرویس‌ها در Postman و پروژه‌های نمونه جهت تسهیل و آسان‌سازی قابل استفاده می‌باشد. در اینجا محتواهای آموزشی متنوعی در قالب فیلم‌های آموزشی در اختیار توسعه دهندگان قرار گرفته تا هرچه بیشتر امکان تعامل بین سایر نرم‌افزار و اتوماسیون کسب و کار فراگستر تسریع گردد.

مثال‌هایی از APIهای آماده :

  • سرویس ایجاد نامه وارده در دبیرخانه
  • سرویس ایجاد نامه در کارتابل کاربر
  • سرویس دریافت اطلاعات نامه
  • سرویس ارجاع نامه
  • سرویس ارسال پیامک اطلاع رسانی
  • سرویس ارسال ایمیل اطلاع رسانی
  • و…
کتابخانه API فراگستر

فراخوانی APIهای سایر نرم‌افزارها توسط فراگستر

با دریافت سرویس‌های نرم‌افزار از سایر نرم‌افزارها و انجام تنظیماتی آسان در اتوماسیون، می‌توانید نامه‌ها را از اتوماسیون به سایر  نرم‌افزارها ارسال نمایید.

اتوماسیون کسب وکار فراگستر امکاناتی مناسبی را در اختیار قرار داده است تا در شرایطی که لازم باشد نرم‌افزار اتوماسیون شروع کننده یک ارتباط باشد و اطلاعات مکاتبات و اسناد را به سایر نرم‌افزارها ارسال نماید، با معرفی و انجام تنظیمات برپایه سرویس‌‎های نرم‌افزاری وب سرویس یا API قابل دریافت از سایر نرم‌افزارها فراخوانی انجام و اطلاعات برای آن سامانه‌ها ارسال گردد.

به عنوان مثال وقتی قرار باشد مستندات یا مکاتبات مرتبط با پرسنل به نرم‌افزار مدیریت منابع انسانی سازمان ارسال شود و در محل بایگانی مرتبط با هر پرسنل در آن نرم‌افزار منابع انسانی قرار گیرد، کافیست سرویس نرم‌افزاری اعتبارسنجی و ارسال اطلاعات به نرم‌افزار منابع انسانی دریافت و در نرم‌افزار اتوماسیون تعریف گردد.

فراخوانی ارتباط می‌تواند بصورت دستی توسط کاربر یا با انجام عملیاتی خودکار (ثبت) انجام پذیرد.

فراخوانی API های سایر نرم افزارها

آماده ارائه مشاوره رایگان به شما هستیم!

همین حالا درخواست خود را ثبت کنید

شرایط بهره برداری از فرآیند یکپارچه سازی فراگستر با سایر نرم افزارها

شرایط یکپارچه‌سازی با فراگستر

برای استفاده از قابلیت sync service نیاز به ۱- تهیه لیسانس آن و ۲-در اختیار قرار دادن نماهای (View) اعلام شده از سمت فراگستر می‌باشد.
استفاده از کتابخانه‌ Rest APIهای پیش فرض فراگستر بصورت رایگان در اختیار شما خواهدبود. این بخش حاوی مستندات آموزشی گسترده‌ای بوده که بصورت رایگان قابل بهره برداری توسط سازمان بهره بردار خواهدبود.
در خصوص فراخوانی وب سرویس یا APIهای سایر نرم‌افزارهای سازمانی توسط اتوماسیون فراگستر می‌بایست از بعد فنی توسط فراگستر و سامانه مقصد امکان سنجی و شرایط اجرایی توافق گردد.

۴۲۶۲۳ (۰۲۱)