مزایای شغل‌های پورسانتی

مزایای دریافت سود حاصل از فروش با شغل‌های پورسانتی

شغل‌های پورسانتی غالبا استقلال زمانی و درآمدی شما را نسبت به سیستم‌های حقوق ثابتی افزایش می‌دهند، چراکه اگر یک شرکت روی شما بعنوان یک پرسنل تمام وقت سرمایه‌گذاری کند، خواهان مدیریت زمان شما نیز هست. در یک شغل پورسانتی ، شما باید مسئولیت مدیریت خودتان را بپذیرید و به همین دلیل است که بسیاری از فروشندگان با تجربه دوست دارند بصورت خالص، در پورسانت حاصل از فروش سهیم باشند.زمانی که کارکنان علاوه بر درآمد ثابت خود، پورسانت (کمیسیون) دریافت می‌کنند از لحاظ آسودگی خاطر ممکن است راحت‌تر باشند ولی باید در نظر داشت که مشاغل صرفا پورسانتی، معمولا پرداخت کمیسیون با درصد بالاتری دارند. مثلا ۱۰ درصد از یک فروش بزرگ.

کارفرمایانی که حقوقی را به عنوان پایه قرار می‌دهند، اطمینان بیشتری نسبت به بودجه برای شما فراهم می‌کنند، اما حقوق پایه معمولا اندک است و کمیسیون آنها هم شگفت انگیز نمی‌باشد.

 

۱۰ مورد از مزایای شغل‌های پورسانتی

۱- درآمد بیشتر

شاید در نگاه اول خلاف این به نظر برسد ولی حقیقت دارد. افرادی که در کارهای ۱۰۰٪ پورسانتی کار می‌کنند معمولا بیشتر از افرادی که مشاغلی مرتبط با فروش دارند و با نرخ پایه حقوق می‌گیرند، درآمد کسب می‌کنند. در صورت افزایش فروش، شخص تعداد فروش بیشتری را به ثبت می‌رساند و بنابراین درآمد بیشتری را بصورت ماهانه دریافت می‌کند، که در مقایسه با شخصی که دارای دستمزد ثابت است می‌تواند بسیار بیشتر باشد.

۲- مهارت‌های خود را نشان دهید و تحسین شوید

زمانیکه دارای دستمزد ثابت هستید، اگر زحمات شما سبب افزایش فروش شود، اکثرا متوجه نمی‌شوند و یا به شما اهمیت نمی‌دهند، چراکه وظیفه خود را انجام داده‌اید. از آنجایی که شما به هر حال دستمزد دریافت می‌کنید، خودتان نیز خیلی به آن اهمیتی نمی‌دهید. اما وقتی که صرفا به صورت کمیسیونی کار می‌کنید، با فروش بالا همه از شما تمجید می‌کنند، حداقل صرفا بصورت مادی. هنگامی که شما به طریق پورسانتی کسب درآمد می‌کنید، کارفرمایان احترام بیشتری و گاها مزایای بیشتری برای تعداد فروش‌های بالا قائل می‌شوند.

اگر فردی هستید که در سازماندهی وقت خود مهارت داشته و ارتباطات قوی دارید، شغل‌های پورسانتی برای شما مناسب‌تر خواهد بود.

شغل‌های پورسانتی

۳- انعطاف‌پذیری

برای کسانیکه به عنوان پورسانتی مشغول بکار هستند، این مورد بعنوان بزرگترین برتری محسوب می‌شود. فکر می‌کنید زمان کاری بیشتری نیاز دارید؟ ساعت‌های بیشتری کار کنید. یک فروش بزرگ انجام دادید؟ تفریح کنید یا کاری را که می‌خواهید انجام دهید – کارفرمای شما به ساعت‌های کاری شما اهمیتی نمی‌دهد، فقط در مورد آنچه که بدست آورده‌اید بازخورد میگیرد و پاداش می‌دهد‌. بنابراین، اگر فردی هستید که در سازماندهی وقت خود مهارت دارید و مهارت‌های فروش عالی دارید، شغل‌های پورسانتی برای شما مناسب‌تر خواهد بود.

۴- استقلال

به عنوان یک پورسانت کار معمولا کارفرمایان به شما آزادی بیشتری می‌دهند و اهمیت خیلی زیادی به ساعت حضور شما در دفتر یا فروش حتمی در روزی خاص نمی‌دهند. برخی افراد ترجیح میدهند رییس‌شان بطور مداوم فعالیت آنها را تحت نظر داشته باشد و نیاز به کسی دارند که بطور مداوم به آنها بگوید چه باید بکنند، اما این نوع جو سازمانی دیگران را کند می‌کند. اگر دوست ندارید دائما چک و بررسی شوید، این نوع کار برای شماست.

۵- انگیزه

بعضی از افراد انگیزه سختکوشی را وقتی که به حقوق ثابت ناچیز برسند از دست می‌دهند. گاهی اوقات حس می‌کنند که افزایش حقوق هرگز اتفاق نمی‌افتد، هرچند که هر ماه سخت‌تر کار می‌کنند. به این ترتیب بطور کامل تلاش را متوقف می‌کنند. این اتفاق برای یک پورسانت کار مستقل رخ نمی‌دهد، زیرا سخت‌کوشی آنها دیده شده و قدردانی شده و مهم‌تر از همه، پاداش داده می‌شود.

۶- آزادی در کار

شغل‌های پورسانتی به شما امکان می‌دهد بصورت رایگان و راحتی در خانه خود کار کنید. این نوع کار برای افرادی است که از محیط اداری نفرت دارند و از داشتن لباس رسمی و روابط مختص به خرید و فروش خجالت می‌کشند.

 

بیشتر بخوانید: چگونه بدون سرمایه اولیه میتوانید کسب درآمد داشته باشید؟

 

۷- صرفه‌جویی در پول

اگر کار پورسانتی شما نوعی است که اجازه می‌دهد به راحتی از خانه خود بازاریابی کنید، می‌توانید در هزینه‌های رفت و آمد، خوراک و… صرفه‌جویی کنید و درآمد خود را بالا ببرید. به طور متوسط، رفت و آمد خانه به محل کار کارمند هزینه ۱،۱۲۰ دلار در سال و قهوه و ناهار که کارکنان صرف می‌کنند ۸۳۲ دلار به صورت سالانه برایشان خرج برمی‌دارد!

۸- مدت زمان بیشتری را با خانواده‌تان سپری کنید

اگر در حال مراقبت از فرزندانتان هستید، مشاغل کمیسیونی به شما کمک خواهد کرد تا نمایش مدرسه فرزند خود را از دست ندهید و می‌توانید در روزهای آفتابی آنها را به باغ وحش ببرید. تا زمانیکه برای شرکتتان فروش داشته باشید، هیچکس نگران این نیست که در هوای خوب چه می‌کنید و یا ترجیح می‌دهید در یک روز بارانی کار کنید. گاهی اوقات شغل‌های تمام وقت فرصت دیدن بزرگ شدن فرزندانمان را از ما می‌گیرند.

۹- کارتان یکنواخت نیست

انجام دادن کاری یکسان در محل کار ثابت بطور روزانه خسته کننده می‌شود. اغلب شغل‌های پورسانتی به شما این امکان را می‌دهند که افراد مختلفی را ملاقات کنید، به مکان‌های مختلف بروید و بطورکلی یک روتین خسته‌کننده نداشته باشید.

۱۰- هیجان

افرادی که شروع به کار در زمینه پورسانتی می‌کنند به ندرت به عقب برمی‌گردند و احساس می‌کنند تلاش آنها دیده نشده است و به درستی پاداش‌شان پرداخت می‌شود.

۱۱- آزادی

برای کسانی که دائما دیر به شرکت می‌رسند یا ترجیح می‌دهند آخر هفته‌های طولانی‌ای داشته باشند، سیستم کاری ۹-۵ به ندرت کار می‌کند. هنگامی که شما به عنوان نماینده و دارای کمیسیون کار می‌کنید، می‌توانید زمان خود را سازماندهی کنید و تا زمانیکه هدف فروش خود را برآورده می‌کنید از آخر هفته‌ها نهایت لذت را ببرید.

۱۲- مدیریت زمان

ساعات کاری خود را خواهید داشت و در نهایت احساس راحتی خواهید کرد چون کسی با کرنومتر مراقب شما نیست. اگر ترجیح بدهید بعد از نیمه شب به جای ساعات کاری سنتی کار کنید، احتمالا شغل‌های پورسانتی برای شما گزینه بهتریست. هیچکس مالک وقت شما نیست جز خود شما!

۱۳- از یک درآمد محدود خلاص شوید

شاید متوجه شده باشید که داشتن دستمزد ثابت، روزانه حداقل هشت ساعت از وقت شما را متعلق به یک شرکت می‌کند و زندگی شما حول این حقوق و زمان شکل می‌گیرد و برنامه‌ریزی می‌شود. شغل‌های پورسانتی یک گام مثبت در جهتی مخالف این شیوه است، زمانی که درآمد مشخصی را می‌خواهید، اهداف و فعالیت‌های خود را حول آن می‌چینید و مسیر زندگی خود را راحت‌تر کنترل می‌کنید.

۱۴- درسی برای زندگی

آیا می‌خواهید خود نظم را بیاموزید؟ پورسانتی کار کنید. یاد خواهید گرفت که زمان خود را به طور مرتب سازماندهی کنید. بعلاوه، خواهید آموخت اغلب دشوار است که رئیس خودتان باشید و کارآیی بیشتری خواهید داشت. آیا می‌خواهید روزی یک کارآفرین شوید؟ کار به شیوه پورسانتی به شما کمک خواهد کرد که دانش لازم را برای انجام این کار بدست آورید!

 

 

 

کلام آخر:

شغل‌های پورسانتی بسیاری وجود دارد که رفته رفته متقاضیان و طرفداران بیشتری به خود جذب می‌کنند. در بیشتر مواقع برداشت از کارهای پورسانتی ، شغل‌هایی مشابه فروش و نمایندگی فروش است. در صورتیکه بسیاری از کارهای پورسانتی بدون نیاز به فروشندگی درآمد ماهیانه بسیار خوبی دارند. بعضی از آنها نیاز به سرمایه اولیه داشته و برخی دیگر بدون هیچ سرمایه‌ایی و تنها با تکیه بر نام و امکانات یک برند معتبر پایه‌ریزی میشوند. حتی برخی از شغل‌های پورسانتی بدون نیاز به هیچگونه تحصیلات و مهارتی درآمد ماهیانه خوبی برای شما به ارمغان خواهند آورد. کافیست کمی ارتباطات قوی و روابط اجتماعی خوبی داشته باشید. در مقالات آینده برخی از پولسازترین مشاغل پورسانتی موجود در ایران را خدمتتان معرفی خواهیم کرد.

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

Got Something To Say: