تبدیل تصویر به متن (OCR) با بهترین دقت در اتوماسیون اداری فراگستر

OCR فارسی در نرم‌افزار اتوماسیون اداری

با استفاده از فناوری او سی آر فارسی در نرم‌افزار اتوماسیون اداری فراگستر، تصاویر اسکن شده توسط دوربین‌های دیجیتال یا اسکنرها و همچنین تصاویر دریافت شده از درگاه‌هایی مانند فکس، ایمیل، ECE و پیشخوان خدمت که حاوی متن هستند، در نرم افزار مورد پردازش قرار می‌گیرند. OCR این وظیفه را بر عهده دارد که بیت به بیت (جز به جز) تصویر ورودی را مورد بررسی و آنالیز قرار دهد سپس با استفاده از الگوریتم‌های پردازش تصویر و هوش مصنوعی، متون درون تصویر را استخراج و در فایل خروجی از نوع نوشته (txt) که قابل جستجو و بازیابی باشد، ذخیره کند.

فرآیند تبدیل تصویر به متن با استفاده از OCR در اتوماسیون اداری فراگستر

در هنگام ثبت مکاتبات و مستندات، فایل‌های تصاویر و pdf در طی یک پردازش موازی بدون آنکه کوچکترین خللی در فرایند عادی سامانه ایجاد کند، در کمترین زمان ممکن تبدیل به نوشتار (متن) شده و داخل پایگاه داده ذخیره می‌شود. پس از آن، کاربر قابلیت جستجو داخل متون تصاویر ثبت شده را نیز در اختیار خواهد داشت.

مهمترین قابلیتهای OCR اتوماسیون فراگستر

مهمترین ویژگی ماژول OCR در نرم‌افزار اتوماسیون کسب و کار فراگستر، قابلیت شناسایی متون فارسی است. استخراج متن از تصویر در نوشته‌های فارسی به دلیل نوع رسم‌الخط یکی از مشکل‌ترین پردازش‌های نرم‌افزاری است و هم‌اکنون با تلاش کارشناسان فراگستر، انواع فونت‌های مرسوم فارسی به کمک این ماژول با دقت بالا امکان شناسایی و استخراج را دارند.

  • دقت بازشناسی بسیار بالا برای اسناد
  • استخراج متن از اسناد تصویری گوناگون مانند TIFF ،JPG ،PNG ،BMP و فایل‌های PDF
  • استخراج متن از اسناد فارسی و انگلیسی
  • پشتیبانی از فونتهای مرسوم فارسی شامل نازنین، میترا، لوتوس، زر، یاقوت، ترافیک، هما، تیتر، تایمز و تاهما
  • انجام عملیات موازی OCR بر روی اسناد برای کاهش زمان اجرای فرآیند OCR
  • تشخیص خودکار متن، گرافیک و جدول در تصویر ورودی

دموی OCR اتوماسیون فراگستر

این زیرسیستم همراه نرم افزار اتوماسیون اداری ارائه می‌شود و بعد از تکمیل این فرم برای هماهنگی دموی اتوماسیون اداری با شما تماس می‌گیریم.

و یا عدد ۱ را به شماره ۳۰۰۰۵۷۳۴۲۲۳۳۴۴ پیامک کنید.

کاربرد OCR یا «نویسه خوان نوری» در اتوماسیون فراگستر

قابلیت (OCR (Optical Character Recognition یا همان نویسه خوان نوری یکی از کاربردی‌ترین قابلیتهای نرم‌افزار اتوماسیون اداری فراگستر است که به عنوان راهکاری تخصصی برای تشخیص خودکار متون موجود در تصاویر و استخراج نوشته‌ها از داخل آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در واقع پاسخ به پرسش OCR چیست این است که OCR نرم افزاری است که کاراکترهای (نوشته‌های) تصاویر مکاتبات اداری و سایر اسناد را که در گذشته اسکن شده است، با فناوری پیشرفته خود استخراج و برای کامپیوتر قابل شناسایی می‌کند. به طوری که در صورت استفاده درست، قابلیت جستجو در داخل محتوای میلیون‌ها برگ سند اسکن شده در گذشته را برای سامانه اتوماسیون کسب و کار فراگستر امکان‌پذیر می‌کند.

استفاده از قابلیت تبدیل تصویر به متن (OCR) به این علت حائز اهمیت است که جستجو در آرشیوهای کاغذی سازمان‌هایی که حجم قابل توجهی از اسناد را در اختیار دارند امری زمانبر، پرهزینه، چالش‌زا و فاقد شاخصه‌های امنیتی می‌باشد.

این قابلیت کاربردی می‌تواند به عنوان یک راه‌حل مناسب و کم‌هزینه در کوتاه‌ترین زمان ممکن قابلیت‌های مد نظر یک سازمان را در اختیار کاربران و سایر نرم‌افزارهای سازمان قرار دهد.

OCR اتوماسیون فراگستر چگونه کار می‌کند؟

نیازمندیهای نصب OCR

برای استفاده از OCR در داخل اتوماسیون کسب و کار فراگستر نیاز به نصب هیچ نرم افزار یا سخت افزار جانبی ندارید و هیچگونه تنظیم یا پیش نیاز خاصی در مرورگر و سیستم عاملتان مورد نیاز نمی‌باشد.

سوالات رایج در خصوص ماژول OCR فراگستر

OCR یک فناوری است که به کمک تشخیص نوری، متن‌های داخل عکس یا تصویر را تشخیص می‌دهد و از این طریق می‌توانید عکس‌ها و تصاویر را به نوشته یا متن قابل ویرایش تبدیل کنید.

با توجه به پیچیدگی‌هایی که دست خط فارسی دارد، در حال حاضر فقط تصاویر تایپی که از فونتهای متداول سیستم در آن استفاده شده است قابلیت تبدیل به متن یا نوشتار را دارند.

بله، استفاده از این ماژول، نیاز به فعالسازی لیسانس دارد که برای تهیه لیسانس آن میتوانید فرم درخواست دمو را تکمیل و یا با شماره ۴۲۶۲۳-۰۲۱ داخلی ۱ تماس حاصل نمایید. پس از فعالسازی این قابلیت، کاربران سامانه می‌توانند به سادگی از آن برای تبدیل عکس و فایل PDF به متن استفاده کنند و یا به راحتی از طریق آن به جستجوی درون متنی بین فایل ها بپردازند.

Subscribe
Notify of
guest
ایمیل شما منتشر نخواهد شد
۰ پیام ها
Inline Feedbacks
مشاهده تمام پیام ها
۴۲۶۲۳ (۰۲۱)