اهمیت رانش ابری در bpm

اهمیت رایانش ابری در BPM

زمان تقریبی مطالعه: ۲ دقیقه

به دنبال تغییراتی که در استانداردهای تجاری به وجود آمده است، بسیاری از مدیران در حال سرمایه‌گذاری بر فناوری‌های BPM ابری هستند.

فراگستر – بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌ها، رایانش ابری (cloud computing) را عاملی مهم و موثر در مدیریت امور تجاری قلمداد می‌کنند.

اهمیت رایانش ابری در BPM از نگاه گارتنر

این یافته‌ها بر نظرسنجی و تحقیقات جدیدی که توسط موسسه پژوهشی گارتنر صورت گرفته، استوار است.

به گزارش فراگستر به نقل از CenterBeam، در این تحقیق حدود ۴۰ درصد سازمان‌های تجاری که از پروژه‌های BPM استفاده می‌کنند، از سرویس‌های ابری عمومی یا خصوصی برای راه‌اندازی حداقل ۱۰ درصد از عملیات مورد نظرشان استفاده می‌نمایند.

میشل سنتارا معاون تحقیقاتی گارتنر می‌گوید که بسیاری از مدیران هم پای تغییراتی که در استانداردهای تجاری به وجود آمده است، در حال سرمایه‌گذاری بر فناوری‌های BPM ابری هستند.

بر اساس این گزارش بسیاری از کارگزاران تجاری و رهبران BPI به دنبال آن هستند که بدانند سرویس‌ها و پلتفرم‌های ابری چگونه می‌تواند فرایندهای تجاری آنها را بهبود بخشیده و روابط آنها با مشتری‌ها، تهیه کنندگان و شرکا را توسعه و تعمیق بخشد.

در این نظرسنجی همچنین مشخص شد که حدود ۱۳ درصد سازمان‌هایی که با پروژه‌های BPM سروکار دارند، رایانش ابری را به عنوان یکی از پنج قابلیت مهم و برتر BPM که برای کسب و کار آنها ضروری است، به شمار می‌آورند.

 

حتما بخوانید: کاربرد رایانش ابری در نرم‌افزارهای سازمانی

 

یاداور می‌شود فناوری رایانش ابری به معنای بکارگیری قابلیت‌های رایانه‌ای بر مبنای اینترنت است. در واقع در این فناوری اصل ماجرا اینترنت است و همه چیز بصورت اینترنتی و در فضای سایبر در دسترس کاربر قرار می‌گیرد.

از آنجا که این فناوری دوران طفولیت خود را می‌گذراند، هنوز تعریف استاندارد علمی که مورد قبول عام باشد برای آن ارائه نشده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

Got Something To Say:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*