موتور جستجوی معنایی بهجو

در اتوماسیون اداری فراگستر

بهجو یک موتور جستجوی معنایی هوشمند، سریع، با دقت بالا و مقیاس‌پذیر است که برای متون فارسی در داخل نرم‌افزار اتوماسیون اداری فراگستر بهینه‌سازی شده است. به کمک این موتور جستجو می‌توانیم حجم بسیار زیادی از مکاتبات و مستندات را مورد جستجو و تحلیل قرار دهیم.

بهجو رتبه‌بندی اسناد، مدارک و مستندات را به گونه‌ای بهینه می‌کند؛ تا کاربران آنچه به دنبالش می‌گردند را به سادگی پیدا کنند.

در این موتور جستجوی معنایی ، به کمک اصلاح غلط‌های املایی (Spell Correction)، جستجو با کلمات مترادف (Synonym) و تکمیل خودکار پرس‌وجوی کاربر (Auto Complete) تجربه‌ای نزدیک به کار با موتورهای جستجوی همانند گوگل به کاربران ارائه می‌شود.

در این موتور جستجو داده‌های متنوعی از تعامل کاربران با موتور جستجو ذخیره می‌شود؛ تا به کمک الگوریتم‌های یادگیری ماشین (Machine Learning) بتوان تجربه کاربران را در جستجو تاثیر داد.

آشنایی با مفهوم چندسازمانی در اتوماسیون اداری فراگستر در یک نگاه

قابلیت چندسازمانی در اتوماسیون اداری

با بهجوراحت‌ترسریعتردقیق‌ترجستجو کنید

 • بهجو زبان فارسی را بخوبی می‌فهمد
 • بهجو با ریشه کلمات جستجو می‌کند
 • بهجو با کلمات مترادف جستجو می‌کند
 • بهجو نتایج جستجو را بهینه رتبه‌بندی می‌کند
 • بهجو در نتایج جستجو رفتار کاربر را درنظر می‌گیرد
 • بهجو جستجوی کاربر را بصورت خودکار اصلاح می‌کند
 • بهجو غلط‌های املایی را در نتایج جستجو درنظر می‌گیرد

دموی موتور جستجوی معنایی بهجو

این زیرسیستم همراه نرم افزار اتوماسیون اداری ارائه می‌شود و بعد از تکمیل این فرم برای هماهنگی دموی اتوماسیون اداری با شما تماس می‌گیریم.

و یا عدد ۱ را به شماره ۳۰۰۰۵۷۳۴۲۲۳۳۴۴ پیامک کنید.

سرعت

بهجو سریع است، خیلی خیلی سریع

سرعت به سادگی بدست نمی‌آید. بهجو برای افزایش سرعت در جستجوی داده‌های متنی، از ساختارهای مناسبی از داده همچون شاخص معکوس (Inverted Index) بهره می‌برد.

از آنجایی که تمام داده‌ها بصورت پیش فرض شاخص‌گذاری شده‌اند، کاربر می‌تواند به تمامی داده‌ها با سرعت شگفت‌آوری دسترسی داشته باشد.

موتور جستجوی معنایی
موتور جستجوی معنایی

مقیاس‌پذیری

بهجو مقیاس‌پذیر است

بهجو بصورت ذاتی مقیاس‌پذیر است و قابلیت مقیاس‌پذیری بصورت افقی را داراست. با افزودن گره‎‌های جدید به دسته گره‌های فعال، می‌توان با هزینه اندکی این موتور جستجو را برای استفاده در مقیاس‌های بالاتر تجهیز کرد. ارتباط با موتور جستجوی معنایی در مقیاس یک گره تفاوتی با مقیاس صد گره ندارد و تمامی این پردازش‌ها در پشت صحنه انجام می‌گیرد.

در حال حاضر این موتور جستجو هوشمند جهت استفاده برای بازیابی اطلاعات ذخیره شده در مقیاس یک سازمان ۱۰۰ نفره تا چند Petabytes اطلاعات ذخیره شده بر روی چند سرور مقیاس‌پذیر است.

انعطاف‌پذیری

بهجو از از کاربران می‌آموزد

در تمام مدت تعامل کاربر با موتور جستجوی معنایی ، اطلاعاتی از قبیل کلمات پرس‌وجوی وارد شده توسط کاربر، کلیک بر روی اسناد و… توسط بهجو ذخیره می‌شود.

این داده‌ها هنگامی که به کمیت موردنظر برسند، توسط الگوریتم‌های یادگیری ماشین برای شخصی‌سازی نتایج جستجوی کاربران استفاده می‌شوند.

موتور جستجوی معنایی بهجو

کاربردهای بهجو

در سیستم اتوماسیون اداری فراگستر

کاربردهای بهجو

در سیستم اتوماسیون اداری فراگستر

بهجو زبان فارسی را بخوبی می‌فهمد (Normalization)

کاربردهای موتور جستجوی معنایی بهجو

بخش زیادی از چالش‌ها و مشکلات جستجو وابسته به زبان است و برای حل آن‌ها باید از روش‌های پردازش زبان‎‌های طبیعی بهره برد. بهجو برای زبان فارسی بهینه‌سازی شده است و می‌تواند کلماتی را که به فرم‌های مختلف نوشته می‌شوند؛ اما معنای یکسانی دارند را شناسایی کند. بخشی از کار‌هایی که در حوزه رفع مشکلات زبان فارسی در بهجو صورت می‌گیرند به شرح زیر است:

 • حل مشکل نیم‌فاصله
 • حذف اعراب از کلمات
 • حذف کشیدگی از کلمات
 • تبدیل حروف کاف و یای عربی به معادل فارسی آن‌ها
 • تبدیل اشکال مختلف همزه و الف به یک فرم واحد

بهجو کلمات مترادف را  در جستجو در نظر می‌گیرد (Synonym)

کاربردهای موتور جستجوی معنایی بهجو

ممکن است کاربر در هنگام جستجو عباراتی که از لحاظ معنایی با عبارت موجود در اسناد برابری می‌کند را وارد نماید. در چنین شرایطی انتظار می‌رود جستجو با همان دقت اولیه انجام شود.

موتور جستجوی معنایی بهجو این قابلیت را داراست که با دریافت کلمات مترادف در هنگام شاخص‌گذاری اسناد، در هنگام جستجو این کلمات را هم معنی در نظر گرفته و نتایج بهتری را نمایش دهد.

به عنوان مثال عبارت “ناجا” می‌تواند به صورت پیش فرض معادل عبارت “نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران” تعریف شود.

بهجو ریشه کلمات را استخراج می‌کند (Stemming)

کاربردهای موتور جستجوی معنایی بهجو

پسوندهای رایج زبان فارسی همچون ها، ی نکره، ان و… نباید تاثیری بر نتایج جستجوی کاربران داشته باشند. بهجو بصورت هوشمند این پسوندها را شناسایی کرده و با حذف آن‌ها ریشه کلمات را استخراج می‌کند.

بهجو پرس‌وجوی کاربر را بصورت خودکار اصلاح می‌کند(Auto complete)

کاربردهای موتور جستجوی معنایی بهجو

در این موتور جستجوی معنایی هنگامی که کاربر اقدام به جستجو می‌کند، همزمان با تایپ کلمات عبارات مشابهی با عبارت ورودی کاربر از طرف سیستم پیشنهاد می‌گردد که به راحتی کاربر در جستجو کمک می‌کند.

بهجو نتایج جستجو را بهینه رتبه‌بندی می‌کند (Ranking) 

کاربردهای موتور جستجوی معنایی بهجو

در موتور جستجوی معنایی بهجو براساس نیازمندی کسب و کار نتایج جستجو می‌تواند رتبه‌بندی (Ranking) قابل تعریفی داشته باشد. بهجو پارامترهای متنوعی از مستندات را برای رتبه‌بندی در نظر می‌گیرد تا همواره مستنداتی که موردنیاز کاربر است در رتبه‌های اول قرار گیرند.

 

بهجو غلط‌های املایی را اصلاح می‌کند (Spell Correction)

کاربردهای موتور جستجوی معنایی بهجو

تایپ کردن سخت است و همواره احتمال این که متون تایپ شده دارای غلط‌های تایپی و املایی باشند وجود دارد. بهجو بصورت هوشمند توانایی تشخیص و اصلاح غلط‌های املایی کاربران را داراست و هنگامیکه پرس‌وجوی کاربر دارای غلط املایی باشد، پیشنهادهای خود جهت تصحیح اشتباه را به کاربر ارائه می‌نماید.

سوالات متداول

جستجوی معنایی یا همان Semantic Search، با درک نیت کاربر از طریق بررسی معنای کلمات و عبارات در متن، دقت نتایج جستجو را افزایش می‌دهد و نتایج بهتری را پیش روی کاربر می‌گذارد.از آنجاکه اساس سیستم‌های اتوماسیون بر مبنای سند و نامه است لذا اغلب کاربران درحین جستجوی اسناد از کلمات متنوعی استفاده می‌کنند که به  احتمال خیلی زیاد عین عبارات درون متن اسناد نیست، امکان قابلیت جستجوی معنایی در اتوماسیونهای اداری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار خواهد بود.

بهجو بعنوان یک موتور جستجوی معنایی، قابلیتی در اتوماسیون کسب و کار فراگستر است که به کاربران کمک می‌کند تا خیلی راحت، سریع و دقیق همانند گوگل بتوانند اسناد خود را از میان انبوهی از داده‌ها جستجو و پیدا کنند و با داشتن کمترین اطلاعات از سند، بهترین و نزدیکترین محتوا را متناسب با سرچ خود داشته باشند.

جستجوی پیشرفته که در اغلب نرم افزارهای اتوماسیون اداری هم وجود دارد براساس کوچکترین فیلد اطلاعاتی سند مانند تاریخ سند، فرستنده، گیرنده، نوع سند، محتوا و … امکان جستجو را دقیقا براساس واژه‌های تایپ شده‌ی کاربر، نمایش می‌دهد در حالی که جستجوی معنایی که فقط در اتوماسیون فراگستر وجود دارد به کمک اصلاح غلط‌های املایی، جستجو با کلمات مترادف، و تکمیل خودکار پرس‌وجوی کاربر؛ تجربه‌ای نزدیک به کار با موتورهای جستجوی همانند گوگل را به کاربران ارائه می‌دهد.

بهجو با ریشه کلمات جستجو می‌کند / بهجو با کلمات مترادف جستجو می‌کند/بهجو نتایج جستجو را بهینه رتبه‌بندی می‌کند/بهجو در نتایج جستجو رفتار کاربر را درنظر می‌گیرد/بهجو جستجوی کاربر را بصورت خودکار اصلاح می‌کند / بهجو غلط‌های املایی را در نتایج جستجو درنظر می‌گیرد

موتورجستجوی معنایی “بهجو” در اتوماسیون اداری فراگستر نیاز به فعالسازی دارد. میتوانید با تکمیل فرم دموی اختصاصی و رایگان، درخواست خود را ثبت کنید.

قابلیتها و امکانات سامانه مکاتبات اداری و دبیرخانه فراگستر

نسخه ۷ پایه

کارتابل مکاتبات

کارتابل و گردش مکاتبات

نرم افزار دبیرخانه

دبیرخانه تحت وب

تبدیل گفتار به متن

تبدیل گفتار به متن

پیام رسان سازمانی

چت (گفتگوی) سازمانی

یادداشت‌ و یادآوری

یادداشت‌ و یادآوری

تبادل فایل

سامانه تبادل فایل

مدیریت جلسات

تقویم سازمانی و مدیریت جلسات

مدیریت مرسولات

مدیریت بسته ها و مرسولات

word

افزونه Word

گزارش ساز

گزارش ساز

تحلیل عملکرد کارکنان

تحلیل عملکرد کارکنان

اعلانات پیامکی

اعلانات پیامکی

میزبانی وب

میزبانی وب

قابلیت‌های اتوماسیون اداری پایه فراگستر را با افزودن زیرسیستم‌های متنوع کسب وکار، گسترش دهید

به این مطلب امتیاز دهید
۴۲۶۲۳ (۰۲۱)