پشتیبانی از سامانه رصد

جدیدترین قابلیتهای نسخه ۶ – پشتیبانی از سامانه رصد

در نسخه ۶ اتوماسیون اداری و فرایندهای فراگستر از سامانه تولید شده توسط نهاد ریاست جمهوری تحت عنوان (سامانه رصد) پشتیبانی می‌گردد.

پیش از هر چیزی بیایید در ابتدا اندکی با سامانه رصد آشنا شویم:

نهاد ریاست جمهوری با هدف پایش و رصد پی‌نوشت‌ها و دستورهای ریاست محترم جمهور از نهادهای دولتی، سامانه‌ای را تحت عنوان سامانه پیگیری و استعلام الکترونیکی دولت (رصد) طراحی نموده است که پیرو آن به کلیه سازمان‌های دولتی ابلاغ گردیده که لازم است سامانه‌های اتوماسیون اداری موجود در هر نهاد دولتی از طریق وب سرویس و در بستر شبکه دولت به سامانه رصد متصل گردند.

پیاده‌سازی این سرویس نیازمند بروزرسانی سامانه اتوماسیون اداری و فعال‌سازی سرویس اتصال به سامانه رصد و ایجاد زیرساخت موردنیاز (راه‌اندازی سرویس در بستر شبکه دولت) می‌باشد.

سرویس رصد دو ماموریت اصلی دارد:

۱- سازمان مبدا (نهاد ریاست جمهوری) از ارجاعات نامه ارسال شده به سازمان‌های دولتی مقصد مطلع شود. (یعنی نهاد ریاست جمهوری درخت ارجاعات نامه را می‌بیند و متوجه می‌شود نامه‌اش در سازمان مقصد چه مسیری را طی کرده و چه فردی به چه فردی در چه تاریخی نامه را با چه متنی ارجاع زده).

۲- نهاد ریاست جمهوری می‌تواند نامه را بصورت خودکار توسط این سرویس به یک گیرنده در سازمان مقصد با متنی که می‌خواهد ارجاع بزند و نامه را در سازمان مقصد به سرعت به جریان بیندازد.

 

برای فعال‌سازی سرویس رصد در اتوماسیون فراگستر لازم است گام‌های ذیل برداشته شود:

۱- خرید و فعالسازی لیسانس سرویس رصد که با تماس سازمان مشتری دولتی (سازمان مقصد که می‌خواهد به سرویس رصد نهاد ریاست جمهوری متصل شود) با واحد فروش فراگستر ممکن می‌گردد.

۲- در گام بعدی آدرس ایمیلی سازمان دولتی مبدا (یعنی سازمانی دولتی که بخواهد در داخل شبکه دولت نامه‌ها ارسال شده به اتوماسیون سازمان دولتی ما را پیگیری کند که منظور نظر در این سرویس نهاد ریاست جمهوری ایران می‌باشد) را در فرم آدرس‌های ایمیل زیر ساخت وار تعریف می‌کنیم.

پشتیبانی از سامانه رصد

 

۳- در گام بعدی در بخش دبیرخانه گزینه سامانه رصد را تیک می‌زنیم و مشخص می‌کنیم که نامه‌های قابل پیگیری توسط سامانه رصد در چه محدوده‌ای باشند.

سامانه رصد اتوماسیون اداری

۴- آدرس وب سرویس سامانه رصد جهت اعتبارسنجی در تنظیمات اصلی نرم‌افزار اتوماسیون اداری (config اصلی سامانه) تعریف شود و توسط سازمان مقصد آدرس نرم‌افزار اتوماسیون اداری فراگستر آن سازمان که لازم است در بستر شبکه دولت قرار داشته باشد به نهاد ریاست جمهوری ارائه شود.

۵- حال دیگر سامانه اتوماسیون ما آماده سرویس دهی به سرویس رصد خواهد بود.

در این حالت سامانه نهاد ریاست جمهوری می‌تواند سرویس رصد سازمان دولتی مقصد را صدا بزند.

 در بخش دبیرخانه هم دو گزارش جهت مشاهده ۱- پیگیری‌های انجام شده توسط نهاد توسط سرویس رصد و ۲- ارجاعات انجام شده توسط سرویس رصد در دسترس دبیرخانه سازمان مقصد می‌باشد.

قابلیت نسخه 6

 

منتظر قسمت‌های بعدی آموزش نسخه ۶ اتوماسیون اداری باشید…

اگر می‌خواهید این قابلیت جدید برای شما نیز فعال شود؛ اتوماسیون اداری خود را بروزرسانی کنید…


آیا علاقمند به دریافت منظم آموزشهای نسخه جدید اتوماسیون اداری فراگستر هستید؟ با عضویت در کانال تلگرام فراگستر یا خبرنامه ایمیلی ما، این آموزشها را دنبال کنید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

Got Something To Say: