فراخوانی و درج کاربران Domain به‌صورت خودکار در اتوماسیون اداری

جلسه پانزدهم | فراخوانی و درج کاربران Domain بصورت خودکار در اتوماسیون اداری

یکی از فعالیت‌های زمان‌بر هنگام راه‌اندازی یک نرم‌افزار اتوماسیون اداری که در جلسات قبلی نیز به آن اشاره شد، فرآیند فراخوانی و درج کاربران Domain و در واقع تعریف اطلاعات کاربری برای کاربران و بهره‌برداران از سیستم است. این فرآیند علی‌الخصوص برای سازمان‌هایی با تعداد کاربر بالا یک دغدغه به شمار می‌آید، در این جلسه می‌خواهیم شما را با یک راهکار دیگر برای این مهم که بخصوص برای سازمان‌هایی که از زیرساخت ActiveDirectory در شبکه محلی خود بهره می‌برند بسیار مفید و کارا است، آشنا کنیم.

قابلیت فراخوانی و درج کاربران Domain بصورت خودکار در اتوماسیون اداری فراگستر

در این قابلیت یک سیستم اتوماسیون اداری استاندارد، می‌بایست امکان فراخوانی و درج کاربران Domain سازمان بصورت خودکار و درج آن در پایگاه داده سیستم خود را داشته باشد. با این امکان ظرف چند ثانیه اطلاعات تمامی کاربران Domain به سیستم اتوماسیون اداری منتقل می‌شود و کاربران می‌توانند با نام کاربری و رمز عبوری که با آن به شبکه وارد می‌شوند به سیستم اتوماسیون اداری خود نیز ورود نمایند.

همانند ویدیو زیر باید ابتدا نام و آدرس دامنه شبکه خود را وارد نموده روی دکمه دریافت کاربران از LDAP کلیک نمایید.

درصورتی‌که کاربری در LDAP غیرفعال شده باشد نیز سیستم امکان غیرفعال کردن خودکار آن‌ها در اتوماسیون اداری را نیز به شما خواهد داد، برای این کار با کلیک روی دکمه “غیر فعال‌سازی کاربران غیرفعال در LDAP”، تمامی کاربران سیستم معادل با کاربران LDAP که غیرفعال هستند در سیستم نیز غیرفعال می‌شوند.

امیدواریم این جلسه از مجموعه سری‌های آموزش اتوماسیون اداری مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

Got Something To Say: