داستان موفقیت بیمه ما

با درایت مدیریت عامل شرکت “بیمه ما”سفارش “فرایند اخذ مجوز اصلاح بیمه نامه” به شرکت فراگستر ارائه شد و فرایند با تمامی جزئیات مورد نظر ساخته شد و تحویل گردید.

چگونه ساخت یک فرایند فنی در BPMS باعث افزایش بهره‌وری در سازمان می گردد؟

اکثر سازمان ها چالش اصلی خود را مدیریت فرایندهای فنی خود می دانند، این فرایندهای غالباً تخصصی هستند و بخش های مختلف سازمان را درگیر می کنند.
​اتمام دیرهنگام فرایندها باعث افزایش هزینه های سازمان می شود و علاوه بر کاهش بهره‌وری موجب کاهش کیفیت خدمات نیز می گردد.
یکی از فرایندهای فنی و تخصصی شرکت بیمه ما، فرایند اخذ مجوز اصلاح بیمه نامه است که آغاز آن از نمایندگی ها و شعب (بیش از ۳۰۰ نمایندگی و شعبه در ایران) و اتمام آن در واحد فناوری اطلاعات است.

 این فرایند در مسیر خود از واحدهای مدیریت بیمه نیز عبور می کند و قبل از ورود به واحد فناوری اطلاعات نیازمند تایید مدیرعامل یا قائم مقام مدیرعامل است.
​با توجه به موارد فوق می توان عمق اهمیت و حساسیت این فرایند را درک کرد.

sodoor

این فرایند توسط شرکت فراگستر در دو هفته تحلیل و ساخت پیاده سازی گردید و اکنون پس از استفاده آزمایشی با دستور شخص مدیرعامل شرکت بیمه ما از تاریخ ۱ شهریور به صورت عملیاتی مورد بهره برداری قرار می گیرد. پیش بینی می شود به صورت ماهانه ۱۰۰۰ مورد از فرایند ایجاد شود و به جریان درآید.

اما دلیل سفارش این فرآیند از طرف مدیرعامل شرکت بیمه ما به شرکت فراگستر چه بود؟

 

مدیریت اصلاحات بیمه نامه‌ها قبلا به صورت نامه های اتوماسیونی انجام می شد که هیچ گزارش و اطلاعاتی از لحاظ محتوای مجوز وجود نداشت.

پیگیری تاییدکنندگان و حجم اصلاحات غیر ممکن بود و گاه فرایند با سه برابر زمان استاندارد به اتمام می رسید. البته گاهی هم به اتمام نمی رسید که در این صورت نیز هیچ گزارش شفاف و گویایی وجود نداشت.
از بابت اینکه بار مالی تغییرات برای شرکت بیمه ای در صورت اشتباه بسیار بالا بود و از طرفی هم اگر فرایند انجام نشود نمایندگی ها و شعب از همکاری با این شرکت بیمه ای نا امید می شوند بنابراین اجرای فرایند فوق ضروری است اما روش مکانیزه برای اجرای فرایند خیلی بهتر است.

لذا با درایت مدیریت عامل شرکت بیمه ما و کارد فنی این شرکت سفارش فرایند به شرکت فراگستر ارائه شد و فرایند با تمامی جزئیات مورد نظر ساخته شد و تحویل گردید.
اکنون نیز تا بهره برداری عملیاتی آن کمتر از ۲۰ روز باقی مانده است و گزارشات فرایند نیز امروز تهیه خواهند شد.
امید است این فرایند آغازگر نفوذ بیشتر شرکت فراگستر در صنعت بیمه کشور گردد.

تعداد کاربران

clerck-list

تصویری از گزارشات فرایند

 

gozareshatbimemaدانلود فایل PDF

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

Got Something To Say: