خدمات مدیریت شده فراگستر

Faragostar Managed Services

یک پیوند به صورت دستی اضافه کنیدیک پیوند به صورت دستی اضافه کنیدیک پیوند به صورت دستی اضافه کنیدیک پیوند به صورت دستی اضافه کنیدیک پیوند به صورت دستی اضافه کنید

خدمات مدیریت شده (Managed Services) فراگستر چیست؟

خدمات مدیریت شده شامل مجموعه‌ای از خدمات ویژه برنامه‌ریزی و مدیریت شده در حوزه‌های مرتبط با خدمات پس از فروش سامانه اتوماسیون اداری و مدیریت فرآیندهای کسب‌وکار فراگستر می‌باشد که در قالب یک قرارداد دارای خدمات با برنامه‌ریزی و زمان‌بندی مشخص شده، از سمت شرکت فراگستر به سازمانهای بهره‌بردار ارایه خواهد شد.

استفاده از خدمات مدیریت شده فراگستر برای سازمان‌های بهره‌بردار، روشی راهبردی است که باعث کاهش هزینه‌ها و ریسک عملیاتی نمودن سامانه‌ها در سازمان خواهد بود.

علاوه بر آن استفاده از خدمات مدیریت شده باعث افزایش تمرکز سازمان بر کسب‌وکار اصلی خود می‌گردد. این امر با کاهش مشکلات پرسنلی اعم از جذب، نگهداری و مدیریت پرسنل متخصص نیز همراه خواهد بود.

خدمات مدیریت شده فراگستر بعنوان یک مجموعه سرویس‌های حوزه فناوری اطلاعات در خارج از قراردادهای معمول پشتیبانی سالانه شرکت فراگستر به سازمان های بهره بردار ارائه خواهد شد و به نوعی تمامی سرویس های ارائه شده در سطوح مختلف قراردادهای پشتیباتی سالانه شرکت فراگستر را همراه خواهد داشت.

برای امکان ارائه خدمات مدیریت شده پیشنهاد به استقرار حداقل یک کارشناس تمام وقت از سمت شرکت فراگستر در سازمان بهره‌بردار می‌باشد، کارشناس علاوه بر ارائه سرویس های مدیریت شده به عنوان رابط مستمر بین سازمان بهره بردای و شرکت فراگستر فعالیت خواهد نمود.

۱

مدیریت پروژه متمرکز

۲

ارائه مشاوره های حوزه کسب و کار

۳

ارائه خدمات فنی

۴

مونیتورینگ سیستم

۵

حمایت های پیشگیرانه

۶

پشتیبانی از راه دور

۷

پشتیبان گیری های مدیریت شده

۸

Help Desk

۹

ارائه خدمات آموزشی ویژه

مزایای خدمات مدیریت شده فراگستر

هر سازمان منابع محدودی دارد و هر مدیر زمان محدودی. برون سپاری و استفاده از خدمات مدیریت شده فراگستر می‌تواند به کسب و کار شما کمک کند.

این خدمت سبب میگردد شما بر روی کسب و کار اصلی خود تمرکز کنید و نگران تصمیم گیری های پیچیده مرتبط با استقرار و پشتیبانی سامانه اتوماسیون اداری و مدیرت فرآیندهای کسب و کار خود نباشید و آن را به یک تیم مجرب و آشنا به ابعاد سامانه و کیفیت لازم برای بهره برداری بسپارید.

برون سپاری هزینه های مربوط به سامانه اتوماسیون اداری و مدیریت فرآیندهای کسب و کار، شما را ثابت و قابل پیش بینی نگاه می‌دارد.

هنگامیکه شما تصمیم به استفاده از سرویس‌های مدیریت شده می‌گیرید، راه‌حل های پیشگیرانه را در خصوص استمرار مناسب سرویس‌دهی سامانه دریافت میکنید. عملکرد بهتر، خرابی کمتر و اینکه سیستم شما حداقل down time را در دوره‌های زمانی مناسبی خواهد داشت.

ما به شناسایی پیش‌بینی مشکلات کمک میکنیم تا از ایجاد اشکال یا افت کیفیت بهره‌برداری از سامانه اتوماسیون جلوگیری و به تعمیرات و هزینه‌های گران نیازی نباشد.

