اتوماسیون اداری فراگستر

نرم افزار اتوماسیون اداری، نرم‌افزاری برای ساماندهی مکاتبات اداری،اسناد، فرمها و فرایندهای سازمانی

سیستم اتوماسیون اداری یک نرم‌افزار جامع تحت وب است که با ظاهر کاربری بسیار ساده و حرفه‌ای برای سازمان‌ها، کسب و کارها و زیرمجموعه‌های آن امکان ثبت، گردش، بایگانی و مدیریت انواع مکاتبات اداری درون سازمانی و برون سازمانی، مستندات و فرم‌های سازمانی را بدون محدودیت زمانی و مکانی با سرعت بالا، سهولت کاربری و در محیطی امن فراهم می‌کند.

اتوماسیون فراگستر یکی از بهترین نرم افزارهای اتوماسیون اداری ایرانی است که در این سالها توانسته فرایندهای سازمانی را در قالب محیطی کاربرپسند، ساده و با امنیت بالا بین مشتری های خود به خوبی مدیریت کند.

فراگستر تا امروز به هزاران سازمان و مشتری کمک کرده روندهای خاص چابکی را در سازمانشان پیاده‌سازی کنند و قطعا به شما هم میتواند کمک کند تا با سامانه اتوماسیون اداری، سازمان و شرکت خود را چابک‌تر و بهینه‌تر کنید و شفافیت بیشتری در روند کارها و پیگیری‌ها داشته باشید.

دموی اتوماسیون اداری فراگستر

بعد از تکمیل این فرم برای هماهنگی دمو با شما تماس می‌گیریم

دموی اتوماسیون اداری فراگستر

نرم‌افزار اتوماسیون اداری فراگستر، ابزاری ضروری برای مدیریت تیم‌های کاریمدیریت فرم‌ها و فرآیندهامدیریت مکاتبات و اسناد

فراگستر به شما کمک می‌کند تا بتوانید انواع مکاتبات، فرم‌ها، اسناد و پیام های سازمانی را در یک بستر واحد و امن خیلی سریع و براحتی مدیریت کنید.

قابلیتها و زیرسیستم‌های اتوماسیون اداری فراگستر

سیستم اتوماسیون اداری فراگستر بالغ بر ۴۰ زیرسیستم دارد که پس از بررسی نیازمندیهای خاص کسب و کار شما در جلسه دموی رایگان، بخشی یا تمامی زیرسیستمها قابل ارائه و پیاده‌سازی است.

اتوماسیون اداری پایه

مکاتبات اداری و دبیرخانه

اتوماسیون اداری نسخه ۷ پایه

شامل قابلیتهای:

 • کارتابل و گردش مکاتبات
 • دبیرخانه تحت وب
 • تبدیل گفتار به متن
 • چت سازمانی
 • یادداشت‌ و یادآوری
 • سامانه تبادل فایل
 • تقویم و مدیریت جلسات
 • مدیریت بسته‌ها و مرسولات
 • افزونه Word
 • گزارش‌ساز
 • تحلیل عملکرد کارکنان
 • اعلانات پیامکی
 • میزبانی وب
مدیریت فرآیند

مدیریت فرآیند

شامل قابلیتهای:

 • فرم ساز و مدیریت فرآیندها (BPMS)
 • فرم ساز فراگستر
 • پیشخوان خدمات کارکنان
 • تاییدهای نامحدود و چند امضایی
نسخه موبایل

نسخه موبایل

شامل قابلیتهای:

 • نسخه موبایل PWA
 • ارتباط با شبکه‌های اجتماعی
 • سرویس اطلاع رسانی
مدیریت ارتباطات

مدیریت ارتباطات

شامل قابلیتهای:

 • چند سازمانی
 • مدیریت فاکس
 • مدیریت پست الکترونیک
 • پروتکل ارتباطی ECE
 • پروتکل ارتباطی PTP
 • افزونه Outlook (کارتابل آفلاین)
 • رهگیری مکاتبات و فرایندها با USSD
 • تابلو اعلانات
 • مدیریت کارها و وظایف تیمی
مدیریت مستندات

مدیریت اسناد / رسانه / دانش سازمانی

شامل قابلیتهای:

 • مدیریت مستندات
 • رسانه سازمانی
 • دانشنامه سازمانی
دولت الکترونیک

دولت الکترونیک

شامل قابلیتهای:

 • میز خدمت الکترونیکی
 • شناسه ملی سند (شمس)
 • رهگیری مکاتبات اداری
امنیت

امنیت

شامل قابلیتهای:

 • مکاتبات دارای طبقه‌بندی
 • تعیین قوانین امنیتی پیشرفته
 • یکپارچه سازی با احراز هویت متمرکز (SSO)
مانیتورینگ

مدیریت سامانه

شامل قابلیتهای:

 • پایشگر و هشدار
 • آرشیو پایگاه داده و مدیریت فایلها
جستجوی معنایی (بهجو)

جستجوی معنایی – بهجو

نسخه دوزبانه اتوماسیون فراگستر

نسخه انگلیسی

OCR فارسی

تبدیل تصویر به متن – OCR

بالای ۹۷% رضایت مشتریان

و یا عدد ۱ را به شماره ۳۰۰۰۵۷۳۴۲۲۳۳۴۴ پیامک کنید.

لازم است بدانید…

هیچ اتوماسیون اداری، بدون BPMS کامل نیست!

نرم‌افزار فرم‌ساز مدیریت فرایند فراگستر یک نرم‌افزار متن‌باز برای پیاده‌سازی فرآیندهای سازمانی تحت BPMS می‌باشد. این نرم‌افزار نسخه بومی شده نرم‌افزار جهانی و قدرتمند پروسس‌میکر است که یکی از بهترین نرم‌افزارهای BPMS متن باز دنیاست که در اختیار عموم قرار گرفته است.

شرکت فراگستر با تکیه بر دانش تیم تولید و توسعه خود، اقدام به گسترش و بومی‌سازی این نرم‌افزار کرده است و در این راستا به جهت استفاده راحت‌تر کاربران کارتابل گردش کار این نرم‌افزار را بازنویسی کرده و برخی ماژول‌های کاربردی و مهم از جمله تقویم شمسی را در این نرم‌افزار توسعه داده و به همراه کارتابل بازنویسی شده در محیط اتوماسیون اداری فراگستر قرار داده است تا کاربران در حین کار جهت اداره امور مربوط به مکاتبات و ‌نامه‌نگاری‌های خود بتوانند همزمان فرایندها و روال‌های کاری خود را نیز در همان محیط و به صورت یکپارچه مدیریت و کنترل نمایند.

برخی از امکانات خاص و منحصر به فرد سیستم اتوماسیون اداری فراگستر

تبدیل تصویر به متن (OCR فارسی)

روی تمام اسناد سازمانتان جستجو کنید، حتی تصاویر و عکسها!

OCR فارسی در نرم‌افزار اتوماسیون اداری فراگستر

تبدیل گفتار به متن

متن نامه‌ها و ارجاعاتتان را بگویید، اتوماسیون برای شما تایپ می‌کند!

تبدیل گفتار به متن اتوماسیون اداری فراگستر

جستجوی معنایی (بهجو)

در کسری از ثانیه همانند گوگل، در میان انبوهی از داده‌ها و اطلاعات جستجو کنید!

جستجوی هوشمند و معنایی بهجو

وب اپلیکیشن موبایل (PWA)

هم اکنون اتوماسیون فراگستر روی موبایل بدون نیاز به نصب!

نسخه موبایل اتوماسیون اداری

ویرایشگر Word در موبایل

مستقیم از Word نصب شده روی گوشیتان برای تولید نامه‌ها استفاده کنید.

ویرایشگر ورد در موبایل

کار تیمی روی هرگونه سند

بصورت گروهی و با حفظ سوابق ویرایش شده، روی اسناد با فرمتهای مختلف ورد، اکسل، پاورپوینت … کار کنید!

اشتراک گذاری اسناد

سرویس ویدئو کنفرانس

فراگستر میت، بستری برای برگزاری جلسات آنلاین تصویری یا صوتی بین اعضای سازمان

برگزاری ویدئو کنفرانس بر بستر اتوماسیون فراگستر

بهینه سازی خودکار تصاویر اسناد

اصلاح و نویزگیری خودکار تصاویر بدنه نامه‌ها بدون تغییر در کیفیت و سایز بمنظور کاهش پهنای باند مصرفی و افزایش سرعت بارگذاری

بهینه‌سازی خودکار تصاویر اسناد اتوماسیون اداری فراگستر

چندامضایی و تاییدات نامحدود

قراردادها و یا صورتجلسه هایتان را با امکان تعریف نامحدود تاییدها و امضاها بصورت امن تر و سریعتر در سازمان به گردش درآورید.

رهگیری مکاتبات با کد USSD

مراجعه کنندگان سازمان، با شماره‌گیری کد USSD، بصورت ۲۴ ساعته و در ۷ روز هفته از گردش نامه‌ها، درخواست‌ها و مکاتباتشان مطلع می‌شوند.

رهگیری نامه با ussd

چرا اعتقاد داریم، فراگستر بهترین اتوماسیون اداری کشور را ارائه می دهد؟

اتوماسیون اداری فراگستر قابلیت پشتیبانی از تعداد بالای کاربران را بصورت همزمان با کارایی مناسب داراست. بعنوان مثال در پروژه اتوماسیون اداری بانک ملی ایران، بالغ بر ۶۰.۰۰۰ کاربر که ۶۵۰۰ کاربر آن همزمان هستند، با سرعت و کارایی مناسبی از قابلیتهای نرم‌افزار اتوماسیون اداری فراگستر بهره می‌برند.

هر سازمانی بر اساس نیاز کسب و کارش، قالبها و فرم های مخصوص به خود را دارد. سیستم اتوماسیون اداری فراگستر به گونه ای طراحی شده است که می‌توانید در کوتاهترین و سریعترین زمان، بی نهایت قالبهای اختصاصی یا فرمهای متنوع خود را طراحی و در سازمان به گردش در بیاورید.

برنامه اتوماسیون اداری و فرایندهای فراگستر بعنوان تنها شرکت فعال از میان شرکت‌های تولیدکننده اتوماسیون اداری و فرآیندها بر پایه داوری کارگروه علمی پنجمین همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات برتر (فاب) به عنوان «محصول برگزیده» و شایسته تقدیر، در سال ۹۶ انتخاب شد.

در سیستم اتوماسیون اداری آنلاین فراگستر در عین سادگی و چابکی تمامی الزامات امنیتی لازم جهت اطمینان از دسترسی هر فرد طبق جایگاه و سطح دسترسی تعریف شده تعبیه شده است. تمامی الزامات امنیتی ارائه شده از سوی افتا در این سیستم پیاده‌سازی شده است و نرم افزار تمامی نیازها و دغدغه های امنیتی مشتریان خود را مرتفع نموده است.

از امکانات امنیتی سیستم فراگستر میتوانیم به امضای نامه ها با توکن سخت افزاری، پشتیبانی از ورود ۲ عامله به نرم افزار و همچنین ورود از طریق گواهی امنیتی اشاره کنیم. همچنین، نرم افزار اتوماسیون اداری فراگستر در طی این سال ها از بعد امنیت مورد ارزیابی های دقیقی قرار گرفته و توانسته است انواع گواهی نامه‌های تایید امنیت را از مراکز معتبر صادر کننده گواهی امنیت نرم‌افزارها (مثل افتا) دریافت نماید.

یکپارچگی کامل نرم‌افزار BPMS با اتوماسیون اداری تحت وب فراگستر به کاربر کمک می‌کند تا با یک بار ورود به سیستم، در یک محیط کاربری واحد و یکپارچه همزمان کارتابل نامه ها، کارها و فرمهای خود را مدیریت کند. سیستمهای مدیریت فرایند و BPMS به عنوان بسترهای تولید فرم و فرایند به نوعی بسیار کاربردی بوده و پس از مکانیزه کردن مکاتبات و بایگانی الکترونیکی، نبودشان در سازمان کاملا احساس خواهد شد و در صورتیکه نرم‌افزار اتوماسیون اداری، فاقد این بخشها را تهیه کنید در آینده‌ای نه چندان دور مشکلات عدیده‌ای نظیر مهاجرت به نرم‌افزار جدید خواهید داشت.

در فناوری جدید BPMS ، امکان مکانیزه و الکترونیکی کردن فرآیندهای سازمان با استفاده از حداقل برنامه نویسی محقق شده است. فناوری جدید نرم افزار BPMS که در بیشتر شرکت های برتر دنیا در حال استفاده است نیازمند دانش و تجربه لازم برای اجراست. شرکت فراگستر با تجربه ای درخشان در زمینه اجرا و پیاده سازی این سیستم در بیش از ۵۰۰ شرکت داخلی طلایه دار بکارگیری این فناوری به روز است.

عدم دسترسی به شبکه در صورتی که امکان آفلاین فراهم نباشد یکی از مشکلات اساسی کاربران این نرم افزارهاست. فراگستر با تعبیه امکان کار بصورت آفلاین با کارتابل این سیستم مشکل مشاهده و ارجاع نامه ها بصورت آفلاین را حل کرده است.

اتوماسیون فراگستر به معنای واقعی کلمه دوزبانه است. یعنی تغییر زبان نرم افزار باعث تغییر زبان تمام بخش‌ها و فرم‌ها و همینطور تغییر چینش متن ها و آیکون ها متناسب با زبان انگلیسی می‌شود. این ویژگی برای شرکت‌های ایرانی که دارای شعبه یا نمایندگی‌های خارجی هستند بسیار مفید است.

از همان سالهای ابتدایی استفاده از قلم نوری را برای این نرم افزار امکان پذیر کردیم و در حال حاضر امکان استفاده از قلم نوری در موبایل و تبلت برای نوشتن نامه ها، ارجاع آنها و یا پاراف نویسی کردن آنها فراهم شده است.

حجم بالای فایلهای اسکن شده و پیوست‌های مرتبط با نامه، ممکن است به مرور سرعت و کارایی استفاده از نرم‌افزار اتوماسیون را با افت محسوسی مواجه کند. بکارگیری قابلیت اصلاح و نویزگیری تصاویر تا حدود ۸۰% حجم تصاویر بدنه نامه‌ها را بدون تغییر در کیفیت و سایز تصاویر کاهش خواهد داد. این امکان بدون اینکه اصل تصویر از بین برود یا کوچکترین تغییری داشته باشد؛ اعمال می‌شود. با فعال سازی این امکان پهنای باند مصرفی به مقدار بسیار زیادی کاهش خواهد یافت و همچنین سرعت بارگزاری تصاویر نامه‌ها نیز بصورت چشم‌گیری افزایش می‌یابد.

در اتوماسیون اداری فراگستر اگر از درگاه هایی مثل اسکنر، فکس یا حتی دوربین موبایلتان اقدام به ثبت مکاتبات و اسناد کنید فایل‌های تصاویر و حتی pdf در طی یک پردازش موازی، در کمترین زمان ممکن تبدیل به متن و داخل پایگاه داده ذخیره می‌شوند. بعد از آن کاربر به راحتی میتواند متون داخل تصاویر را هم در جستجو کند.

شاید به جرأت بتوان گفت یکی از مهم‌ترین عوامل انتخاب یک نرم افزار اتوماسیون اداری حرفه ای و خوب، خدمات پس از فروش و آموزش نرم افزار است. فراگستر در این زمینه پا را فراتر از یک شرکت ارائه دهنده نرم افزار گذاشته و مجموعه ۲۰ ساعتی آموزشی را برای مشتریان خود تهیه کرده است. در این ۲۰ ساعت کاربران از صفر تا صد با نرم افزار و قابلیت های آن آشنا شده و در پایان هم می توانند گواهی پایان دوره از فراگستر دریافت کنند. برای مشاهده سرفصل ها و مطالب این دوره به صفحه آموزش اتوماسیون اداری فراگستر مراجعه کنید.

هر سیستم اتوماسیون اداری قابلیت جستجو را دارد، ولی اتوماسیون اداری فراگستر اولین و تنها سیستمی است که دارای موتور جستجوی هوشمند و معناگرایانه مشابه گوگل است. از موتور جستجوی معنایی بهجو بیشتر بدانید

قابلیت پشتیبانی از چند سازمانی و تعریف نحوه ارتباط سازمانها با هم و چارت سازمانی مستقل، از دیگر قابلیت برتر اتوماسیون اداری تحت وب فراگستر است. این قابلیت برای سازمانهای غیرمتمرکزی مانند بانک‌ها، نهادهای دولتی یا خصوصی که دارای گستردگی جغرافیایی هستند؛ مناسب می‌باشد که معمولاً این سازمانها بدلیل محدودیت‌های زیرساختی و شبکه‌ای، در استفاده از سامانه‌های کاملاً متمرکز مشکلاتی را خواهند داشت و بطور معمول از سرعت مناسبی برای بهره‌برداری برخوردار نخواهند بود.

در بسیاری از سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی یا خصوصی که مبحث امنیت و دسترسی سمتهای سازمانی به سطوح مکاتبات طبقه بندی شده از اهمیت بالایی برخوردار است، این قابلیت به آنها کمک می‌کند تا بمنظور حفظ امنیت اطلاعات، دسترسی به اسناد و مکاتبات سازمان با توجه به جایگاه سازمانی کاربران و سطح محرمانگی منتسب به هر سمت سازمانی و مکاتبات (در ۵ سطح عادی، محرمانه، خیلی محرمانه، سری و به‌کلی سری) قابل تعریف و مدیریت باشد.

رواج روز افزون موبایل‌های هوشمند و استفاده هر چه بیشتر و کاربردی‌تر از این تکنولوژی در دنیا و کشور ما، بر هیچ‌کس پوشیده نیست. فراگستر نیز به دنبال استفاده از تلفن های هوشمند در جهت افزایش سهولت و سرعت گردش اطلاعات و فرآیندهای سازمانی، نسخه موبایل اتوماسیون فراگستر را ارائه کرد تا این فعالیت‌ها همواره و در هر مکان در دسترس کاربران بهترین نرم افزار اتوماسیون اداری کشور باشد.

نسخه موبایل فراگستر بر مبنای تکنولوژی PWA طراحی شده و یک اپلیکیشن تحت وب است که تنها با استفاده از یک مرورگر می‌توانید از آن استفاده نمایید. بنابراین، کاربران اتوماسیون اداری فراگستر فارغ از نوع دستگاه و سیستم‌عامل، بدون نیاز به نصب اپلیکیشن جانبی و بروزرسانی مکرر آن، می‌توانند با نسخه موبایل از امکانات اتوماسیون استفاده کرده و نامه‌هایشان را مشاهده و پاراف کرده و یا ارجاع دهند.

خیلی از افراد در یک سازمان چند سمت مختلف دارند. در سیستم اتوماسیون فراگستر شما می‌توانید به ازای هر سمت یک کارتابل و یک سمت مجزا داشته باشید. حتی می‌توانید برای سمت‌های مختلف خود با تعیین حدود دسترسی، جانشین تعیین کنید.

یکی از ویژگی های خوب اتوماسیون اداری فراگستر، قابلیت تبدیل گفتار به متن است. با این امکان شما می‌‍توانید نامه ها یا دستورهای ارجاع خود را در میکروفون بگویید و نرم افزار آن را برای شما تایپ خواهد کرد.

اتوماسیون فراگستر با در اختیار داشتن افزونه هایی کاربردی، با نرم افزار های Word و Outlook کاملا یکپارچه شده است. هماهنگی این سیستم با این دو نرم افزار بسیار کاربردی در دفاتر، کارایی این سیستم را دوچندان کرده است.

تجربه پیاده‌سازی اتوماسیون اداری فراگستر در بیش از ۲۶۰۰ شرکت و سازمان و بالغ بر ۶۰۰,۰۰۰ کاربر

تجربه پیاده‌سازی گسترده فراگستر در سازمانهای دولتی و خصوصی

بانک ملی ایران 

اجرای پروژه اتوماسیون اداری و مدیریت فرایندهای فراگستر در بانک ملی ایران از سال ۱۳۹۴ بصورت متمرکز آغاز شد و هم اکنون بعنوان یکی از بزرگترین پروژ‌های ملی کشور بالغ بر ۶۰.۰۰۰ کاربر_که ۶.۵۰۰ کاربر آن همزمان هستند_ در بیش از ۳۸۰۰ شعبه در داخل و خارج کشور به همراه تمامی ادارات کل مرکزی و ادارات امور شعب و شعب تابعه در حال بهره‌برداری از سامانه اتوماسیون اداری فراگستر می‌باشند. بنابراعلام رسمی سایت بانک ملی ایران راه‌اندازی این سیستم، باعث صرفه‌جویی ماهانه یک میلیارد تومان در دو بخش “کاهش مصرف کاغذ” و “کاهش هزینه نیروی انسانی» شده است.

خبرگزاری ایرنا

نخستین استفاده‌ی اتوماسیون اداری و مدیریت فرایندهای فراگستر در خبرگزاری ایرنا به سال ۱۳۹۰ بازمی‌گردد. اکنون پس از گذشت بیش از ۸ سال از استقرار و راه‌اندازی پروژه اتوماسیون اداری در ایرنا، بیش از ۱۰۰۰ کاربر _که ۳۰۰ کاربر آن همزمان هستند_ در کلیه دفاتر مرکزی و تمامی دفاتر داخل (بیش از ۵۰ دفتر) و خارج کشور (بیش از ۱۵ دفتر) تحت پوشش این سیستم، فرایندهای مرتبط با تحریر خبر و نامه‌نگاری‌های خود را انجام می‌دهند. بطوریکه تاکنون بیش از ۲۶۰ هزار نامه و بالغ بر ۲میلیون و هفتصد هزار ارجاع بر بستر این سیستم توسط کاربران سازمان ایجاد شده است.

بیمه نوین

شرکت بیمه نوین در سال ۱۳۹۴ بصورت متمرکز، سامانه اتوماسیون اداری فراگستر را پیاده‌سازی کرد و اکنون بالغ بر ۳۷۰۰ کاربر در ۵۰۰ نقطه در سراسر کشور تحت پوشش این سامانه قرار گرفتند. طبق آخرین آمار ارائه شده در سال ۹۷، بالغ بر ۴۰۰ هزار نامه و بیش از ۴ میلیون ارجاع از درگاه سامانه اتوماسیون اداری بیمه نوین تبادل شده است. همچنین بیش از ۱۳۰ قالب نامه به همراه دبیرخانه‌های متعدد در سیستم تعریف شده است. در فاز اول پروژه فرایند نصب، آموزش و استقرار اتوماسیون اداری فراگستر در ستاد مرکزی برای حدود ۴۰۰ کاربر و به مدت حدود سه ماه به طول انجامید.

بیمه ما

اجرای پروژه اتوماسیون اداری و مدیریت فرایندها در شرکت «بیمه ما» از مردادماه ۱۳۹۱ آغاز شد و در طی چند فاز، تمامی واحدها، شعب و مراکز بیمه در سراسر کشور بصورت متمرکز تحت پوشش این نرم‌افزار قرار گرفتند. راه‌اندازی سیستم اتوماسیون اداری و فرایندهای فراگستر باعث برقراری ارتباط در لحظه بین تمامی شعب بمنظور یکپارچگی فرآیندها و در نتیجه بالارفتن بهره‎وری کار در مجموعه گردیده است.

دیوان عدالت اداری کشور

سازمان «دیوان عدالت اداری کشور» در سال ۹۶ سیستم اتوماسیون اداری و فرایندهای فراگستر را بدلیل کاربری فوق‌العاده و استفاده از تکنولوژی‌های روز دنیا برگزید. این سازمان با ۳۶ سال سابقه زیرمجموعه قوه قضاییه بوده و حجم گردش مکاتبات اداری و فرایندهای آن بسیار زیاد است. دیوان عدالت اداری کشور با پیاده‌سازی موفق نرم‌افزار اتوماسیون اداری و فرایندها در این سازمان، گامی مثبت در جهت تحقق دولت الکترونیک برداشته است.

سازمان منطقه آزاد تجاری صنعتی چابهار

طبق اعلام سایت منطقه آزاد چابهار، این سازمان بدلیل کاربرپسند بودن و قابلیت گردش فرمها سیستم اتوماسیون اداری و فرایندهای فراگستر را برگزید و جهت یکپارچه‌سازی سازمان از ابتدای سال ۹۷ پیاده‌سازی نمود. هم‌اکنون با استقرار سیستم اتوماسیون اداری و فرایندها تمامی مکاتبات این سازمان بصورت الکترونیکی و مکانیزه انجام می‌گیرد.

خدمات اول تهران – TCT

«شرکت خدمات اول مخابرات» ابتدا در سال ۹۲ سیستم اتوماسیون اداری و فرایندها را صرفا در ساختمان مرکزی این شرکت راه‌اندازی و پس از یکسال برای تمامی پرسنل در کلیه دفاتر کارتابل اختصاص داده شد. بطوریکه درحال حاضر کلیه مکاتبات آنها در اقصی نقاط کشور در بستر اتوماسیون اداری فراگستر انجام می‌گیرد. این شرکت در سال ۹۵ با راه‌اندازی نرم‌افزار مدیریت مستندات فراگستر توانست یک آرشیو متمرکز مستندات بخصوص در بخش نگهداری پرونده‌های پرسنلی داشته باشد.

آموزش و پرورش استان البرز

«سازمان آموزش و پرورش البرز» در ابتدای سال ۹۷ با پیاده‌سازی سیستم اتوماسیون اداری و فرایندهای فراگستر در سطح کلیه مناطق استان، به یکپارچه‌سازی اطلاعات و افزایش سرعت امور با الکترونیکی کردن مکاتبات خود، پرداخت. بنابر اعلام سایت مرکز اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش در حال حاضر مکاتبات اداری بدون هیچ مشکل و ایرادی با استفاده از اتوماسیون فراگستر در جریان است. این سازمان از پکیج کامل فراگستر شامل: اتوماسیون اداری، فرم‌ساز (BPMS)، مدیریت مستندات، چند سازمانی و… بهره میگیرد.

شرکت توزیع نیروز برق خوزستان 

«سازمان توزیع برق خوزستان» در سال ۹۶ اقدام به خرید و پیاده‌سازی پکیج کامل سیستم اتوماسیون اداری و فرایندها نمود و کلیه اطلاعات از سیستم اتوماسیون قبلی به سیستم جدید انتقال یافت. در حال حاضر اتوماسیون اداری فراگستر برای ۱۰۰۰ کاربر این سازمان در ۳۲ منطقه در حال استفاده می‌باشد. سازمان توزیع برق خوزستان از تمامی زیرسیستم‌های اتوماسیون اداری شامل: مدیریت مستندات، چند سازمانی، مدیریت فرایندها (BPMS) و… استفاده میکند.

اتوماسیون اداری چیست؟

سازمان‌ها و شرکت‌ها همواره به دنبال پیشرفت، بهبود عملکرد و افزایش بهره‌وری خود هستند و یکی از ابزارهای اصلی برای رسیدن به این هدف، اتوماسیون اداری است.  اتوماسیون اداری یا اتوماسیون کسب و کار، مجموعه‌ای یکپارچه از نرم‌افزارها و ابزارهای مختلف است که در راستای خودکارسازی فرآیندهای مختلف و تسهیل آن‌ها طراحی شده و توسعه یافته است.

در گذشته، اتوماسیون نیاز به پردازنده‌های مرکزی عظیم و تیمی از متخصصان برای نگهداری آن‌ها داشت، اما امروزه پلتفرم‌های اتوماسیون که مبتنی بر پردازش ابری هستند، استفاده از اتوماسیون را در دسترس همه شرکت‌ها قرار می‌دهند. برخی از انواع اتوماسیون اداری عبارتند از:

 • اتوماسیون ساده: خودکارسازی کارهای ابتدایی و تکراری و کاهش خطاهای انسانی، مانند اتوماسیون اداری (Office Automation) و اتوماسیون فرآیند رباتیک (RPA).
 • اتوماسیون فرآیند: یکنواخت‌سازی و شفاف‌سازی فرآیندها، مانند فرآیندکاوی و خودکارسازی گردش کار.
 • اتوماسیون پیشرفته: خودکارسازی فرآیندهای پیچیده‌تر، پردازش داده‌های بدون ساختار، استفاده از فناوری‌های یادگیری ماشین، پردازش طبیعی زبان.
 • اتوماسیون هوشمند: اتوماسیون مبتنی بر هوش مصنوعی و یادگیری ماشین، دارای قدرت تجزیه و تحلیل و تصمیم‌گیری.

اتوماسیون اداری شامل چه بخش‌هایی است؟

نرم افزارهای اتوماسیون اداری قابلیت‌های متعددی دارند و این قابلیت‌ها بخش‌های مختلف نرم افزار محسوب می‌شوند، که به صورت ماژول و یا زیرسیستم به آن اضافه می‌شوند و در گذر زمان و بر اساس نیاز کاربران توسعه پیدا می‌کنند. برخی از زیرسیستم‌های اتوماسیون اداری عبارت‌اند از:

 • کارتابل و گردش مکاتبات
 • مدیریت فرآیندها BPMS
 • دبیرخانه تحت وب
 • تابلو اعلانات
 • نرم‌افزار OCR فارسی
 • تقویم سازمانی و مدیریت جلسات
 • آرشیو مستندات
 • سامانه تبادل فایل
 • نرم افزار تبدیل گفتار به متن
 • افزونه Word و Outlook
 • و…

علت اهمیت اتوماسیون اداری چیست؟

با توجه به امکانات و ابزارهای موجود در سامانه اتوماسیون اداری، دلایل زیادی برای استفاده از آن وجود دارد، اما مهم‌ترین دلایل استفاده از اتوماسیون اداری عبارت‌اند از:

 • انجام نشدن به موقع کارها
 • نیاز مداوم به حضور فیزیکی در واحدها برای پیگیری کارها
 • عدم دسترسی به موقع به اطلاعات مورد نیاز
 • عدم امکان دسترسی از راه دور به اطلاعات
 • قطع شدن فرآیند کارها در صورت غیاب شخص مسئول
 • سپری شدن مهلت انجام کارها
 • عدم شفافیت در فرآیندها
 • وجود شعب و زیرمجموعه‌های سازمانی متعدد و دشواری مدیریت یکپارچه آن‌ها
 • عدم پیشرفت در فرآیندهای سازمان به دلیل عدم حضور فیزیکی افراد

برای تحقق کامل ظرفیت‌های اتوماسیون نیز استفاده کسب و کارها از نرم‌افزار اتوماسیون اداری و بهترین شیوه‌های موجود برای خودکارسازی در تمام گردش‌کارهای سازمانی ضرورت دارد. این خودکارسازی‌ها می‌توانند ایجاد تجربه دیجیتالی سریع‌تر برای مشتریان یا صرفا ساده‌سازی فرآیندهای داخلی سازمان باشند.

مزایای اتوماسیون اداری چیست؟

بعد از تعریف اتوماسیون اداری و ذکر اهمیت آن، باید به این سوال پرداخت که مزایای اتوماسیون اداری چیست؟ مزایای استفاده از اتوماسیون اداری در سازمان‌ها و شرکت‌ها عبارت است از:

 • کشف، طراحی و تعریف فرآیندها
 • استفاده از هوش مصنوعی در راستای تسهیل فرآیندها
 • افزایش بهره‌وری نیروی کار
 • خودکارسازی عملیات‌های اصلی
 • افزایش سرعت و دقت فرآیندها

کاربردهای متداول اتوماسیون اداری چیست؟

حال که با تعریف و مزایای اتوماسیون اداری آشنا شدید، نوبت به بررسی کاربردهای اتوماسیون اداری می رسد. اتوماسیون اداری برای ساده‌سازی فرآیندها در اکثر بخش‌های یک سازمان مناسب است؛ برخی از این فرآیندها عبارت‌اند از:

کاربرد اتوماسیون اداری در منابع انسانی و مدیریت کارکنان

 • ثبت، دسته‌بندی و بایگانی اطلاعات کارمندان و اعضای سازمان
 • ثبت، مدیریت و بایگانی قراردادهای استخدامی
 • آموزش کارکنان و طراحی و برگزاری آزمون‌های آنلاین
 • مدیریت و بهبود ارتباطات بین بخش‌های مختلف یک سازمان
 • افزایش ارتباطات با ارسال اطلاعیه‌ها، اعلان‌ها، ایمیل‌ها و…

کاربرد اتوماسیون اداری در بازاریابی و فروش

 • بهبود عملکرد و افزایش بهره‌وری فرآیندهای CRM
 • پر کردن خلاءهای موجود در نرم افزار اتوماسیون اداری
 • پیگیری درخواست‌ها و سفارش‌ها
 • مدیریت قراردادها، فاکتورهای فروش و…
 • مدیریت بخش درون سازمانی فرآیندهای CRM
 • کمک به اجرای کمپین‌های تبلیغاتی و بازاریابی
 • تجزیه و تحلیل اطلاعات و تهیه گزارش فروش

کاربرد اتوماسیون اداری در بایگانی مستندات

 • آرشیو و بایگانی الکترونیکی مستندات در پایگاه داده
 • تعیین دسترسی بر اساس سمت و کاربران
 • جستجو و بازیابی آسان مستندات
 • مرتبط کردن مستندات به نامه‌ها در کارتابل
 • اشتراک‌گذاری و کار گروهی بر روی مستندات

کاربرد اتوماسیون اداری در ارائه خدمات غیرحضوری

 • اتصال مستقیم سامانه میز خدمت الکترونیکی به اتوماسیون اداری
 • طراحی و استفاده از فرم‌های الکترونیکی در میز خدمت با زیرسیستم فرم ساز
 • افزایش سرعت به گردش انداختن درخواست‌ها در سازمان
 • قابلیت پیگیری غیرحضوری و آنلاین درخواست‌ها و مکاتبات
 • شفاف‌سازی مراحل فرآیندها و سیر جریان کار

اتوماسیون اداری چه تفاوتی با BPMS دارد؟

اتوماسیون اداری ابزاری جامع و کاربردی برای مدیریت مکاتبات، تسهیل فرآیندها و خودکارسازی برخی فرآیندهای از پیش تعریف شده در این نرم افزار می‌باشد؛ در حالی که نرم افزار BPMS ابزاری برای طراحی و تعریف فرآیندهای مختلف و مدیریت آن‌ها است. اتوماسیون اداری و BPMS دو ابزار با عملکردی متفاوت هستند، که به طور موازی در کنار هم قرار می‌گیرند و موجب خودکارسازی فرآیندها، یکپارچگی فرآیندها و افزایش بهره‌وری می‌گردند.

در بسیاری از نرم‌افزارهای اتوماسیون اداری – مانند اتوماسیون فراگستر – نرم افزار مدیریت فرآیندها BPMS به عنوان یکی از زیرسیستم‌های اتوماسیون تعبیه شده است؛ از مزیت‌های این امر می‌توانیم به یکپارچگی کامل اتوماسیون اداری و BPMS اشاره کنیم، که موجب افزایش بهره‌وری و بهبود عملکرد فرآیندها و تجربه یک محیط کاربری متمرکز و یکپارچه می‌گردد.

اتوماسیون اداری چه تفاوتی با CRM دارد؟

نرم افزار CRM ابزاری برای مدیریت ارتباطات با مشتریان می‌باشد و کاربردهای مختلفی در فرآیندهای مختلف مانند پشتیبانی، بازاریابی، فروش، رسیدگی به شکایات و انتقادات، ارسال پیش‌فاکتور و بسیاری دیگر از فرآیندها دارد. به طور کلی، نرم افزار CRM بر روی افزایش کیفیت فرآیندهای CRM و تسهیل آن‌ها می‌باشد؛ به بیان دیگر، سامانه CRM بیشتر بر روی روابط و مکاتبات برون سازمانی (مشتریان) تمرکز دارد و کاربران آن برای انجام مکاتبات درون سازمانی به شکل متمرکز و یکپارچه، باید از نرم‌افزارهای دیگر، مانند اتوماسیون اداری استفاده نمایند.

اتوماسیون اداری ابزاری برای مدیریت ارتباطات درون/برون سازمانی یک مجموعه می‌باشد؛ توجه داشته باشید که اتوماسیون اداری نمی‌تواند جایگزین نرم افزار CRM گردد، اما مکمل بسیار مناسبی برای نرم افزارهای CRM محسوب می‌گردد. برخی از کاربردهای اتوماسیون اداری در فرآیندهای CRM عبارت‌اند از:

 • مدیریت مکاتبات درون سازمانی
 • مدیریت سلسله مراتب سازمانی
 • مدیریت ارتباطات با سایر بخش‌ها
 • مدیریت کارها و وظایف تیمی
 • تجزیه و تحلیل دقیق‌تر اطلاعات و تهیه انواع گزارش
 • و…

اتوماسیون اداری چه تفاوتی با ERP دارد؟

نرم افزار ERP یا همان سیستم مدیریت منابع سازمان، ابزاری بسیار کاربردی است، که برای مدیریت فرآیندهای سازمان و یکپارچه‌سازی بخش های مختلف آن با یکدیگر استفاده می‌گردد؛ مانند فرآیندهای برنامه‌ریزی خرید، مدیریت موجودی، مدیریت منابع انسانی، فروش، مدیریت ریسک، مدیریت زنجیره تامین و… .

اتوماسیون اداری با هدف مدیریت ارتباطات و اطلاعات یک سازمان و تسهیل فرآیندهای مختلف آن طراحی و توسعه داده شده است؛ به طور معمول نرم افزارهای اتوماسیون اداری از ابزارها و زیرسیستم‌های مختلفی برای مدیریت مکاتبات، برنامه‌ریزی و زمان‌بندی جلسات و رویداد‌ها، مدیریت مستندات، مدیریت پروژه‌ها و کارها، دبیرخانه تحت وب، مدیریت فرآیندها BPMS و… برخوردار هستند.

اتوماسیون اداری بهترین جایگزین برای نرم‌افزارهای ERP محسوب می‌گردد؛ زیرا به کمک زیرسیستم‌های مختلفی که دارد، علاوه بر مدیریت فرآیندها و یکپارچه‌سازی آن‌ها با یکدیگر، امکان مدیریت یکپارچه و متمرکز ارتباطات و اطلاعات را نیز در اختیار کاربران می‌گذارد.

اتوماسیون اداری و مدیریت پروژه چه تفاوت‌هایی دارند؟

نرم افزارهای مدیریت پروژه ، همان‌طور که از اسمشان پیداست، بر روی مدیریت کارها، وظایف و عملکرد اعضای تیم یا پروژه تمرکز دارند؛ اما اتوماسیون اداری بر روی مدیریت ارتباطات اعضای یک تیم یا سازمان و تسهیل فرآیندهای مختلفی که با آن مواجه هستند، تمرکز دارد. شایان ذکر است که اتوماسیون اداری فراگستر، به کمک زیرسیستم مدیریت کارها و وظایف تیمی خود، محیطی یکپارچه و متمرکز برای مدیریت ارتباطات، اطلاعات و همچنین کارها و وظایف تیمی به وجود آورده است.

مشاهده بیشتر

بستن

سوالات متداول

سیستم اتوماسیون اداری یا Office Automation یک سیستم اطلاعاتی است که به بهینه سازی یا خودکارسازی رویه های اداری کمک می کند. ایجاد، ذخیره سازی، بایگانی، انتقال و گردش الکترونیکی انواع مکاتبات اداری، مستندات و فرم‌های اداری فعالیت های اساسی یک سیستم اتوماسیون اداری را تشکیل می دهد.

اگر هزینه های زیادی در واحدهای مختلف سازمان دارید. اگر عدم هماهنگی بین واحدها و یا اعضای تیم دارید. اگر کارها به موقع انجام نمی شود. اگر نمیتوانید به موقع و سریع به اطلاعات دسترسی داشته باشید. اگر فرمهای سازمانتان هنوز دستی بین افراد به گردش درمیایند و با سیستمهای دیگر سازمانتان یکپارچه نیست. اینها نشانه‌هایی است که شما به نرم افزار اتوماسیون اداری نیاز دارید.

سیستم های اتوماسیون اداری بازه قیمتی متفاوتی دارند و نمیتوان یک قیمت ثابت برای همه در نظر گرفت. قیمت نرم‌افزار اتوماسیون اداری به عواملی نظیر: بزرگی و تعداد پرسنل (کاربر)، ساختار کسب و کار شما (هولدینگ و یا تک سازمانه)، ماژول‌های مختلف موردنیاز شما، نوع پشتیبانی و خدمات موردنیاز شما و … بستگی دارد.

قبل از خرید نرم افزار اتوماسیون اداری، لازم است به میزان بودجه، تحقیقات در مورد مزایای استفاده از نرم افزار در بلند مدت، در دسترس بودن خدمات پشتیبانی و دموی نرم افزار توجه ویژه داشته باشید. یک دموی اختصاصی شما را قادر می سازد تا به سرعت متوجه شوید که آیا یک نرم افزار اتوماسیون اداری نیازهای تجاری خاص شما را برآورده می کند یا خیر.

تحت وب بودن اتوماسیون اداری فراگستر موجب شده تا این سیستم در هر زمان و مکان برای کاربران این سیستم قابل دسترسی باشد. به علاوه، برای استفاده از نرم افزار تحت وب فراگستر، هیچ محدودیتی نخواهید داشت که از مرورگرهای خاصی استفاده کنید و نیازی هم ندارید که برای استفاده از امکانات آن افزونه بخصوصی نصب کنید. بنابراین می‌توانید با استفاده از انواع مرورگر ها بدون نیاز به تنظیمات خاص از آن استفاده کنید.

از سوی دیگر، ویرایشگر مورد استفاده در نسخه تحت وب این نرم‌افزار بسیار انعطاف‌پذیر بوده و شما می‌توانید در هر ۲ سیستم‌عامل ویندوز و Mac و حتی هنگام استفاده از مرورگرهای موبایل، به راحتی از آنها استفاده کنید.

مجوزها

 • گواهی رتبه یک شورای عالی انفورماتیک سال 1401-1403

 • گواهی امنیتی افتا اتوماسون کسب و کار فراگستر

 • گواهی دانش بنیان فراگستر

 • گواهی تاییدیه فنی نرم افزار اتوماسیون اداری و BPMS

 • مجوز فعالیت در سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور

Subscribe
Notify of
guest
ایمیل شما منتشر نخواهد شد
۱۲۶ پیام ها
Inline Feedbacks
مشاهده تمام پیام ها
پروانه
پروانه
۱ سال قبل

آیا کارتابل اتوماسیون شما هوشمنده؟

تیم تحریریه فراگستر
تیم تحریریه فراگستر
پاسخ به  پروانه
۱ سال قبل

سلام. بله کارتابل سامانه اتوماسیون اداری فراگستر هوشمند هست. مثلا میشه قانونی تعریف کرد که اگر نامه ای از سمت مدیر X با موضوعی دارای کلمه Y دریافت شد، به طور خودکار به زیرپوشه ی Z منتقلش بشه. یا اگر که نامه ای برای کاربر ارجاع بشه و نوع ارجاع مثلا دارای عنوان “جهت استحضار” باشد به صورت هوشمند یک زیرپوشه‌ای در کارتابل فرد با عنوان جهت استحضار ایجاد میشه و این نامه داخل این زیرپوشه قرار می‌گیره.

قادری
قادری
۱ سال قبل

نرم افزار شما برای مکاتبات سیستم نوتیفیکیشن داره؟ اگر داره با کدوم پنل انجام میشه؟ پنل جداگانه داره؟

تیم تحریریه فراگستر
تیم تحریریه فراگستر
پاسخ به  قادری
۱ سال قبل

سلام بر شما.
بله. اطلاع رسانی و نوتیفکیشن در سامانه اتوماسیون اداری فراگستر به شکل های مختلفی انجام میشه. علاوه بر این که در داخل سامانه محل‌هایی برای اطلاع رسانی به کاربر وجود داره، این امکان هم وجود دارد که از طریق ارسال پیامک، از طریق یک برنامه ویندوزی که روی دستگاه کامپیوتر کاربر نصب میشه و از طریق سرورهای نوتیفکشن گوگل با استفاده از کروم نوتیفکشن برای کاربر ارسال بشه.

برای اطلاعات بیشتر توصیه میکنیم مقاله ۴ نوع نوتیفیکیشن که فراگستر در اتوماسیون از آنها استفاده می‌کند رو مطالعه بفرمایید.

فرناز
فرناز
۱ سال قبل

اتوماسیون فراگستر امکان یادآوری هم داره؟

تیم تحریریه فراگستر
تیم تحریریه فراگستر
پاسخ به  فرناز
۱ سال قبل

سلام. بله در اتوماسیون اداری فراگستر شما میتونید مثل گوشیهای موبایل برای خودتون یادآوری بگذارید و ساعت و تاریخش رو تنظیم کنید تا موضوعی را به شما یادآوری کنه. در صورت داشتن دسترسی، امکان ایجاد این یادآوری توسط منشی برای مدیران هم وجود داره. خود مدیر هم میتونه برای کارمندان زیرمجموعش یادآوری های مورد نظرش رو تنظیم کنه.

برای اطلاعات بیشتر می‌تونید فیلم آموزش نحوه ایجاد یادآوری بر روی نامه ها در اتوماسیون اداری رو به عنوان نمونه یک نوع یادآوری ملاحظه بفرمایید.

خانی
خانی
۱ سال قبل

نرم افزار شما قابلیت پشتیبانی از قلم نوری هم داره؟

تیم تحریریه فراگستر
تیم تحریریه فراگستر
پاسخ به  خانی
۱ سال قبل

سلام بر شما.
بله. فراگستر اولین شرکت ایرانی بود که قابلیت استفاده از قلم نوری رو در سامانه اتوماسیون اداری ارائه کرد. این قابلیت چه در هنگام ایجاد نامه چه در هامش نویسی بر روی نامه وجود داره تا مدیران بتوانند به راحتی هرچه تمام تر نسبت به حاشیه نویسی یا هامش نویسی بر روی نامه ها یا ایجاد کردن نامه اقدام کنند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد نگارش نامه با قلم نوری و قالب مورد استفاده برای اون توصیه میکنیم از صفحه انواع ویرایشگرهای ایجاد نامه در سیستم اتوماسیون اداری بازدید بفرمایید.

آزاد
آزاد
۱ سال قبل

شما برای خدمات پشتیبانی، پورتال مشتریان هم دارید؟

تیم تحریریه فراگستر
تیم تحریریه فراگستر
پاسخ به  آزاد
۱ سال قبل

سلام بر شما
بله ما یک پورتال مشتریان در وبسایت فراگستر داریم که شما میتونید برای خرید و تمدید خدمات پشتیبانی و یا برای فعال‌سازی لیسانس نرم افزار از اونجا اقدام کنید. برای استفاده از این خدمات و پاسخگویی تیم پشتیبانی فراگستر هم میتونید به صفحه پشتیبانی فراگستر مراجعه کنید.

کرمی
کرمی
۱ سال قبل

سلام. چت سازمانی دقیقا کارش چه جوریه؟ امکان چت بصورت گروهی هم هست مثل واتساپ؟

تیم تحریریه فراگستر
تیم تحریریه فراگستر
پاسخ به  کرمی
۱ سال قبل

سلام بر شما.
قابلیت چت سازمانی فراگستر، امکان گفت و گوی دو یا چند جانبه و به صورت غیر رسمی در سامانه فراگستر هست که تحت نظارت راهبر سامانه انجام میشه و از طریق اون میشه اطلاعات کاری و یا صحبتهای غیررسمی بین کاربران رد و بدل بشه. ظاهر اون بسیار شبیه واتزاپ طراحی شده و امکان چت گروهی هم داره.

عزتی
عزتی
۱ سال قبل

سلام. تقویم اتوماسیون شما قابلیت sync شدن با تقویم گوگل رو داره؟

تیم تحریریه فراگستر
تیم تحریریه فراگستر
پاسخ به  عزتی
۱ سال قبل

سلام بر شما.
بله. یکی از امکانات سامانه فراگستر که بین کاربران ما محبوبیت زیادی داره، امکان همگام سازی یا سینک کردن تقویم جلسات سامانه با تقویم جیمیل هست که هم روی گوشی و هم کامپیوتر قابل انجام هست.
برای اطلاعات بیشتر توصیه میکنیم از صفحه Sync تقویم جلسات اتوماسیون فراگستر با تقویم گوگل بازدید بفرمایید.

برزو
برزو
۱ سال قبل

سلام. نرم افزار شما responsive هست؟

تیم تحریریه فراگستر
تیم تحریریه فراگستر
پاسخ به  برزو
۱ سال قبل

سلام بر شما.
بله. یکی از قابلیت‌های اتوماسیون اداری فراگستر این هست که کاربران میتونند در مانتیورها و نمایشگرهای با ابعاد مختلف از اون استفاده کنند که در اصطلاح فنی همان بحث responsive بودن هست.
برای اطلاعات بیشتر توصیه میکنیم از لینک زیر بازدید بفرمایید:
درباره نسخه موبایل فراگستر و امکانات خاص آن بیشتر بدانید

شیرین
شیرین
۱ سال قبل

سلام نحوه ارسال پیامک از طریق اتوماسیون چطوره؟

تیم تحریریه فراگستر
تیم تحریریه فراگستر
پاسخ به  شیرین
۱ سال قبل

سلام بر شما
امکان ارسال پیامک در قسمت های مختلفی از سامانه وجود داره. مثلا میتونید تنظیم کنید که اگر نامه ای به یکی از افراد سازمان ارجاع خورد یک پیامک هم دریافت کنه یا مثلا ادمین سامانه تنظیم میکنه که اگر رخدادی در سامانه اتفاق افتاد به او اطلاع رسانی کنند. ترتیب ارسال این پیامک ها هم با استفاده از پنل‌های پیامکی هست که خدمات اون توسط شرکت های مختلف ارائه میشه. فراگستر با تعداد قابل توجهی از این شرکت ها ارتباط برقرار کرده و مراودات فنی انجام شده و مشتریان می توانند از سرویس آن ها در داخل سامانه استفاده کنند.
برای اطلاعات بیشتر توصیه میکنیم از صفحه قابلیتهای نسخه پایه اتوماسیون اداری فراگستر بازدید بفرمایید.

سمیرا
سمیرا
۱ سال قبل

سلام. آیا ایمیل سرور سازمان ما با mail server اتوماسیون فراگستر sync میشه؟

تیم تحریریه فراگستر
تیم تحریریه فراگستر
پاسخ به  سمیرا
۱ سال قبل

سلام بر شما. بله این امکان در سامانه فراگستر فراهم شده که سرویس های سامانه اتوماسیون با میل سرور سازمان ارتباط برقرار کنند و ایمیل ها و ECE هایی که ارسال و دریافت می‌شوند را از میل سرور بگیرند یا به آن تحویل بدهند.

آقاجانی
آقاجانی
۱ سال قبل

سلام. تو این سیستم میشه برای نامه ها هشتگ زد؟

تیم تحریریه فراگستر
تیم تحریریه فراگستر
پاسخ به  آقاجانی
۱ سال قبل

سلام بر شما.
پاسخ مثبت هست. در سامانه فراگستر این امکان وجود داره که برای نامه ها از کلید واژه یا هشتگ استفاده کنید که اجازه میده بعدا برا اساس اونها جست و جو انجام بدید. در این حالت وقتی کلید واژه ای رو سرچ کنید تمام نامه هایی که این کلید واژه براشون تعریف شده در نتایج جست و جوی شما نمایش داده خواهند شد.

تبریزی
تبریزی
۱ سال قبل

سلام. با فراگستر میشه نامه ای زد که محرمانه باشه و کسی نبینه؟

تیم تحریریه فراگستر
تیم تحریریه فراگستر
پاسخ به  تبریزی
۱ سال قبل

سلام بر شما. بله پاسخ مثبت هست. یکی از قابلیت های سامانه فراگستر، ایجاد نامه های محرمانه و طبقه بندی شده هست و فردی که دسترسی به مشاهده نامه های محرمانه رو نداشته باشه، نمیتونه این نوع نامه ها رو ببینه، حتی اگر به کارتابلش ارسال بشن. علاوه بر این، وقتی دسترسی ها رو در سامانه تعریف کنید، اساسا سیستم اجازه نمیده که نامه محرمانه رو برای کسی که دسترسی محرمانه نداره، ارجاع بزنید.

پیمان
پیمان
۱ سال قبل

سلام
اگه بخواهیم از سازمانی مثل جامعه حسابداران رسمی نامه دریافت کنیم، میشه نامه رو مستقیم با اتوماسیون دریافت کرد؟ یا مستقیم از اتوماسیون نامه رسمی ارسال کنیم؟

تیم تحریریه فراگستر
تیم تحریریه فراگستر
پاسخ به  پیمان
۱ سال قبل

سلام بر شما. پاسخ مثبت هست. برای تبادل نامه با اتوماسیون اداری راه های مختلفی وجود داره. از جمله ECE، ایمیل و در مرحله بالاتر وب سرویس. البته در مورد وب سرویس، چنین قابلیتی (ارسال و دریافت نامه از طریق وب سرویس) باید در نرم افزار مورد استفاده سازمان مقابل هم وجود داشته باشه.

کامیار
کامیار
۱ سال قبل

سلام. آیا گردش کار فقط از بالا به پایین دیده میشه؟ اگر بخواهیم گردش کار توسط یکی از واحدها دیده نشه باید چکار کنیم؟

تیم تحریریه فراگستر
تیم تحریریه فراگستر
پاسخ به  کامیار
۱ سال قبل

سلام بر شما. در حالت پیش فرض، خیر. گردش ارجاعات توسط هر شخصی که نامه رو دریافت میکنه، قابل مشاهده است. اما در سامانه فراگستر امکانات متنوعی برای مشاهده گردش ارجاعات تعبیه شده و شما میتونید تنظیمات رو طوری انجام بدین که ارجاع دهنده بتونه گردش قبلی ارجاعات رو نسبت به نفرات بعدی یا گردش ارجاعات یک دپارتمان رو نسبت به دپارتمان بعدی پنهان کنه.

مهرپور
مهرپور
۱ سال قبل

سلام. شما برای تبدیل گفتار به متن از چه سرویسی استفاده میکنید؟ و آیا این امکان در سیستم مدیریت اسناد هم وجود داره؟

تیم تحریریه فراگستر
تیم تحریریه فراگستر
پاسخ به  مهرپور
۱ سال قبل

سلام بر شما.
ما برای تبدیل گفتار به متن از سرویس های گوگل بر بستر اینترنت استفاده می کنیم که نسبت به سرویس های تولید شده در داخل ایران خیلی جامع تر و کامل تر هست و هم روی گوشی ها و هم روی کامپیوتر در دسترس هست.