مزایای استفاده از فناوریbpm

مزایای استفاده از فناوریBPM

بسیاری از مدیران کاهش هزینه های اجرایی و افزایش میزان بهره‌وری را بعنوان برترین مزایای BPM عنوان کرده اند. یک پژوهشگر از شرکت تحقیقاتی IDG با پرسش از ۴۰۰ مدیر IT نظرات آنها را درمورد نتایج استفاده از BPM جویا شده است.

به گزارش فراگستر بنقل از ebizQ، از این تعداد مدیران، ۱۰۰ نفر آنها آمریکایی، ۱۰۰ نفر اروپایی و ۲۰۰ تن نیز در آسیا و اقیانوسیه سکونت داشته اند. وقتی ازاین افراد سوال شد که استفاده از مدیریت فرایندهای کسب و کار یا همان BPM چه نتایجی برای گذشته و حال سازمان تحت امر آنها به همراه داشته است، اکثر آنها دو عامل «کاهش هزینه‌های اجرایی» و «افزایش میزان بهره وری» را بعنوان برترین مزایای BPM معرفی نموده اند. ۲۶ درصد این پاسخ دهندگان نیز گفته اند که استفاده از BPM نوآوری و ابداعات آنها را افزایش داده است.

نتایج بررسی مزایای استفاده از فناوریBPM در سازمانها

در این بررسی همچنین مشخص شد که دست یافتن به ثمرات BPM، در نهایت منافع سرشاری برای سازمان بدنبال خواهد داشت. بسیاری از پاسخ دهندگان، مواردی همچون افزایش بهره‌وری (۴۶ درصد)، کاهش هزینه‌های اجرایی (۴۶ درصد) و بهبود کیفیت سرویس‌ها یا محصولات (۴۵ درصد) را از جمله نتایج قابل توجه استفاده از BPM ذکر کرده‌اند.

بیشتر بخوانید: چه دلایلی ممکن است شما را به استفاده از BPM ترغیب کند؟

بر اساس این گزارش برخی سازمانها نسبت به استفاده از BPM مردد هستند و از صرف هزینه هایی که اجرای اینکار مستلزم آن است واهمه دارند. ولی این تحقیق بخوبی نشان میدهد که حدود نیمی از شرکتهایی که به بهره‌گیری از BPM روی آورده اند و در این راه پول صرف نموده اند، نه تنها متضرر نشده اند؛ بلکه میزان بهره وری آنها سیر صعودی داشته یا هزینه‌های سازمانی آنها درکل کاهش یافته است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

Got Something To Say: