یکپارچه سازی با سامانه احراز هویت متمرکز (SSO)

در اتوماسیون اداری فراگستر

احراز هویت متمرکز یا SSO (Single sign on) یک روش استاندارد جهت یکپارچه‌سازی اطلاعات هویتی و ورود کاربران سازمان به سامانه‌های مختلف از طریق یک درگاه ثابت می‌باشد. با این روش، کاربران فقط یک نام کاربری و رمز عبور برای استفاده از همه نرم‌افزارهای سازمان خواهند داشت و صرفاً با یک بار ورود به درگاه سامانه SSO می‌توانند به همه سیستم‌های دیگر که مجوز داشته باشند، بدون احراز هویت مجدد وارد شوند. این روش ضمن جلوگیری از الزام تعریف رمز عبورهای مجزا برای سامانه‌های متفاوت سازمان، امکان اعمال مدیریت متمرکز کاربران و دسترسی‌های ایشان را برای سازمان فراهم خواهد ساخت.

استفاده از این سرویس احراز هویت متمرکز در بسیاری از سرویس‌های معروف دنیا نظیر Gmail و Facebook نیز وجود دارد و شما با نام کاربری (یا ایمیلی که در اختیار دارید و همیشه یکتا می‌باشد) می‌توانید در نرم‌افزارهای دیگر که از سرویس SSO پشتیبانی می‌کنند نیز ورود کنید و از همان نام کاربری و گذرواژه برای سایر خدمات نیز بهره ببرید. بسیاری از سازمان‌های بهره‌بردار نرم‌افزار اتوماسیون کسب و کار فراگستر، پیش یا پس از راه‌اندازی این نرم‌افزار اقدام به پیاده‌سازی سامانه احراز هویت متمرکز (SSO) می‌نمایند و علاقه مند می‌باشند تا نرم‌افزار اتوماسیون نیز به عنوان یک نرم‌افزار پرکاربرد و پرکاربر در سازمان به سرویس احراز هویت متمرکز متصل باشد تا کاربران سامانه اتوماسیون از آن طریق، احراز هویت گردند.

به همین منظور در اتوماسیون کسب و کار فراگستر امکانی در ساختار امنیتی سیستم ایجاد گردید تا از سامانه‌های احراز هویتی که از پروتکل‌های استاندارد (OpenID – Oauth2.0) استفاده می‌نمایند پشتیبانی و امکان اتصال سامانه اتوماسیون کسب و کار فراگستر به سامانه های احراز هویت متمرکز (SSO) فراهم گردد.

یکپارچه سازی با سامانه احراز هویت متمرکز (SSO)
۴۲۶۲۳ (۰۲۱)