داستان موفقیت شرکت سها

پیاده سازی موفقیت آمیز اتوماسیون اداری در شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران

زمان تقریبی مطالعه: ۳ دقیقه

شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران (سها) در یک نگاه

یکی از زیر مجموعه های سازمان تدارک پزشکی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، شرکت تجهیزات پزشک هلال ایران (سها) میباشد. این شرکت که در سال ۱۳۷۱ با زیربنایی بیش از ۲۴۰ هزار متر مربع در کیلومتر ۵۲ آزادراه تهران-قزوین به بهره برداری رسید، بزرگترین مجتمع صنعتی و مدرن تولید تجهیزات یک بار مصرف پزشکی در ایران را دارا میباشد.

این شرکت از لحاظ پراکندگی فیزیکی و جغرافیایی، دارای ۴ سایت متمایز از هم، با نام های سها۱، سها۲، سها۳ و سها۴ میباشد،که همگی زیر مجموعه جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران هستند. در حال حاضر این مجموعه دارای ۸۰۰ نفر پرسنل می باشد.

اهدف این مجموعه و دلایل تاسیس آن عبارتند از :

  • عدم وابستگی کشور به ورود تجهیزات پزشکی یک بار مصرف
  • جلوگیری از خروج ارز از کشور
  • انتقال دانش فنی تولید تجهیزات پزشکی
  • ایجاد اشتغال برای جوانان

این شرکت از ابتدای تأسیس تاکنون، گام‌های بلندی را در توسعه کمی و کیفی خود برداشته و توانسته است اهداف تعیین شده خود را تحقق ببخشد .

داستان استقرار نرم افزار اتوماسیون ادرای فراگستر در شرکت سها

به گفته آقای داریان – راهبر نرم افزار اتوماسیون اداری فراگستر در مجموعه سها: قبل از راه اندازى اتوماسیون ادارى فراگستر در این مجموعه، ما از یکی از سیستم های اتوماسیون اداری موجود در بازار استفاده میکردیم که به دلیل پیچیدگی بسیار زیاد و عدم کاربرپسند بودن این سیستم، آن را کنار گذاشته و نرم افزار اتوماسیون اداری فراگستر را به دلیل سهولت کاربری و همچنین دارا بودن ویژگی های زیر انتخاب کردیم:

وی افزود: آنچه باعث انتخاب فراگستر شد نخست اعتمادی بود که کارشناسان فروش این شرکت در جلسه دمو توانستند در خصوص این نرم افزار در ما ایجاد کنند و سپس رضایتمندی و تایید سازمان نظام مهندسی البرز در خصوص استفاده از این نرم افزار بود.

همراهی فراگستر وتیم راهبری پروژه شرکت سها

از آنجاییکه عملیاتی کردن کامل سیستم در این مجموعه نیازمند کار و برنامه ریزی هدفمند بود و استقرار را با دشواریهایی مواجه میکرد، همکاری تیمی و نزدیک بین تیم استقرار شرکت فراگستر و همکاران بخش فناوری اطلاعات مجموعه سها در مراحل مختلف شناخت، امکان سنجی، برنامه ریزی و اجرا موجب گردید، استقرار سیستم در این مجموعه با کمترین تنش و چالش به سرانجام برسد. برنامه ریزی آموزشی مناسب متناسب با جایگاه و ساختار سازمانی، مراجعات حضوری و رفع اشکال کاربران، همچنین برگزاری جلسات بازآموزی از مهمترین مزیتهایی است که میتوان در موفقیت استقرار سیستم در این مجموعه برشمرد، طوریکه از زمان شروع این پروژه در اردیبهشت ماه سال جاری،  به مدت یک ماه سیستم در این مجموعه راه اندازی شد و به مرحله بهره برداری رسید.

 

دستاوردهای پس از استقرار 

همانطور که در بالا نیز به آن اشاره شد، یکی از دلایل کنار گذاشتن سیستم اتوماسیون اداری قبلی، پیچیدگی بیش از حد و عدم کاربرپسندی آن بود که کار کردن با آن سیستم را بسیار سخت و طاقت فرسا میکرد. ولی اکنون با کمک اتوماسیون اداری فراگستر که دارای طراحی ظاهری بسیار حرفه ای، می باشد کاربران با ساده ترین محیط کاربری، امکانات فوق العاده ای را در اختیار دارند. همچنین با مکانیزه کردن سازمان، در مصرف کاغذ صرفه جویی و به حفظ سرمایه های ملی و جلوگیری از قطع درختان کمک شده است.

سخن آخر

به گفته راهبر سیستم در مجموعه سها، در حال حاضر این مجموعه در وضعیت خوبی قرار دارد و از وضعیت فعلی این سیستم راضی هستیم. همچنین ایشان همراهی و پشتیبانی شرکت فراگستر را در این بازه‌ی زمانی خوب و به موقع توصیف می‌کند و می‌گوید: « در طی این مدت ما با شرکت فراگستر همکاری خوبی داشته‌ایم. هر بار با مساله‌ای مواجه شده‌ایم همراهی‌ها خوب بوده است و از کار با تیم پشتیبانی شرکت هم راضی هستیم»

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

Got Something To Say:

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*