شرح فرآیند درخواست وام

در این جلسه میخواهیم فرآیند «درخواست وام» به عنوان یکی از فرآیندهای پرکاربرد اجرا شده در سازمان ها را بررسی کنیم. با ما همراه باشید تا در ادامه به بررسی این فرآیند بپردازیم.

مدل فرآیند درخواست وام

مدل فرآیند درخواست وام

شرح فرایند
در فرایند درخواست وام،ابتدا متقاضی درخواستی خود را ثبت میکند، سپس توسط مدیر مستقیم اطلاعات وی تأیید و یا رد میشود؛ در صورت رد شدن درخواست، به متقاضی اطلاعی مبنی بر رد شدن درخواست فرستاده میشود و در صورت تأیید شدن، به ترتیب کار به کارتابل های مالی و مدیرعامل برای گرفتن تاییده فرستاده میشود.
درصورتی‌که تمامی تأیید کنندگان با درخواست وی موافقت نمایند، دوره بازپرداخت وام، مبلغ هر قسط و ضمائم تضمین های مشتری توسط واحد مالی مشخص می گردد و وام به متقاضی تحویل داده می شود.

ثبت درخواست
درخواست‌کننده، درخواست ملاقات خود را ثبت می نماید.

بررسی درخواست
مدیر مستقیم، درخواست را تأیید و یا رد می کند.

نتیجه درخواست
نتیجه بررسی درخواست به متقاضی اطلاع داده می شود و در صورت تأیید شدن، به ترتیب کار به کارتابل های مالی و مدیرعامل برای گرفتن تاییده فرستاده میشود.

فرم فرآیند مربوط به “درخواست وام” طبق توضیحات ارائه شده در بالا را در شکل زیر مشاهده میکنید.

فرم فرایند درخواست وام

فرم فرایند درخواست وام

 

برای راحتی دسترسی شما به مطالب آموزشی، سعی میکنیم هر جلسه را در قالب یک فایل pdf در انتهای آن ارائه کنیم تا اگر دوستانی در زمان آموزش نتوانستند مطالب را دنبال کنند، به صورت مجتمع و یکجا مطالب را مطالعه کنند.

———————————————————————————————————————————————————————————————————–

آن دسته از دوستانی که علاقه مند به دریافت این آموزش ها از طریق گوشی موبایل خود هستند میتوانند از طریق کانال تلگرام آکادمی BPM  این آموزش ها را دنبال کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

Got Something To Say: