خدمات نظارت بر استقرار و آموزش نرم‌افزار

مهمترین خدماتی که در این مرحله ارائه می‌شود:

نظارت بر ورود اطلاعات پایه

پس از گردآوری اطلاعات پایه و اصلی (نظیر: چارت سازمانی و …) توسط نماینده مشتری، نحوه تعریف و ورود صحیح اطلاعات به سیستم بطور کامل توسط کارشناسان فراگستر به مدیر سیستم آموزش داده می‌شود.

آموزش نرم افزار

در این مرحله به تفکیک گروه‌های کاربری، برای راهبران و کاربران معرفی شده از سوی مشتری، کلاسهای آموزشی برگزار می‌شود و طبق سرفصلهای استاندارد، کار با بخشهای مختلف نرم‌افزار آموزش داده می‌‎شود.

نظارت بر استقرار و رفع اشکال

نظارت براستقرار بمعنی نظارت برعملکرد کاربرانِ آموزش دیده شده بمنظور ورود صحیح اطلاعات پایه در سیستم و پاسخگویی و رفع اشکالات کاربری و راهبری آنها و همچنین ارائه آموزش‌های تکمیلی می‌باشد.

نظارت بر ورود اطلاعات

نظارت بر ورود صحیح اطلاعات پایه به سیستم

نظارت بر ورود صحیح اطلاعات پایه به سیستم

پس از گردآوری اطلاعات پایه و اصلی توسط نماینده مشتری، نحوه تعریف و ورود صحیح اطلاعات پایه به سیستم بطور کامل توسط کارشناسان فراگستر به مدیر سیستم اتوماسیون اداری آموزش داده می‌شود.

اطلاعات پایه و اصلی شامل چارت اجرایی سازمانی، نام کاربران، سمت‌های سازمانی، حدود اختیارات کارمندان، نوع دسترسی‌ها، دبیرخانه‌های موجود، صاحبان امضا، تصویر امضاها، فهرستی از مشخصات سازمان‌های طرف مکاتبه و… است که پیشنهاد می‌گردد قبل از نصب سیستم و شروع روزهای استقرار، در هر یک از واحدهای منتخب مشتری، اطلاعات مذکور به موازات تامین امکانات سخت‌افزاری تهیه و جهت استفاده آماده گردد.

تکمیل و وارد نمودن اطلاعات پایه برعهده مدیر سیستم اتوماسیون اداری بوده و کارشناسان فراگستر صرفا مسئولیت نظارت بر عملکرد راهبران برای ورود صحیح اطلاعات و پاسخگویی و رفع اشکالات  آنها را برعهده خواهند داشت.

آموزش نرم افزار اتوماسیون اداری و فرایندها

آموزش یکی از فازهای اصلی اجرایی شدن نرم‌افزار فراگستر است. هدف کلی از آموزش، برگزاری دوره‌های آموزشی برای راهبران و کاربران معرفی شده از سوی مشتری و آشنایی آنها با امکانات و قابلیتهای عمومی و تخصصی نرم‌افزار و شیوه کارکردن با بخش‌های مختلف آن می‌باشد.

استقرار موفق نرم‌افزار اتوماسیون اداری و استفاده بهینه از آن، بعنوان ابزاری که روزمره کارکنان با آن در تعامل می‌باشند، زمانی امکان‌پذیر است که تمامی امکانات آن به کاربران بصورت تخصصی و کاربردی آموزش داده شود.

در راستای آموزش چگونگی بهره‌برداری از نرم‌افزار اتوماسیون اداری و فرآیندهای فراگستر و بمنظور حصول به نتایج موثرتر و بهتر، دوره‌های آموزشی متناسب با گروه‌های کاربری مختلف شامل مدیران ارشد، مدیران میانی و کارشناسان، کاربران دبیرخانه و مسئولین دفاتر و مدیر(ان) سیستم، از سطوح مقدماتی تا پیشرفته تدوین و برنامه‌ریزی شده است که به هریک از گروه‌های کاربری براساس سطوح مدیریتی و کاربری آموزش‌های لازم به ‌۳ روش اصلی زیر ارائه می‌شود:

به‌دلیل یکپارچه بودن سیستم و نظر به اینکه کاربران در بخشهای مختلف سازمان با یک سیستم یکپارچه کار می‌کنند، لازم است طوری آموزش ببینند که درک کنند هر داده‌ای که وارد سیستم می‌کنند بر روی کل سیستم اثرگذار خواهد بود.

آموزش نرم‌افزار اتوماسیون اداری

آموزش نرم افزار اتوماسیون اداری و فرایندها

حداقل دانش کاربران برای شرکت در دوره‌های آموزشی

شرکت‌کنندگان در دوره‌های آموزشی کاربری و راهبری اتوماسیون اداری و مدیریت فرایندهای فراگستر لازم است بصورت عمومی حداقل دانش و مهارت‌های زیر را دارا باشند:
 • آشنایی با مفاهیم و اصول مکاتبات اداری
 • آشنایی با امکانات نرم افزار Word و محیط کاربری Windows
 • آشنایی استفاده از سخت‌افزارهای پرینتر و اسکنر
 • آشنایی با محیط‌های مرورگرها و ارسال و دریافت ایمیل در بستر اینترنت
 • آگاهی کامل از اهداف و اولویت‌های سازمانی برای استقرار سیستم اتوماسیون اداری
 • آشنا به مفاهیم و امور اداری و آگاهی از رویه‌های اداری در حوزه گردش مکاتبات
 • داشتن دانش کافی کامپیوتر و توانایی کافی برای نصب و راه‌اندازی سیستم عامل و تنظیمات آن
 • آشنا به امور نرم‌افزاری و سخت‌افزاری شبکه ارتباطی و دیواره آتش و تنظیمات آن
 • آشنایی با مباحث پایگاه داده (SQL Server) و توانایی کافی برای انجام کارهای عمومی با پایگاه داده (مانندBackup ، restore یا اجرای query)
 • توانایی شناخت کامل سیستم اتوماسیون اداری پس از دریافت آموزش‎های لازم
 • توانایی ارائه آموزش به کاربران سیستم اتوماسیون اداری پس از دریافت آموزش‎های لازم
 • تسلط بر بکارگیری تجهیزات جانبی نظیرPrinter ها و Scanner ها و…
 • برخورداری از روحیه‎ی کار تیمی، صبوری و متولی تحویل گیرنده سیستم اتوماسیون اداری فراگستر
 • آشنایی با روال‌ها و فرایندهای سازمانی
 • آشنایی با روش‌های شناسایی و تحلیل فرایندها
 • آشنایی با نمادها و زبان ۰
 • توانایی مدل‌سازی فرایندها و درک روابط میان آنها
 • داشتن تجریه پیاده‌سازی فرایندها در سیستم‌های مدیریت فرایند
 • آشنایی با زبان‌های برنامه‌نویسی مانند PHP، Sql و Java Script
 • توانایی به کارگیری زبان‌های برنامه‌‎نویسی فوق برای پیاده‌سازی موفق فرایندها در نرم‌افزار
 • توانایی کار با پایگاه ‌داده‌های Sql Server و My Sql Server و انجام اعمالی مانند فراخوانی، به‌روزرسانی و یا درج اطلاعات در آن‌ها

شیوه‌ها و خدمات آموزشی

با توجه به تنوع سلیقه‌ی کاربران و تفاوت نیازمندی‌های آموزشی آن‌ها، روش‌ها و منابع گوناگون آموزشی در دسترس کاربران خواهد بود:

یکی از موثرترین روش‌های آموزش نرم‌افزار اتوماسیون اداری فراگستر، ارائه آموزش‌های حضوری نرم‌افزار در محل مشتری و پس از نصب و راه اندازی توسط کارشناسان فراگستر می‌باشد. این شیوه‌ی آموزش، که صرفا قابل ارائه به کاربران مشتری است، بر اساس ضوابط پشتیبانی سیستم و در مدت ذکر شده در آن، به مشتریان عزیز ارائه می‌شود.

در این شیوه‌ی آموزشی، کاربران می‌توانند با ثبت‌نام در دوره‌های آموزش الکترونیکی بصورت غیرحضوری آموزش ببینند و پس از یادگیری از طریق آزمونهای موجود، دانش خود را ارزیابی و در صورت قبولی در آزمون گواهینامه فراگستر را دریافت کنند.

آموزش الکترونیکی به دو صورت آنلاین (همزمان) یا  آفلاین (غیرهمزمان) ارائه می شود. در آموزش آنلاین٬ همه کاربران به طور همزمان در یک زمان واحد وارد سیستم می‌شوند و به طور مستقیم با یکدیگر در ارتباط اند. در آموزش آفلاین٬ امکان مشاهده فیلم‌ها و مستندات آموزشی در هر زمان وجود دارد.

در این شیوه‌ی آموزشی کاربران طبق سرفصلهای استاندارد آموزشی با مشاهده فیلمهای آموزشی خودآموز در قالب لوح فشرده و با کیفیت Full HD می‌توانند کار با بخشهای مختلف نرم‌افزار را فرا بگیرند و بعنوان یک ابزار کمک آموزشی در کنار آموزشهای حضوری از آن بهره ببرند. بسته آموزش جامع نرم افزار اتوماسیون اداری و مدیریت فرایندها ویژه کاربران و راهبران نرم افزار معادل ۳۰ ساعت آموزش حضوری طراحی و ارائه شده است و  محتوای آن در مرکز رسانه‌های دیجیتال ثبت شده و دارای پروانه انتشار می‌باشد.

این مستندات که به صورت فایل PDF و یا آنلاین از طریق پورتال مشتریان فراگستر در دسترس کاربران نرم‌افزار قرار گرفته است شامل آموزش کلیه‌ی مباحث مربوط به کاربری و راهبری نرم‌افزارها می‌باشد.

علاوه بر برگزاری دوره‌های آموزش حضوری نرم افزار، در راستای کاربردی کردن دانش راهبران و کاربران سیستم، یکسری کارگاه‏ های بازآموزی و رفع اشکال کاربران بصورت گروهی یا انفرادی با هدف انتقال مهارت‏های لازم برای طراحی فرم ها، ایجاد گزارش‏ها و تنظیمات جدید و … برگزار می شود.

پایگاه دانش فراگستر مجموعه غنی از پرسش و پاسخهای رایج کاربران است. این پایگاه توسط متخصصین و کارشناسان مجرب ایجاد شده و بروز می‌گردد. در این روش سعی شده با ارائه آموزشها ازطریق سمعی و بصری و ارائه سوالات متداول کاربران به همراه پاسخهای مناسب، بهترین و آسانترین روش ممکن برای فراگیری نرم‌افزارهای فراگستر رابدون محدودیت زمانی و مکانی دراختیار قرار دهد. این پایگاه دانش از طریق سایت support.faragostar.net هم اکنون در دسترس کاربران فراگستر قرار دارد.

پس ازبرگزاری دوره‌های آموزشی، کاربران میتوانند درآزمونهای ارزیابی شرکت نمایند و در صورت موفقیت در آزمون، گواهینامه آموزشی دریافت نمایند. گواهینامه‌های اخذ شده میتواند مدرکی مهم دراثبات سطح توانایی کاربران درکار بامجموعه نرم‎‎افزارهای فراگستر باشد. همچنین می‎تواند درجهت افزایش انگیزه کاربران وارتقاء رزومه کاری واعتبار شغلی کاربران مؤثر باشد.

شرکت فراگستر به عنوان رهبر راهکار BPMS و مدیریت فرایندهای کسب و کار در کشور با هدف افزایش سطح معلومات و دانش متخصصین کشور در این حوزه، اقدام به معرفی و انتشار کتاب هایی­ در این زمینه نموده که علاقمندان میتوانند کتابهای مرتبط با BPM را به زبان فارسی و انگلیسی تهیه و دانلود نمایند.

علاوه برآموزش‌های همگام با استقرار نرم‌افزارهای فراگستر، شرکت فراگستر این امکان رابرای کاربران خود مهیا نموده است تا درصورت درخواست کارفرمایان، دوره‌های ‌آموزشی خاص نظیر مفاهیم پایه‌ای مرتبط بانرم‌افزارها، طراحی، تحلیل، مدلسازی و پیاده سازی انواع فرایندهای سازمانی و … در محل فراگستر و یا محل معرفی شده ازسوی کارفرما برگزار و مدارک معتبر نیز به شرکت‌کنندگان دراین دوره‌ها اعطا نماید. شما میتوانید با ارسال درخواست برگزاری دوره‌های آموزشی خاص و یا تماس با شماره ۴۲۶۲۳(۰۲۱) داخلی ۴  در کوتاه‌ترین زمان ممکن خدمات آموزشی مورد نظر خود را دریافت نمایید.

نظارت بر استقرار

همراهی،
نظارت بر استقرار
و رفع اشکال کاربران

همراهی، نظارت بر استقرار و رفع اشکال کاربران

نظارت بر استقرار به معنی نظارت بر عملکرد کاربرانِ آموزش دیده شده بمنظور ورود صحیح اطلاعات پایه در سیستم و پاسخگویی و رفع اشکالات کاربری و راهبری آنها و همچنین ارائه آموزش‌های تکمیلی می‌باشد.

پس از نصب و آموزش سیستم و به منظور پایش کارکرد کاربران و حفظ شرایط مناسب، عملیات نظارت بر استقرار و رفع اشکال کاربران به اشکال ذیل در دستور کار شرکت فراگستر قرار گرفته است:

 • مرکز تماس (Call Center)
 • ثبت درخواست پشتیبانی از طریق پورتال مشتریان (تیکت)
 • پیگیری الکترونیکی درخواستهای ثبت شده
 • ارائه خدمات از راه دور (Remote)
 • اعزام کارشناس حضوری
 • ارائه خدمات بازآموزی و آموزشهای تکمیلی
 • دسترسی به مجموعه محتواهای کاربردی و آموزشی از طریق پورتال مشتریان
 • دسترسی به بانک پرسش و پاسخهای کاربران از طریق پایگاه دانش
 • دریافت نقطه نظرات کاربران و بکارگیری آن در جهت بهبود عملکرد محصولات

[print-me do_not_print=”.noprint”]

نصب نرم‌افزار اتوماسیون اداری

آماده‌سازی زیرساخت و نصب نرم‌افزار

نظارت بر استقرار و آموزش

پشتیبانی نرم‌افزار اتوماسیون اداری

خدمات پشتیبانی

۴۲۶۲۳ (۰۲۱)