شرح فرآیند بررسی شکایت

در این جلسه میخواهیم فرآیند «بررسی شکایت» به عنوان یکی از فرآیندهای پرکاربرد اجرا شده در سازمان ها را بررسی کنیم. با ما همراه باشید تا در ادامه به بررسی این فرآیند بپردازیم.

مدل فرآیند بررسی شکایت

مدل فرآیند بررسی شکایت

شرح فرایند
در این فرایند مراحل ثبت و پیگیری شکایت بررسی میشود، فرد شاکی با توجه به موقعیت و موضوع شکایت خود، شکایت خود را ثبت مینماید و از نتیجه درخواست خود مطلع میشود.

ثبت شکایت
فرد شاکی بنا بر شخصیت حقیقی و یا حقوقی خود و همچنین نحوه عضویت خود در صنف، اطلاعاتی را وارد می¬نماید و پس از درج مرجع شکایت و موضوع شکایت، شرح شکایت خود را در سیستم وارد مینماید.

بررسی شکایت
در این مرحله فرد ذی صلاح میتوان درخواست شکایت را تأیید، رد و یا نیازمند بازنگری تشخیص دهد.

اعلام بررسی شکایت
مرجع رسیدگی‌کننده دو هفته زمان لازم دارد تا به شکایت دریافت شده رسیدگی کند، در صورت عدم جواب از سوی کارشناس، روند بررسی شکایت میتواند رسیدگی مجدد میشود.

اعلام نظر نهایی
پس از بررسی شکایت، کمیته نظر نهایی خود را در خصوص شکایت صورت پذیرفته اعلام مینماید.

در ادامه فرم فرایند مربوط به این مدل را مشاهده میکنید

فرم فرآیند بررسی شکایت

فرم فرآیند بررسی شکایت

برای راحتی دسترسی شما به مطالب آموزشی، سعی میکنیم هر جلسه را در قالب یک فایل pdf در انتهای آن ارائه کنیم تا اگر دوستانی در زمان آموزش نتوانستند مطالب را دنبال کنند، به صورت مجتمع و یکجا مطالب را مطالعه کنند.

———————————————————————————————————————————————————————————————————–

آن دسته از دوستانی که علاقه مند به دریافت این آموزش ها از طریق گوشی موبایل خود هستند میتوانند از طریق کانال تلگرام آکادمی BPM  این آموزش ها را دنبال کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

Got Something To Say: