• آموزش آنلاین اتوماسیون اداری و مدیریت فرایندها فراگستر

  در یک دوره آموزش صفر تا 100

  شروع یادگیری
  آموزش آنلاین اتوماسیون اداری و مدیریت فرایندها
 • آموزش آنلاین اتوماسیون اداری و مدیریت فرایندها فراگستر

  در یک دوره آموزش صفر تا 100

  شروع یادگیری
  آموزش آنلاین اتوماسیون اداری و مدیریت فرایندها

کلیات دوره آموزش آنلاین اتوماسیون اداری و مدیریت فرایندها فراگستر

 • مدت دوره:

  +20 ساعت ویدئوی آموزشی

 • زمان استفاده از دوره:

  نامحدود و در 24 ساعت شبانه روز

 • فرمت:

  فایل ویدیویی با کیفیت HD

 • مخاطبین:

  کاربران مشتری فراگستر که در حال حاضر از نرم افزار اتوماسیون اداری و مدیریت فرایندهای فراگستر استفاده میکنند

 • سطح ویدیوها:

  از مبتدی تا حرفه‌ای

سرفصل‌های دوره

آموزش جامع اتوماسیون اداری (گردش الکترونیکی مکاتبات) 4:53’:38"

در این بخش از مجموعه فیلمهای آموزش آنلاین اتوماسیون اداری و مدیریت فرایندها که مرتبط با ثبت و گردش الکترونیکی مکاتبات در اتوماسیون اداری است به تفکیک گروههای کاربری مختلف قرار داده شده است. کاربران می‌توانند با توجه به نقشی که در سازمان ایفا می‌کنند اعم از مدیر ارشد، مدیر میانی، کارشناس، مسئول دبیرخانه، مدیر سیستم و … فیلمهای آموزشی مختص خود را ببینند و با قابلیتهای تخصصی سیستم در هر بخش آشنا شوند.

قسمت ۱ – آموزش عمومی اتوماسیون اداری41:48پیش نمایش

قسمت 2 – آموزش جامع اتوماسیون اداری 1:27:46

قسمت 3 – آموزش مقدماتی زیرسیستم دبیرخانه اتوماسیون اداری 25:55

قسمت 4 – آموزش مقدماتی ویژه مسئولین دفاتر 15:32

قسمت 5 – آموزش مقدماتی زیرساخت اتوماسیون اداری 35:53

قسمت 6 – آموزش نکات کاربری ویژه مدیران ارشد 44:56

آموزش مفاهیم مدلسازی و بکارگیری صحیح BPMN2.0 2:47’:19"

در فصل دوم مجموعه فیلم‌های آموزش آنلاین اتوماسیون اداری و مدیریت فرایندها ، ابتدا با مقدمات و مفاهیم مدیریت فرایندها (BPM) آشنا می‌شوید و سپس انواع روش‌های دسته‌بندی و شناسایی فرایندها را آموزش می‌بینید. در نهایت جهت آشنایی بیشتر با مفاهیم مدلسازی فرایندها و بکارگیری صحیح استاندارد BPMN2.0 با حل مسائل و تمرین‌های گوناگون بصورت عملی آموزش مدلسازی فرایندها با زبان BPMN2.0 را فرا خواهید گرفت.

جلسه ۱ – مفهوم و تعریف فرآیندها 09:08

جلسه ۲ – شناسایی و انتخاب فرایندها 17:54

جلسه ۳ – عناصر BPMN15:36

جلسه ۴ – رسم نمودار یک فرایند 09:08

جلسه ۵ – دروازه ها (Gateway)10:29

جلسه ۶ – مثالهای عملی دروازه ها (Gateway)26:57

جلسه ۷ – الگوی فعالیت‌های پیاپی با ترتیب متفاوت05:36

جلسه ۸ – انواع رویدادها14:22

جلسه ۹ – انواع فعالیت11:27

جلسه ۱۰ – فرایند اخذ تاییدات 04:34

جلسه ۱۱ – اشتباهات رایج مدلسازی22:47

جلسه ۱۲ – حل تمرین 12:04

جلسه ۱۳ – قوانین BPMN207:11

آموزش کار با نرم‌افزار مدیریت فرایندها (مقدماتی) 4:23’:14"

در فصل سوم از مجموعه فیلم‌های آموزش آنلاین اتوماسیون اداری و مدیریت فرایندها ، بصورت کاملا عملی با قابلیتهای محیط کاربری نرم‌افزار مدیریت فرایندهای فراگستر (BPMS) آشنا می‌شوید و یک مدل فرایند فرضی را از ابتدا تا انتها در محیط این نرم‌افزار طراحی و پیاده‌سازی می‌کنید. تمام مباحث مدلسازی که در فصل دوم بصورت تئوری با آن آشنا شده اید در این فصل بصورت عملی با کارکرد آنها و نحوه استفاده آنها در طراحی فرایندها آشنا خواهید شد.

مقدمه – نگاهی کلی به نرم افزار مدیریت فرایندها05:08پیش نمایش

جلسه ۱ – نصب نرم افزار مدیریت فرایندها09:38

جلسه ۲ – فعالسازی نرم افزار مدیریت فرایند در اتوماسیون اداری فراگستر11:36

جلسه ۳ – تنظیمات اولیه و فارسی سازی نرم افزار پروسس میکر16:06

جلسه ۴ – محیط کاربری نرم افزار مدیریت فرایند و معرفی سربرگ‌های مهم12:00

جلسه ۵ – یادآوری نمادهای BPMN و معرفی محیط طراحی فرآیند11:30

جلسه ۶ – مدلسازی یک فرآیند نمونه در محیط طراحی نرم افزار مدیریت فرایندها12:38

جلسه ۷ -مروری بر جلسات گذشته و گام‌های پیش رو در پروسس میکر05:29

جلسه ۸ – آشنایی با محیط طراحی فرم و بخش‌های مختلف آن21:19

جلسه ۹ – نحوه طراحی و ساخت یک فرم در پروسس میکر21:31

جلسه ۱۰ – طراحی و تکمیل سایر فیلدهای فرم در پروسس میکر14:31

جلسه ۱۱ – طراحی و تکمیل فرمهای یک فرآیند (بخش اول)13:32

جلسه ۱۲ – طراحی و تکمیل فرمهای یک فرآیند (بخش دوم)15:26

جلسه ۱۳ – تعیین قوانین تجاری در پروسس میکر14:31

جلسه ۱۴ – تست و اجرای فرایند ساخته شده در پروسس میکر10:20

جلسه ۱۵ – نحوه استفاده از تریگرها در پروسس میکر18:06

جلسه ۱۶ – تخصیص فعالیت ها به کاربران در پروسس میکر22:27

جلسه ۱۷ – جریان کار و رهگیری آن در اتوماسیون اداری فراگستر18:01

جلسه ۱۸ – تعریف جانشین برای افراد در سیستم جریان کار09:17

آموزش کار با نرم افزار مدیریت فرایندها (تکمیلی) 2:07’:52"

در فصل چهارم از مجموعه فیلمهای آموزشی، با مباحث تکمیلی و پیشرفته نرم افزار مدیریت فرایندهای فراگستر آشنا می‌شوید و یکسری نکات و ترفندهای فنی به شما آموزش داده می‌شود. همچنین یاد خواهید گرفت که چگونه فرمهای طراحی شده را در نرم افزار اتوماسیون اداری فراگستر پیاده‌سازی و اجرا نمایید و در نهایت با نحوه گزارش‌گیری و ابزار Stimul آشنا خواهید شد.

جلسه 19 – آموزش کدنویسی در پروسس میکر21:07

جلسه ۲۰- نحوه کار با سندهای ورودی وخروجی28:37

جلسه ۲۱- آموزش کدنویسی در نرم افزار مدیریت فرایندها19:05

جلسه ۲۲- کار با پایگاه داده در نرم افزار مدیریت فرایند28:01

جلسه ۲۳- کار با وب سرویس ها در نرم افزار مدیریت فرایند18:56

جلسه ۲۴- کاربا تریگرها در نرم افزار مدیریت فرایند12:05

بزودی ویدیوهای آموزشی بیشتر در این بخش قرار داده خواهد شد…

مشاهده رایگان برخی قسمتها

جلسه 1 – آموزش عمومی اتوماسیون اداری

مقدمه – نگاهی کلی به نرم‌افزار مدیریت فرایندها

سوالات متداول

هدف از ساخت مجموعه فیلم‌های آموزش آنلاین اتوماسیون اداری و مدیریت فرایندها چیست؟

همان‌‎طور که می‌دانید محصول اصلی شرکت فراگستر نرم‌افزار اتوماسیون اداری و مدیریت فرایندها است که سازمانها با در اختیار داشتن این نرم‌افزار می‌توانند در یک محیط واحد، هم نامه‌نگاری‌های اداری خود را انجام دهند و هم فرایندها و روالهای سازمانی‌شان را مدیریت کنند. برای اینکه چنین نرم‌افزاری بطور موفق در یک سازمان پیاده‌سازی و اجرا شود باید کاربران از سطوح مختلف کاربری، با تمام امکانات نرم‌افزار بصورت تخصصی و کاربردی آشنا شوند.

در همین راستا با توجه به نیازسنجی‌هایی که شرکت فراگستر از مشتریان انجام داده و همین‌طور با آگاهی به این موضوع که عموماً یادگیری هر نرم‌افزاری نیاز به مرور مجدد و تمرین مباحث آموزشی آن دارد و این یادگیری با استفاده از فیلمهای آموزشی بصورت بصری موثرتر است، بر آن شدیم تا یک مجموعه جامع آموزشی تهیه کنیم و در اختیار مشتریان عزیز قرار دهیم. تا با بهره‌گیری از این مجموعه آموزشی بتوانند تمام نیازهای خود را در زمینه مکاتبات و فرایندها مرتفع سازند.

در واقع این مجموعه آموزشی یک گنجینه بی‌نظیر صفر تا صد از مباحث نامه نگاری اداری و مدیریت فرایندها است که شرکت فراگستر برای کاربران خودش فراهم آورده است.

سرفصل‌های فیلم‌های آموزشی شامل چه مباحثی هستند؟

مباحث و سرفصل‌های فیلم‌های آموزش آنلاین اتوماسیون اداری و مدیریت فرایندها ، بطورکلی شامل دو بخش اصلی است. بخش اول مفاهیم نامه نگاری و کار با نرم‌افزار اتوماسیون اداری (بخش گردش الکترونیکی مکاتبات) آموزش داده شده است. بخش دوم این فیلمها به آموزش مفاهیم اولیه مرتبط با فرایندها، نحوه مدل‌سازی و چگونگی پیاده‌سازی و گزارشگیری آن در نرم‌افزار مدیریت فرایندها پرداخته شده است.

سرفصل‌های آموزشی در بخش گردش الکترونیکی مکاتبات به تفکیک سطوح کاربری کاربران شامل مدیران، کارشناسان، کاربران دبیرخانه، مسئولین دفاتر و راهبران سیستم و در دو سطح مقدماتی و پیشرفته تهیه شده است که سعی شده در هر بخش قابلیتهای تخصصی نرم‌افزار به کاربران آن گروه آموزش داده شود.

در بخش آموزش مدیریت فرایندها هم باتوجه به اینکه مبحث پیاده‌سازی فرایندها در نرم‌افزار یک مبحث تخصصی است سعی شده آنچه که کاربران تخصصی این حوزه در مورد فرایندهای سازمان، انواع آن‌ها، نحوه شناسایی و دسته‌بندی آن‌ها و همین‌طور مدل‌سازی آن‌ها نیاز دارند به آن‌ها آموزش داده شود تا بتوانند فرایندهای سازمان خودشان را به راحتی شناسایی، مدل‌سازی و از صفر تا صد در نرم‌افزار اختصاصی فرایندها پیاده‌سازی کنند.

مشاهده سرفصل‌ها

مخاطبین فیلم‌های آموزشی چه کسانی هستند؟

در واقع مخاطبین اصلی مجموعه ویدیوهای آموزش آنلاین اتوماسیون اداری و مدیریت فرایندها تمامی کاربران عزیز فراگستر هستند که از نرم‌افزار اتوماسیون اداری و مدیریت فرایندهای این شرکت استفاده میکنند و در سطوح مختلف سازمانی از قابلیتهای تخصصی این نرم افزار برای پیشبرد امور سازمانی خود بهره می‌گیرند.

این فیلم‌ها برای چه افرادی مناسب بوده و حداقل‌هایی که مخاطبین باید بدانند چیست؟

برنامه‌ریزی مباحث این مجموعه آموزشی به گونه‌ای است که مخاطبین بتوانند از صفر تا صد مباحث ثبت و گردش الکترونیکی مکابتات اداری، مدلسازی فرایندها و پیاده‌سازی آن‌ها را تنها با کمک همین مجموعه آموزشی فراگیرند. در واقع به نحوی سعی شده است تا یک مجموعه جامع که همه نیازهای علاقه‌مندان حوزه مکاتبات و فرایندها را مرتفع سازد، آماده گردد و در اختیار آن‌ها قرارگیرد. اما به هر حال این مجموعه همانند هر مجموعه آموزشی دیگر به یک سری پیش‌نیازها و حداقل معلوماتی نیاز دارد که مخاطبین را در فراگیری هر چه بهتر این مطالب آموزشی کمک خواهد کرد،

از جمله این موارد می‌توان به آشنایی با اصول و روال نامه نگاری اداری، آشنایی با فرایندهای سازمان و رویه آن‌ها اشاره کرد. همین‌طور در بخش آموزشهای پیشرفته پیاده سازی فرایندها، آشنایی اولیه با زبان‌های برنامه‌نویسی مانند Java Script، PHP و SQL میتواند در یادگیری موثرتر باشد.

جهت یادگیری و مشاهده فیلم‌ها چه ابزارها و نرم‌افزارهایی موردنیاز است؟

برای دیدن فیلمهای آموزشی هیچ محدودیتی برای کاربران وجود ندارد و از طریق پورتال مشتریان فراگستر میتوانند بصورت آنلاین به این مجموعه فیلمهای آموزشی دسترسی داشته باشند برای بهره‌گیری بهتر از مطالب این مجموعه آموزشی پیشنهاد میکنیم فراگیران هم‌زمان با مشاهده فیلم‌های آموزشی، مطالب تدریس شده را در نرم افزار به کار ببرند تا به طور کامل به نرم افزار مسلط شوند.

چطور میتوان مباحث فیلم‌های آموزشی را تمرین کرد؟

بطور کلی پیشنهاد میشود که برای اثربخشی بیشتر و بهره‌گیری بهتر از این مجموعه فیلم‌های آموزش آنلاین اتوماسیون اداری و مدیریت فرایندها ، کاربران با اصول صحیح نامه نگاری اداری و فرایندهای اصلی مرتبط با کسب و کارشان آشنایی نسبتا خوبی داشته باشند و هم‌زمان با مشاهده و یادگیری مباحث آموزشی این موارد را بطور عملی در محیط نرم افزار بکار بگیرند.

در بخش آموزش مدیریت فرایندها هم هم توصیه میشود در کنار مثال‌های مدل‌سازی متنوعی که در خود فیلم‌های آموزشی مطرح می‌شود از فرایندهای سازمان خودشان نیز برخی فرایندها را انتخاب کرده و مدل‌سازی آن‌ها را انجام دهند تا تسلط آن‌ها بر مباحث مدل‌سازی فرایندها افزایش یابد و به صورت عملی مباحث آموزشی را در نرم‌افزارهای فرم‌ساز و اتوماسیون اداری تمرین کنند و همین‌طور در کنار این مطالب سعی کنند که با زبان‌های برنامه‌نویسی مورد استفاده در این نرم‌افزارها بیش‌تر آشنا شده تا بتوانند از قابلیت‌های موجود نرم‌افزارها حداکثر استفاده ممکن را ببرند.

آیا امکان آزمون و دریافت گواهینامه برای این دوره وجود دارد؟

بله، برای هر کدام از بخش‌های مجموعه آموزش آنلاین اتوماسیون اداری و مدیریت فرایندها ، آزمون‌های استانداردی طراحی شده که فراگیران پس از مشاهده و یادگیری فیلم‌های این مجموعه آموزشی بایستی درخواست شرکت در آزمون دهند. بدین منظور بایستی مدیرسیستم سازمان، فایل اکسل را از این لینک دانلود و پس از تکمیل به شماره 8817299 ارسال کند. پس از موفقیت در این آزمون‌ها گواهینامه‌های مرتبط صادر خواهد شد.

چه مهارتهای پس از طی این دوره آموزشی کسب می‌کنید؟

کاربران  بعد از مشاهده این مجموعه آموزشی مهارتهای لازم را برای استفاده از بخشهای مختلف نرم افزار اتوماسیون اداری و فرایندهای فراگستر بدست می آورند و قادر خواهند بود تا بصورت تخصصی و صحیح انواع نامه ها، مکاتبات و فرایندهای اداری سازمان خود را بصورت الکترونیکی ثبت و به گردش در بیاورند.

همینطور با مشاهده فیلمهای آموزشی مدیریت فرایندها، کاربران قادر خواهند بود براحتی فرایندهای سازمان خود را شناسایی کرده، آن‌ها را دسته‌بندی نمایند و مدل‌سازی هر کدام از آن‌ها را با زبان BPMN 2 انجام دهند و همچنین این فرایندها را در محیط نرم‌افزار BPMS به راحتی پیاده‌سازی کنند و در نهایت از فرایندهای پیاده‌سازی شده گزارشات هوشمند تهیه نمایند. در واقع کاربران بعد از مشاهده این مجموعه آموزشی مهارت شناسایی و مدل‌سازی فرایندها و همین‌طور پیاده‌سازی آن‌ها در نرم‌افزار و گزارش‌گیری از آن‌ها را پیدا خواهند کرد.

تلگرام فراگستر