چه کسی مدیریت نرم‌افزارهای BPM را در دست بگیرد؟

مدیریت فرآیند کسب‌وکار (BPM) می‌تواند یک روش کارآمد برای بهبود فرآیندهای متقابل کارکردی در سازمان محسوب شود و اثرات مثبت فراوانی برجا بگذارد.

مجموعه‌های نرم‌افزاری مدیریت فرآیند کسب‌ وکار و دیگر راهکارهای مرتبط به استانداردسازی سریع‌تر و روش‌های دقیق‌تر برای فعالیت‌های روزانه دریافت صورت‌حساب، ارسال کالا و … در سازمان‌های بزرگ کمک می‌کند.

با این وجود این سوالات مطرح می شود که چه کسی باید سکان مدیریت نرم افزارهای BPM را در دست بگیرد و از نرم‌افزارهای مدیریت فرآیند کسب‌وکار استفاده کند؟

“کلای ریچاردسون”(Clay Richardson) از تحلیلگران برتر مرکز تحقیقاتی Forrester که در اجرای نمونه‌های زیادی از نرم‌افزارهای BPM در سراسر جهان حضور داشته است، پاسخ این سوال را با طرح پرسش‌های زیر مطرح می‌کند:

  • آیا مراکز IT در سازمان‌ها تاکنون مسؤولیت اجرای نرم‌افزارهای BPM را برعهده داشته‌اند؟ اگر به این صورت بوده است، مرکز IT سازمان برای موفقیت در این زمینه به چه مهارت‌ها و فرآیندهایی نیاز دارد؟
  • به چه دلیل شناسایی افراد زبده برای در اختیار گرفتن مدیریت این نرم‌افزارها اهمیت دارد؟
  • یک شرکت باید به دنبال چه تجارب و مهارت‌هایی باشد تا به کمک آنها بتواند افراد مناسب و کارآمد را برای مدیریت این نرم‌افزارها به کار بگیرد؟
  • در جریان استقرار و به‌کارگیری نرم‌افزارهای BPM، بهترین روش‌ها کدام است تا به کمک آنها بتوانیم هر بخش از سازمان را با فرآیند کسب‌وکار درگیر کنیم و بتوانیم آنها را در سطح مناسبی قرار دهیم؟

لازم به ذکر است که “کلای ریچاردسون” از بزرگ‌ترین کارشناسان حوزه BPM محسوب می‌شود و مدیریت بسیاری از پروژه‌های BPM برای دولت‌ها و سازمان‌های تجاری در سراسر جهان را برعهده داشته است.

 

در ادامه میتوانید فایل صوتی مربوط به مصاحبه آقای کلای ریچاردسون را بشنوید و یا دانلود کنید. 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

Got Something To Say: