مهندسی مجدد فرآیندها قبل از اجرایbpms لازم است؟

مهندسی مجدد فرآیندها قبل از اجرایbpms لازم است؟

زمان تقریبی مطالعه: ۱ دقیقه

در بسیاری از سازمانهایی که درصدد استفاده از BPMS هستند این سئوال مطرح است که آیا پیش از اجرای BPMS باید تمامی فرایندهای سازمان را مهندسی مجدد نمود یا بهبود بر روی آن اعمال کرد؟ مورد مذکور موضوع بسیاری از سمینارهایی است که با موضوع BPMS در سطح دنیا مطرح میگردد.

ذکر این نکته ضروریست که بدلیل اینکه اعمال تغییرات در BPMS بسیار سریع و بدون وجود مشکل صورت میپذیرد، الزامی به این موضوع نیست که ابتدا فرایندهای سازمان را بهبود داد و سپس آنرا وارد BPMS نمود و از طریق BPMS آنها را مکانیزه کرد. به عبارت دیگر چندان نیازی به بهبود فرایندهای وضعیت موجود سازمان در رویکرد BPMS نیست مگر مواردی که بدیهی است و نیاز به اصلاحات دارد. زیرا BPMS با ابزارهای شبیه‌سازی، پایشی و نظارتی که در اختیار شما قرار می‌دهد، کمک خواهد کرد تا گلوگاه‌های فرایندهای خود را شناسایی و عملکرد آنها، واحد سازمانی و افراد خود را ارزیابی و اصلاح نمایید.

download (13)

همچنین از طریق BPMS دیگر نیازی به تحلیل فرایندهای سازمان از نقطه نظر سنجش زمان و هزینه انجام آنها نخواهد بود. زیرا همه اتفاقات و وقایع بصورت کامل در سیستم ثبت میشود و میتوانید زمان و هزینه انجام فرایندها و فعالیتهای سازمانی خود را بسنجید و اساس بهبودهای موردنظر قرار دهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

Got Something To Say:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*