هنگامی که شما از خدمات مدیریت شده استفاده می‌کنید، سریعترین زمان پاسخ را در خصوص رفع اشکالات احتمالی و درخواست‌های سازمانی دریافت خواهید نمود.

هنگامی که شما از خدمات مدیریت شده استفاده می‌کنید، سریعترین زمان پاسخ را در خصوص رفع اشکالات احتمالی و درخواست‌های سازمانی دریافت خواهید نمود.

خدمات مدیریت شده برای چه سازمان‌هایی مناسب است؟

معمولا آندسته از سازمان‌های بهره‌بردار از محصول اتوماسیون اداری و مدیریت فرآیندهای فراگستر که دارای مشخصات زیر می‌باشند لازم است از خدمات مدیریت شده استفاده نمایند.

سازمان‌هایی که بخواهند اشکالات و خرابی‌ها در سریعترین زمان ممکن به فراگستر منتقل شود و مرتفع شوند

سازمان‌هایی که بخواهند درخواستهایشان در محل سازمان در سریعترین زمان ممکن بررسی و نتیجه اقدام عملی را داشته باشند

سازمان‌هایی که به دلیل ملاحظات امنیتی دریافت خدمات مدیریت شده حضوری را به دریافت خدمات از راه دور ترجیح دهند

سازمان‌هایی که تعداد کاربران آنها بیشتر از ۱۰۰۰ کاربر می‌باشد

سازمان‌هایی که توزیع جغرافیایی داشته باشند و کاربران آنها در محلهای جغرافیایی مختلف بهره بردار سامانه اتوماسیون باشند

سازمان‌هایی که در دسترس پذیری سامانه (Availability) در سال را بالاتر از ۹۸% برنامه‌ریزی نموده‌اند

سازمان‌هایی که امکان بروزرسانی و رفع اشکال را در ساعات اداری نداشته باشند.

سازمان‌هایی که به راهبرد خدمات حوزه فناوری اطلاعات بعنوان دارایی می‌نگرند

خدمات مدیریت شده فراگستر

طول مدت دریافت خدمات مدیریت شده فراگستر چقدر است؟

بطور پیش فرض استفاده از خدمات مدیریت شده از ابتدای زمان بهره‌برداری از سامانه اتوماسیون اداری و مدیریت فرآیندها تا حداقل ۲ سال بعد از آن پیشنهاد می‌گردد.

لیست خدمات مدیریت شده فراگستر

خدمات مدیریت شده فراگستر

مدیریت پروژه متمرکز

(Centralized Management)

مدیریت پروژه متمرکز (Centralized Management)

صرف نظر از نوع پشتیبانی که مشتریان ما از فراگستر دریافت می کنند، چه نوع آن پشتیبانی از راه دور باشد و چه نوع آن به صورت حضوری باشد، تصمیم‌گیری های مهم همیشه توسط یک تیم فنی با اعضای مجرب و متخصص گرفته می‌شود. پیگیری مداوم مشکلات شما، بازدید سایت و گزارش هایی که به سرپرست ها و مدیران فراگستر داده می شود، تضمین می کند که پروژه در مسیر درستی رو به حرکت است.

از خدمات قابل دریافت سازمان بهره بردار در حیطه مدیریت پروژه متمرکز می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • مشاوره‌ی تخصصی برای ارتقای کارایی نرم‌افزارها و بهبود فرایندها
 • دریافت نقطه نظرات کاربران در جهت بهبود عملکرد نرم افزارها
 • انجام بازدیدهای دوره‌ای و ارائه گزارش ریسک‌ها
 • ارائه نقطه نظرات مدیریتی و فنی در حوزه توسعه و گسترش سرویس دهی سامانه ها

پشتیبانی از راهبران سامانه

پس از پیاده سازی و راه‌اندازی سامانه در سازمان بهره‌برداری، مدیران سیستم (راهبران سامانه) مهمترین نقش را در اجرای صحیح و توسعه سامانه در سازمان ایفا خواهند کرد.

ایشان مسئول دادن طراحی چارت سازمانی و دسترسی کاربران به امکانات سامانه، تنظمیات طبقه بندی، مدیریت ایمیل ها و ECE، پایدار نگاه داری ارتباط سامانه با سایر سامانه ها و بسیاری موارد دیگر هستند.

بنابراین در سرویس خدمات مدیریت شده فراگستر سعی شده که بطور کامل به نیازهای آنها پاسخ داده شود. ما به مدیران سیستم نه تنها با آموزش های خاص کمک می کنیم، بلکه به انجام وظایف فوق هم کمک می کنیم تا اطمینان حاصل شود که قدم های آغازین به درستی برداشته شده است و در طول پروژه ها نیز راهبران سازمان از امکان دریافت مشاوره مستقیم از مدیر پروژه معرفی شده از سمت فراگستر را دارا خواهند بود.

ارائه مشاوره های حوزه کسب و کار (Business Consulting)

در طول راه‌اندازی سامانه ها و به منظور پایدار نگه داشتن و همچنین توسعه سیستم ها که می تواند شامل توسعه امکانات و ویژگی هایی بر اساس روش کسب و کار سازمان بهره بردار و هچنین طرح توسعه و ارتباط دیگر سامانه های مرتبط با سازمان بهره برداری با سامانه فراگستر باشد، بطور ویژه در لیست خدمات مدیریت شده فراگستر، ارائه خدمات مشاوره حوزه کسب و کار سازمان بهره بردار از سمت مدیر پروژه یا مشاوران شرکت فراگستر در حوزه های کسب و کار، ارتباطات شبکه ای، ارتباطات سامانه ها و پایگاه داده انجام می گردد.

این خدمات بصورت حضوری، تلفنی یا بستر آنلاین بدون محدودیت در طول زمان خدمات مدیریت شده از سمت سازمان بهره برداری دریافت خواهد شد.

خدمات مدیریت شده فراگستر

ارائه مشاوره های حوزه کسب و کار

(Business Consulting)

خدمات مدیریت شده فراگستر

ارائه خدمات فنی

(Technical Support)

ارائه خدمات فنی (Technical Support)

بروز رسانی و ارتقا (Change management)

شرکت فراگستر به عنوان یک سرویس دهنده خدمات مدیریت شده، با به روز رسانی ها و ارتقاء نرم افزار خود برای مشتریان، این تضمین را به مشتریان خود می دهد  که همیشه آخرین تکنولوژی و بالاترین سطح عملکرد به مشتریان ارائه می گردد.

بروز رسانی سامانه شما تضمین می کند که شما از قابلیت های بهینه و جدیدترین ویژگی های توسعه یافته و تست شده استفاده می کنید. در طول بروز رسانی ها آخرین تغییرات و ویژگی های سامانه ها با کمترین ریسک به سرور های سازمان بهره بردای منتقل خواهد شد.

حفظ امنیت (System Security) و حفظ کارایی (Performance System)

با توسعه روز افزون سامانه ها و افزایش سطح کاربری کاربران از سامانه، حفظ و تداوم امنیت (Security) و کارایی سامانه ها (Performance) از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.

در همین راستا در خدمات مدیریت شده فراگستر و در بخش ارائه خدمات فنی خاص سازمان استفاده از خدمات متخصصین و مشاوران حوزه امنیت، کارایی سامانه ها از منظر فراگستر جایگاه بسیار پراهمیتی داشته که در خدمات مدیریت شده به سازمان های بهره بدار ارائه خواهد شد.

مونیتورینگ سیستم (System Monitoring)

مانیتورینگ یکی از خدمات اصلی قابل ارائه در Managed Services فراگستر می باشد. در مانیتورینگ عملکرد Application Server، Database Server و Operation Server بطور مداوم مورد بررسی و پایش قرار خواهند گرفت تا بدین ترتیب سرور ها سطح پایداری بالاتری را ارائه نمایند همچنین بصورت پیشگیرانه از اشکالات احتمالی اطلاع حاصل گردد و کمک کند قطعی یا خرابی سرور های میزبان سامانه یا رخ ندهد و یا در کوتاه ترین زمان پیش‌بینی شده مرتفع گردد.

مونیتورینگ به طور پیش فرض توسط گزارش های قابل دریافت از سمت IIS و SQL Server تهیه و در صورت مشاهده هرگونه خرابی یا اشکال به قالب یک اقدام پیشگیرانه به واحد فنی منتقل خواهد شد. در صورت لزوم و توافق با سازمان بهره برداری امکان نصب و بهره برداری از ابزار دیگر مانیتورینگ همانند Redgate- Apex – Manage Service نیز مهیا خواهد شد.

خدمات مدیریت شده فراگستر

مونیتورینگ سیستم

(System Monitoring)

خدمات مدیریت شده فراگستر

پشتیبانی فعال

(Proactive Support)

پشتیبانی فعال (Proactive Support)

پشتیبانی فعال (مداوم) یکی از خدمات قابل ارائه در Managed Service فراگستر می‌باشد. این خدمت نوعی خدمت استراتژیک است که کمک می کند تا قبل از اینکه مشکلی در سازمان بهره بردار رخ دهد بواسطه تمرکز تیم خدمات مدیریت شده فراگستر بر روی پروژه، پیشبینی شده و قبل از بوجود آمدن سئوال، جواب و راه حل آن آماده باشد و به کاربر ارایه گردد.

با ارائه این نوع خدمت در بسیاری از مواقع بدون اینکه کاربر از احتمال بروز اشکال مطلع شود با نظارت مستمر و پیش‌بینی توسط تیم خدمات مدیریت شده فراگستر به کاربری عادی خود ادامه خواهد داد.

بعنوان یک نمونه نظارت تیم خدمات مدیریت شده بر روی لاگ های سیستم اتوماسیون و مدیریت فرآیند ها باعث می گردد تا قبل از وقوع اشکال احتمالی راه کار جلوگیری و برطرف شدن آن ارائه گردد.

یا در مثال دیگری مبنی بر نظارت مستمر بر رشد اطلاعات تولید شده در سامانه اتوماسیون اداری و مدیریت فرآیند های کسب و کار می‌توان پیش بینی دقیق از توسعه زیر ساخت ذخیره سازی اطلاعات ارائه داد.

پشتیبانی از راه دور (Remote Support)

به منظور تشخیص سریعتر و حل مشکلاتی که در زمینه نرم افزار ممکن است رخ دهد، فراگستر پشتیبانی از راه دور خود را به مشتریان خود ارائه می دهد. تیم ما همواره در دسترس است تا سیستم شما  همواره در حال اجرا بماند. پشتیبانی از راه دور برای بررسی مشکلات شما، بدون نقض امنیت شما مورد استفاده قرار می گیرد.

در اینجا به برخی از مزایای پشتیبانی از راه دور Faragostar اشاره می شود:

 • دریافت پشتیبانی فوری از کارشناسان خبره

  شاید مهمترین جنبه استفاده از پشتیبانی از راه دور ارائه پشتیبانی فوری از سمت افراد خبره مستقر در محل شرکت باشد. کارشناسان ما می‌توانند خیلی فوری به مشتریانی که نیاز به پشتیبانی یا دریافت خدمات فنی سریع دارند کمک برسانند. این نوع کمک رسانی نیاز به نصب و راه‌اندازی سیستم و نرم‌افزار پیچیده‌ای برای مشتریان ما ندارد.

 • مقرون به صرفه

  استفاده از سرویس پشتیبانی از راه دور فراگستر نسبت به حالتی که مجموعه شما یک کارشناس فنی تمام وقت استخدام کند به مراتب هزینه کمتری دارد.

 • مشتری پسند

  سیستم پشتیبانی از راه دور فراگستر، با هماهنگی مشتری می‌تواند حتی بدون حضور مشتری در محل کارش و یا هر زمان که مشتری تمایل داشته باشد خدمت ارائه دهد که باعث می گردد مشتری نیاز به برنامه ریزی خاصی جهت حضور در محل نداشته باشد.

خدمات مدیریت شده فراگستر

پشتیبانی از راه دور

(Remote Support)

خدمات مدیریت شده فراگستر

Help Desk

Help Desk

ارائه خدمات پشتیبانی حضوری

مزیت اصلی یک Help desk در بهبود رضایت مشتری است. یک Help desk اولین نقطه تماس برای مشتریان در صورت بروز مشکل است. مشتریان نیاز به پاسخ دارند و Help desk اولین جایی است که به آن مراجعه می‌کنند.

سیستم تیکت و پشتیبانی فراگستر تضمین می‌کند که مشکلات شما در اسرع وقت و به محض ثبت آن در سیستم پاسخ داده شود. هر مورد بوسیله سرپرست پشتیبانی از ابتدا تا پایان مرحله تحت نظارت و پیگیری قرار می‌گیرد و در پایان واحد تضمین کیفیت فراگستر با تماس با مشتری کنترل می‌کند تا مشکل بصورت کامل حل شده تا از رضایت مشتری اطمینان حاصل شود.

الزامات استفاده از خدمت Help Desk از سری خدمات مدیریت شده فراگستر به شرح ذیل می‌باشد:

 • دسترسی به سرورهای میزبان Application و پایگاه داده
 • دسترسی به نصب و اجرای ابزار مانیتورینگ
 • حضور در محیطی مناسب جهت استقرار دائم در محل سازمان بهره بردار
 • ارائه خدمات حضوری آموزشی و رفع نیاز راهبران و کاربران در سطح مورد توافق با سازمان بهره بردار

Ticket Management

دسترسی به سامانه مدیریت ticketing شرکت فراگستر و یا در صورت توافق سامانه Ticketing سازمان بهره بردار برای کارشناس و مدیر پروژه به تعریف زمان و چرخه مورد توافق در پاسخ گویی به تیکت های ثبت شده از سمت نماینده سازمان بهره بردار

پشتیبان گیری های مدیریت شده (Managed Backups)

یکی دیگر از خدمات قابل ارائه در Managed Services فراگستر ارائه خدمات پشتیبانی پیشگیرانه می‌باشد. بواسطه تمرکز تیم خدمات مدیریت شده و با ایجاد یک برنامه زمانبندی مدون که مطابق با سیاست های سازمان بهره‌‎بردار باشد کلیه اطلاعات تولید شده در سامانه اتوماسیون بصورت مدون کپی پشتیان گرفته خواهد شد و در محل توافق شده با سازمان نگهدای می‌گردد.

ارائه این خدمت پشتیبان گیری های زمانبندی شده و تنظیم برنامه‌های نگهداری (maintenance plan) که همراه با ارائه گزارش های مدیریتی مرتبط خواهد بود به سازمان بهره بردای اطمینان می‌دهد در صورت وقوع هر نوع حادثه ای ، اطلاعات سازمان قابل بازگشت و دسترسی می باشد.

خدمات مدیریت شده فراگستر

پشتیبان گیری های مدیریت شده

(Managed Backups)

خدمات مدیریت شده فراگستر

ارائه خدمات آموزشی ویژه

(Training)

ارائه خدمات آموزشی ویژه (Training)

فراگستر انواع آموزشهای مختلف را برای مشتریان خود ارائه میدهد که شامل موارد زیر می باشند:

 • آموزش گروهی
 • آموزش نفر به فرد
 • ارائه مستندات آموزشی چند رسانه ای
 • آموزش در بستر آنلاین
 • تهیه مستندات آموزشی ویژه

فیلمهای آموزشی و با کیفیت بالای بسیاری برای مشتریان آماده گردیده که از آنها می‌توان بصورت خصوصی یا در کلاس عمومی استفاده نمود. فیلم‌های آموزشی در ۲ نوع می‌باشند. فیلم‌هایی که برای یک قسمت خاص از سیستم آماده شده‌اند و فیلم‌هایی که بصورت کلی یک ماژول را پوشش می‌دهند.

بخش دیگری از خدمات آموزشی فراگستر در خدمات مدیریت شده خدمات بازآموزی و ارائه آموزشهای تکمیلی بر اساس نسخ و ورژن‌های جدید سامانه‌ها خواهند بود. در این سرویس با افزودن امکانات جدید به سامانه راهبران سازمان بهره‌بردار بطور ویژه نسبت به امکانات و ویژگی‌های جدید سامانه آموزش خواهند دید.

همچنین با دسترسی به آکادمی فراگستر و دریافت گواهینامه آموزشی امکان ثبت نام رایگان در دوره‌های الکترونیکی (آنلاین یا آفلاین) مرتبط با کاربری و راهبری نرم‌افزارهای خریداری شده، شرکت در آزمونهای ارزیابی و دریافت گواهینامه پایان دوره و اعطای دسترسی به سامانه آموزش الکترونیکی فراگستر تحت عنوان «آکادمی فراگستر» از دیگر خدمات قابل ارائه در سرویس خدمات مدیریت شده می‌باشند.

[print-me do_not_print=”.avia-gallery-thumb, .noprint, .bottom_bar, #callnowbutton”]

۴۲۶۲۳ (۰۲۱)